Piknik i Zawody Rowerowe Cyklokrakowianie już w najbliższą niedzielę!

Piknik i Zawody Rowerowe Cyklokrakowianie już w najbliższą niedzielę!

Przed nami bardzo pracowita jesień! Poza imprezą Joy Ride Days w Szczyrku i zakończeniem sezonu na Harendzie, 12 września organizujemy jeszcze „Piknik Rowerowy” dla najmłodszych miłośników dwóch kółek z Krakowa i okolic. W planach mamy między innymi rowerową grę terenową, zawody na pumptracku, pokazy rowerowe, szkolenia i wiele innych atrakcji. Udział w imprezie będzie w 100% darmowy, a piknik zostanie zorganizowany w ramach miejskiego programu sportowego „Cyklokrakowianie” finansowanego ze środków miasta Kraków. 

Piknik Rowerowy „Cyklokrakowianie” – kluczowe informacje

Piknik Rowerowy „Cyklokrakowianie” odbędzie się 12 września w Parku Lotników w Krakowie. Większość atrakcji takich jak gra terenowa, pokazy rowerowe, czy szkolenia planujemy przeprowadzić w okolicy toru pumptrack, na którym w godzinach popołudniowych, zorganizowane zostaną zawody. Udział w pikniku będzie w 100% darmowy i każdy młody rowerzysta (i rowerzystka) będzie mógł wziąć w nim udział.

Dla najmłodszych fanów dwu-kołowych przygód zaplanowaliśmy grę terenową, która łączącą umiejętności techniczne i wiedzę na temat sprzętu rowerowego oraz najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy uczestnik rowerowej zabawy będzie musiał znaleźć kilka przystanków ze specjalistycznymi przeszkodami i zebrać pieczątki w swoim rowerowym paszporcie. W tej konkurencji każdy jest zwycięzcą. Po skompletowaniu rowerowych odznak i powrocie na start, na zawodników czeka drobny upominek i medal młodego rowerzysty.

Poza rowerowym torem przeszkód na młodych adeptów kolarstwa grawitacyjnego czekają również zawody na pumptracku. Co ciekawe, w zawodach będą mogły wystartować zarówno dzieci (2005-2016), jak i ich rodzice. Krakowski tor, jest świetnym miejscem do nauki podstawowych rowerowych umiejętności. Jest w pełni bezpieczny, więc każdy niezależnie od posiadanego sprzętu i umiejętności, poradzi sobie nim bez większego trudu. Dla uczestników przewidzieliśmy kilka różnych grup wiekowych, a dla najszybszych zawodników zaplanowaliśmy nagrody rzeczowe.

Koniecznie zapiszcie się na zawody już teraz. Ilość miejsc jest ograniczona!

To jeszcze nie wszystko. Poza konkursami i zawodami, na Rowerowy Piknik zaplanowaliśmy jeszcze dodatkowe atrakcje takie jak pokaz rowerowej akrobatyki, szkolenia z pierwszej pomocy, darmową naprawę rowerów i dużo dużo więcej. Dodatkowo, przez cały dzień, na terenie pikniku będziecie mogli złapać instruktorów Specialized MTBAcademy i podpytać ich o kilka wskazówek na temat rowerowej techniki. Opowiemy wam też co nieco o ekologii i projektach obywatelskich, dzięki którym na każdym osiedlu można zbudować pumptrack dla dzieci i młodzieży. Jeszcze raz podkreślamy, że udział w imprezie jest w 100% darmowy, a cały piknik jest organizowany w ramach miejskiego programu „Cyklokrakowianie” finansowanego ze środków miasta Kraków. Dokładny harmonogram znajdziesz poniżej:

  • 09:00 – Rozpoczęcie Pikniku
  • 09:00-18:00 – Otwarcie punktu serwisowego
  • 10:00-16:00 – Rowerowa gra terenowa
  • 09:00-12:00 – Treningi Pumptrack
  • 12:00-14:00 – Eliminacje Pumptrack
  • 15:00-17:00 – Finały Pumptrack
  • 14:00 – Pokazy akrobatyki rowerowej
  • 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 – Szkolenia z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym
  • 11:00 – Spotkanie z leśnikiem o tematyce proekologicznej
  • 19:00 – Rozdanie nagród, zakończenie Pikniku

Widzimy się 12 września w Parku Lotników w Krakowie – Do zobaczenia!