• Home
  • Aktualności

Ostatnia edycja Sony VAIO Joy Ride Open rozstrzygnięta w Zakopanem!

Sobota, 300 zawodników, 5 konkurencji, kilka tysięcy uczestników, błoto i śnieg – tak w telegraficznym skrócie wyglądała siódma edycja zawodów rowerowo-snowboardowo-narciarskich zakończonych niesamowitym afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour.

Image_4

21 września na stoku Harenda w Zakopanem zebrało się 289 rowerzystów w wieku 3-54 aby pożegnać sezon rowerowy podczas ostatniej edycji zawodów z cyklu Sony VAIO Joy Ride Open. Na imprezie pojawiło się również 20 reprezentantów snowboardu i freeskii, którzy uczestniczyli w pierwszych zawodach w sezonie zimowym 2013/14.

Śliski tor dual slalomu

Niestety, tego dnia słońce zdecydowanie niechętnie brało udziału w imprezie. Z samego rana zmodernizowaną trasę zjazdową, tor do dual slalomu i kopę śniegu przywitał mocny deszcz. Mimo niesprzyjających, błotnistych warunków pierwsi do boju stanęli najmłodsi zjazdowcy podczas Pucharu Skrzata. Konkurencja została rozegrana na torze dual slalom, który wyjątkowo nie posiadał wyprofilowych zakrętów, a jedynie gęsto ustawione tyczki na trawiastym zboczu i jedną skocznie. Dzieciaki w wieku 6 – 14 lat szybkimi skrętami omijali tyczki znane z tras narciarskich. Nie obyło się bez upadków i błotnych kąpieli. Finalnie w swoich kategoriach wygrali Michał Dendys, Wojciech Dendys, Łukasz Zychowicz, Inka Janula i tym samym otrzymali nagrody o równowartości 3500zł. Pozostali startujący otrzymali upominek od FrowerPower.

dual

Zaraz po skrzatach na slalom wjechali starsi zawodnicy walczący w konkurencji Polish 4Xopen. W swoich kategoriach Joanna Wypiór, Piotr Szwedowski, Dominik Dendys najlepiej poradzili sobie z wykonaniem perfekcyjnych skrętów na śliskim podłożu.

Pierwszy start trzyletniego Kajetana

Po slalomie przyszedł czas na zmagania najmłodszych rowerzystów na łatwej 200 metrowej pętli. Trasę najszybciej pokonał Mikołaj Zuchowicz. A w najlepszym stylu, z pomocą mamy przejechał ją trzyletni Kajetan Pulczyński. Tak czy inaczej Maxxis Kids Bike Challenge miał przynieść dzieciaczkom radość ze startu w pierwszych zawodach rowerowych dlatego każdy kto ukończył trasę zajął pierwsze miejsce i tym samym otrzymał nagrody!

Image_7

Śnieg na Harendzie

Popołudniu przyszedł czas na pierwsze w sezonie zawody w skokach snowboardowo-narciarskich czyli FlyBag Winter Session supported by APO. Poziom był zachwycający! Po prawie dwugodzinnych powietrznych akrobacjach i dziesiątkach salt wyłonili się zwycięzcy. W kategorii freeskii bezkonkurencyjne wygrał Hubert Zieliński wykonując podwójne salto w tył. Wśród snowboardzistów walka była zacięta do ostatniej chwili. Liderem był Piotr Tokarczyk z Nowego Targu, który wykonał podwójne salto w przód. Jednak w ostatnich minutach reprezentant Krakowa Nikodem Franczak poleciał z niezwykle stylowym i wysokim saltem w tył. Pretendenci do wygrania snowboardu APO Yeah postanowili sami wyłonić zwycięzcę grając w „papier, kamień, nożyce”. Wygrał Nikodem. Obok śnieżnego wybicia pojawiła się również skocznia dla rowerzystów. Na niej za stylowe podwójne salto nagrody od Negra sport otrzymał Patryk Karwot.

snow

Nocny zjazd rowerowy

Po godzinie 15 rozpoczęły się eliminacje do najważniejszej konkurencji zawodów czyli Diamondback Night Downhill. Na świeżo zmodernizowanej, błotnistej trasie Harendy prawie dwustu zawodników z całej Polski walczyło w eliminacjach. Najszybciej kilometrową trasę pokonał Michał Śliwa w błyskawicznym czasie 01:42. Za ten spektakularny wyczyn otrzymał kamerę Sony Action Cam.  Choć trasa za dnia była oceniana jako łatwa to jej charakter rowerzyści poznali dopiero w nocy. 145 zawodników miało jedną szansę żeby pokazać swoje umiejętności w nocy. Większość z nich posiadała czołówki i światełka rowerowe, ale nie wszyscy! Ponad dwadzieścia osób jechało bez oświetlenia. Trzeba podkreślić że jest to nie lada wyczyn jechać nieoświetloną częścią trasy z prędkością sięgającą 60 kilometrów na godzinę. Finalnie najlepiej w swoich kategoriach pojechali Adrian Sokalski, Damian Staśko, Anna Domagała, Radek Dudek, Konrad Skorczyński, Mateusz Baliński, Michał Mucha, Michał Gzela.

noc

Klasyfikacja generalna rozstrzygnięta

Zakopiański przystanek Sony VAIO Joy Ride Open był również ostatnią szansą dla zjazdowców na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej. W ciągu trzech imprez zawodnicy i zawodniczki walczyli o pozycje żeby finalnie wygrać nagrody o łącznej wartości przekraczającej 15 000zł. Siatki pełne ubrań i sprzętu od Sony, Sizeer, Joy Ride, Diamondback, Maxxis, New Era, Dakine, Kali, Karcher, Info-narty.pl otrzymało 21 zawodników i 3 zawodniczki. Najwięcej zdobyli za uplasowanie się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach Dariusz Kutek, Piotrek Zając, Damian Staśko, Łukasz Kozioł, Anka Domagała, Radek Dudek, Krzysiek Gargas i Maciek Hojnor.

podium

Nocna zabawa do rana

Po sportowych emocjach przyszedł czas na emocje muzyczne. Po 22 do wejścia klubu Dworzec Tatrzański zaczęły ustawiać się kolejki fanów dobrej muzyki, którzy chcieli uczestniczyć w afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour. O północy lokal był pełny. Ponad 1500 osób aż do wczesnych godzin porannych celebrowało udany dzień. Deski parkietu ugięły się pod tłumem tańczącym przy dźwiękach DJ’a Prescot’a & Break Da Funk Soundsystem. Było epicko!

afterparty

Pełna relacja foto, video oraz lista wyników pojawi się na stronie extremeseries.pl oraz fanpage’u cyklu imprez (https://www.facebook.com/pages/Sony-VAIO-Extreme-Series/113214548753256?fref=ts)

Imprezę wspierają
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Diamondback, Maxxis, New Era, Dakine, Kali, Karcher, Info-narty.pl
Współorganizatorzy: Broken Music, stok Harenda, miasto Zakopane
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, magazyn Kaczor Donald, Si Magazyn, Radio Eska, Dh-Zone.com, Szok.it, MTB.pl, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Podhale 24, Giga sport, Empiktravel.pl, Empikfoto.pl, Traseo.pl, Muno.pl, Snowtown.pl, Skigo.pl, Malopolskaonline.pl, Goryonline.pl, Orange