Odkrywamy OS’y na Kellys Enduro!

Przed zawodnikami enduro są 4 odcinki specjalne o łącznym przewyższeniu 1200m, prawie 30km, sporo znanych z ubiegłego roku elementów i kilka leśnych nowinek. Zobaczcie, co będzie czekać w Kluszkowcach na fanów enduro, albo Ędóro.

„Tegoroczna trasa została maksymalnie dopieszczona” – zapewnia organizator konkurencji – Kuba Jonkisz z ekipy Enduro Trails. Linia 2 100% została poprowadzona w trudnym górskim terenie, przez co jest bardzo urozmaicona, czasem niezwykle ciasna i kręta, a czasem też bardzo szybka. Nie zabraknie sporej ilości band i hopek. Pojawi się również parę dropów i skałek. To czego tutaj nie znajdziecie to… szutry!

Jak zapewnia Enduro Trails – „tradycyjnie już w naszym wykonaniu trasa ma bardzo dużo Flow. Suma czasów na OSach będzie o parę minut większa niż rok temu i podobnie jak w zeszłorocznej edycji będzie przerwa po dwóch odcinkach.”. Sprawdźcie, co Was będzie czekać na poszczególnych OS’ach.

Mapa Poglądowa''

Odcinek Specjalny #1

Zupełna nowość. Zaczyna się niedaleko ruin schroniska pod Lubaniem (300m w dół zielonego szlaku). Jest to bardzo ciekawa i dosyć trudna technicznie linia. Zaskoczyć może sporą ilością skałek, co rzadko zdarza się w tym terenie. Pojawi się parę dropów, hopek oraz jedyny na całej trasie zawodów odcinek podjazdowy (płaskie ale wykańczające kilkaset metrów). Całość bardzo urozmaicona i konkretnie pokręcona, jak na Enduro Trails przystało.

Dojazd:

Z bazy zawodów przez Górę Wdżar (zakaz jazdy wyciągiem), dalej kawałek niebieskim szlakiem i w prawo na dół w kierunku Krośnicy, następnie leśnymi drogami do zielonego szlaku na Lubań.

Czas otwarcia OS1: 10:30-12:30

DSC_0226

Odcinek Specjalny #2

OS2 od ruin schroniska pod Lubaniem, niebieskim szlakiem, aż do wypłaszczenia, dalej ścieżkami w dół do potoku Kluszkowianka. Poza paroma bandami identyczny jak rok wcześniej.

Dojazd:

Z mety odcinka specjalnego 2 – kawałek drogą w dół i w lewo do szlaku zielonego (ta sama dojazdówka co na OS1), którym dostaniecie się aż do ruin schroniska.

Czas otwarcia OS2: 11:30-13:45

DSC_0230

Odcinek Specjalny #3

OS3 Spod Jaworzyny Ochotnickiej w okolice Gierowej i Łysej Góry. Od samego początku do końca  labirynt singli, wąwozów i wąskich przesmyków. Bez zmian w stosunku do ubiegłego sezonu.

Dojazd:

Z miasteczka zawodów w kierunku Mizernej i Maniowych stamtąd drogami leśnymi aż do czerwonego szlaku grzbietowego w masywie Lubania, dalej kawałek w stronę Lubania i w prawo kilkaset metrów do startu.

Czas otwarcia OS3: 15:45-17:45

DSC_0222

Odcinek specjalny #4

Początek spod Gierowej Góry, taki jak rok temu, jednak w dolnej części, po przejechaniu szybszej i szerszej drogi leśnej, czeka Was spora niespodzianka w postaci zjazdu do samego miasteczka zawodów zawijasami w konkretnie stromym lesie

Dojazd:

300m w dół od mety OS3 J

Czas otwarcia OS4: 16:00-18:00

DSC_0221