Pierwsi wystawcy zapisani na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022!

Pierwsi wystawcy zapisani na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022!

Do naszej imprezy jeszcze dokładnie 4 miesiące, a my już zaczynamy projektować tegoroczną alejkę targową. Po świątecznym okresie wyciszenia, nadszedł nowy rok, a z nim moment reaktywacji. Kolejne firmy zaczynają  się zgłaszać na tegoroczny Małopolska Joy Ride Festiwal, a my szykujemy dla was całą masę nowości i dodatkowych atrakcji. Głęboko wierzymy, że w tym roku wypchniemy naszą imprezę na jeszcze wyższy poziom i zorganizujemy świetne wydarzenie, którego nie zakłócą żadne „niesprzyjające okoliczności”. 

Tak bawiliśmy się na festiwalu w zeszłym sezonie:

Wystawcy 2022

Nie wiemy z czego to wynika, ale spora większość firm rowerowych lubi się do nas zgłaszać „na ostatnią chwilę”. Tym bardziej cieszy nas fakt, że już teraz możemy się pochwalić kilkoma markami, które zapowiedziały swoją obecność i kilkunastoma, które w ostatnim czasie skontaktowały się z nami, żeby doprecyzować szczegóły. Staramy się rozplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem, tak żeby zorganizować dla Was jak największe i najbardziej atrakcyjne targi, na których swoje produkty zaprezentują firmy rowerowe, odzieżowe, outdoorowe, a nawet takie, które specjalizują się w nieco innych (ale spokrewnionych) gałęziach rowerowego biznesu.

Na naszej oficjalnej liście wylądowali już:

  • Foog – polska odzież rowerowa
  • X-Factor – ochraniacze produkowane w Polsce
  • The Trail – bielskie ciuchy i specyfiki rowerowe
  • 4bike – błotniki i akcesoria rowerowe
  • Ambro-Sol – lakiery do malowania sprzętu
  • Phinance – profesjonalne ubezpieczenia dla sportowców

W ciągu najbliższych tygodni zaprezentujemy wam też pierwsze firmy, które na festiwal przyjadą z bardzo konkretnymi flotami rowerów testowych. Na chwilę obecną zdradzimy tylko, że przy dużych, rozpoznawalnych markach, proces rejestracji i załatwienie wszystkich papierów wymaga trochę więcej czasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że przed nami bardzo owocny rok z bardzo konkretnymi targami!

Nowości

Trasy

Nie chcemy zapeszać, ale końcem sezonu 2021, właściciele ośrodka w Kluszkowcach wyrazili oficjalną zgodę na rozpoczęcie prac porządkowych w Bikeparku. Dla nas, jest to krok milowy, bo o taką decyzję staraliśmy się od bardzo dawna. Mamy nadzieję, że śnieg w tym roku stopnieje naprawdę szybko, a my będziemy mogli pomóc lokalnej ekipie w przebudowaniu tras i doprowadzeniu ich do oczekiwanego od lat stanu. Trzymajcie kciuki za pogodę, bo my już zacieramy ręce!

Dyscypliny 

Jakiś czas temu informowaliśmy na naszych social mediach, że w tym roku, zamiast Dual Manuala, przeprowadzimy w Kluszkowcach zawody Red Bull Bez Łańcucha. Widzimy w tej dyscyplinie olbrzymi potencjał „wyścigowo-zabawowy” i wierzymy, że Kluszkowce będą idealnym miejscem do jej przeprowadzenia. Poza tą zmianą, pojawią się też drobne korekty w kilku konkurencjach. Postaramy się sprawić, by flybagowa poducha była bezpieczniejsza i bardziej „przystępna”, rozciągniemy konkurencje dla dzieciaków, wrócimy do rywalizacji najmłodszych w pumptracku i co bardzo nas cieszy, rozegramy Karcher Dual Slalom, na starym klimatycznym torze. (który przed zawodami rzecz jasna odświeżymy)

Nie tylko dla zawodników 

Przez lata staraliśmy się przygotować możliwie jak najbogatszą ofertę dla zawodników, którzy przez 3 dni chcieli startować w jak największej liczbie dyscyplin. Patrząc na harmonogramy innych festiwali, mamy wrażenie, że doszliśmy do limitu, który po prostu nie sposób przekroczyć. Teraz będziemy walczyć o jakość i rozbudowywać nasz festiwal tak, by stał się również bardziej atrakcyjny, dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. Prelekcje, konkursy, mini-zawody, BYĆ MOŻE klimatyczne imprezki.

Zrobimy wszystko by w tym roku na festiwalu działo się naprawdę sporo i jeśli w końcu dopisze nam odrobina szczęścia, to z całą pewnością się uda.

Nie dajcie się zimie! Pozdrawiamy,

Joy Ride Crew