OC1 Downhill – Festiwalowy klasyk z nowym sponsorem

OC1 Downhill – Festiwalowy klasyk z nowym sponsorem

Tak naprawdę to właśnie od Downhillu wszystko się zaczęło. Kilkanaście lat temu Szymon „Siara”Syrzistie, postanowił zaprosić swoich zjazdowych kumpli na pierwsze zawody, które zorganizował na zakopiańskiej Harendzie. Po kilku latach niewielki event mocno się rozrósł, a założyciel postanowił dorzucić do kalendarza kolejne edycje. Każda impreza była na swój sposób wyjątkowa, ale wszystkie posiadały jedną wspólną cech – Zawody nie mogły odbyć się bez rywalizacji w zjeździe. Teraz, na 10 edycji Małopolska Joy Ride Festiwalu będzie dokładnie tak samo! 

OC1 – Nowy Sponsor na pokładzie

 

OC1 to firma zajmująca się produkcją specjalistycznych środków do czyszczenia rowerów i wszystkiego z nimi związane. Założyciele firmy postanowili stworzyć świetne produkty bazując na wieloletnim doświadczeniu w dziedzinach takich jak motocross i kolarstwo grawitacyjne. Produkty zostały stworzone przez sportowców z myślą o sportowcach i przeszły testy w najcięższych możliwych warunkach.

Środki OC1 zostały stworzone z myślą o rowerzystach (i nie tylko), którzy cenią sobie jakość PREMIUM. W związku z tym, producent przygotował coś więcej niż zwykły „preparat do mycia”. W ofercie OC1 znajdziecie również środki konserwujące, nabłyszczające – wszystko, czego potrzebujecie, by wasz rower prezentował się, jak na zawodniczy sprzęt przystało.

Od kilku lat firma coraz mocniej rozpycha się na Polskim rynku. Trzeba przyznać, że ekipa od marketingu zna się na rzeczy, bo do promocji swoich specyfików zatrudniła jednego z największych freeride’owych asów nie tylko w Polsce, ale na Świecie. Mowa tu oczywiście o Szymonie Godźku, który stał się główną twarzą kampanii promocyjnej. Szaman wielokrotnie odwiedzał naszą imprezę, więc mocno liczymy, że w tym roku również zaszczyci nas swoją obecnością!

Rozkład jazdy i najważniejsze informacje

 

Trasa Zawodów

Tegoroczne ściganie, odbędzie się na dobrze wam znanej trasie zjazdowej. Ponieważ śnieg w Kluszkowcach jeszcze do końca nie stopniał, nie wiemy w jakim stanie znajduje się obecnie „pucharówka”. Przypominamy, że niestety nie możemy ingerować w proces budowy tras w ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski, ale ponieważ zależy nam na waszym bezpieczeństwie, przed imprezą, całą ekipą złapiemy za łopaty i ruszymy do lasu by doprowadzić ścieżki do stanu używalności. Jak dobrze wiecie, sami jesteśmy rowerzystami i odwiedziliśmy już razem niejeden bikepark. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by na trasach w Kluszkowcach jeździło się nam tak przyjemnie, jak to tylko możliwe.

Inauguracja Pucharu Polski

Warto zaznaczyć, że na tegorocznym festiwalu w Kluszkowcach, poza amatorskim ściganiem rozpoczniemy również rywalizację o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Ponieważ trasa posiada sporo widowiskowych elementów, zawody będą niezwykle widowiskowe. Liczymy, że w czerwcu na naszej imprezie pojawią się czołowi Polscy zawodnicy, a kibice z całego kraju, będą już mogli swobodnie poruszać się po górze Wdżar i dopingować swoich faworytów tuż przy trasie.

Treningi

Na tegorocznych zawodach, podobnie jak w ubiegłym sezonie wprowadzimy harmonogram treningowy, którego (razem z ekipą sędziowską), będziemy bardzo mocno pilnować. Ponieważ od kilku lat docierały do nas uwagi na temat tłoku na trasie, w sezonie 2021 (i każdym kolejnym) zorganizowane zostaną sesje treningowe z podziałem numerów na parzyste oraz nieparzyste. Dodatkowo zarezerwujemy też czas dla najszybszych zawodników ścigających się w kategorii PRO, którzy na trasie osiągają pierwszą prędkość kosmiczną. Gdy najlepsi riderzy i riderki szukają swich limitów, muszą mieć dużo miejsca i pełen spokój na trasie. Szanujcie się na wzajem i odkręcajcie manetkę do spodu, a będą to dla  nas wszystkich bardzo udane zawody!

P.S.

Dwa lata temu na liście startowej pojawiło się ponad 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nie żebyśmy was podpuszczali, ale pewnie nie przebijecie tego wyniku co?

Harmonogram: 

Piątek 10:00 – 18:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Sobota 10:00 – 18:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Niedziela 8:30 – 11:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Niedziela 11:30 – 14:00 –  OC1 Downhill – Eliminacje

Niedziela 14:00 – 16:00 –  OC1 Downhill – Finały

Bardzo się cieszymy, że kolejny rok spędzimy razem, na najpiękniejszym festiwalu rowerowym w Polsce. Trzymajcie za nas kciuki, bo przed nami ostatnia prosta przed imprezą. Widzimy się 18-20 czerwca w Kluszkowcach – będzie się działo! Pamiętajcie, że już teraz możecie zapisywać się na zawody! KLIKNIJ W LINK I ZAPISZ SIĘ NA MAŁOPOLSKA JOY RIDE FESTIWAL 2021 

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie, bez ich pomocy, organizacja imprezy byłaby niemożliwa: 

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Red Bull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma
Team
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open, Velo Małopolska