Odświeżone klasyki opon Maxxisa

Wyżej wymieniona marka dla większości z nas, to najczęściej skojarzenia z oponami do zjazdówek i freeride’ówek. Modele High Roller i Minion, to klasyka gatunku od kilku dobrych lat. Tysiące sprzedanych opon i szeroki uśmiech użytkowników na całym świecie – to tylko część sukcesu Maxxisa.

Patrząc na zestawienia dotyczące opon używanych przez PROsiaków na WC, praktycznie na każdej edycji więcej niż 70% opon na trasie- to właśnie Maxxisy. Więcej argumentów by uwierzyć, że kapcie są autentycznie najlepsze chyba nie trzeba. Z resztą każdy, kto testował- dobrze wie, że tak jest.

Wracając jednak do tematu- ludzie z Maxxisa postanowili zrobić mały refresh kolekcji. Na pierwszy rzut poszła opona High Roller. Nowa wersja zwie się High Roller II. Czym różni się od swojego zacnego poprzednika?

  • – poprawiono kształt i rozmieszczenie klocków- głównie czołowych. Dzięki temu opona szybciej się oczyszcza z błota i uzyskała lepszą trakcję z podłożem.
  • – zmieniono też rozmiary opony- wersja High Roller II będzie występować w jednym rozmiarze- 2,4 cala (najbardziej uniwersalnym)
  • – w kwestii oplotu nie zmieni się praktycznie nic : pojedyncza ścianka, 3c i 2-ply
źródło: sicklines, vitalmtb