Ostateczne starcie na Harendzie

Wielkimi krokami nadchodzi do nas ostateczne starcie downhillowców, którzy startowali w tegorocznej serii  Sony VAIO Joy Ride Open 2013. Ściganek było już kilka, jednak w wielu przypadkach nie sprawiło to, że sytuacja i liderzy są już jasno określeni. Zobaczmy, co szumi w rankingach.

W kategorii Kadet prowadzi Jarek Szubryt, jednak jego przewaga nad drugim Łukaszem Kozłem jest naprawdę niewielka i wynosi jedynie 10 punktów. Trzecia lokata to póki co własność Pawła Zaręby, który także depcze Jarkowi i Łukaszowi po piętach

W Hobby Junior prowadzi Tomek Tlałka, któremu udało się zgromadzić przewagę 70 punktów nad drugim Damianem Konstantym. Trzecia lokata przypadła Damianowi Staśko, który śmiało może jeszcze powalczyć o pierwsze miejsce tej kategorii.

1

W kategorii Kobiety prowadzi Anka Domagała ze sporą przewagą 300 punktów nad Natalią Budner i Kaśką Górnicką, które posiadają po 200 punktów. Wszystko jednak wskazuje na to, że pozycja Anki jest bezpieczna i to właśnie ona zostanie zdobywczynią tego sezonu.

Masters I to już kategoria, w której pachnie racingiem. W końcu mamy tutaj kilku byłych zawodników, którzy nieźle cisną. Jak dotąd pierwszą pozycję utrzymał Radek Dudek. Zaraz za nim Michał Osak (miejsce drugie) i Rafał Sobiesiak aka Pirat. W tej kategorii może być gorąco, bo chłopaki lubią się ścigać i zapewne na Harendzie będą chcieli wyjaśnić, kto był w tym sezonie najszybszy.

W Masters II prowadzi Krzysiek Gargas, który z przewagą 160 punktów nad drugim Bartłomiejem Gąsienicą Wawyrko raczej nie powinien obawiać się o swoją lokatę.

W Hobby Hardtail prowadzi Piotrek Zając, którego od drugiego Tomasza Michałka dzieli zaledwie 130 punktów. Pojedynek tych dwóch jest nieunikniony, zwłaszcza, że w tym sezonie już dwukrotnie spotykali się na podium. Czy Piotrek zdoła obronić ataki Tomasza? Zobaczymy na Harendzie.

2

W najliczniejszej kategorii Hobby Full też gorąco. Pierwsza lokata na razie przypadła Darkowi Kutkowi, który zdołał zgromadzić 390 punktów. Drugie miejsce to własność Maćka Weltena, któremu po piętach depcze Grzesiek Drożdż. W kościach czujemy, że walka tych trzech może być naprawdę emocjonująca.

Pośród prosów najlepsze wyniki zgromadził na razie Maciek Hojnor. Zaraz za nim znajduje się Kamil Gładysz, a trzecia lokata póki co była wspólnym dobrem Artura Hryszko i Marka Tlałki. Niestety Artur złapał poważną kontuzję i odpadł ze ścigania w tym sezonie. Możliwe więc, że Marek będzie chciał się wspiąć wyżej, czy chłopaki pozwolą? Zobaczymy…

Chcesz więcej analizy i porównań? Tutaj znajdziesz  całą generalkę serii.

Pewne jednak, że statuetka, którą widzicie poniżej trafi jedynie do najlepszych. Ostateczne starcie już 21 września na Harendzie w Zakopanem. Kogo nie będzie ten gapa.

statuetka (1)