OC1 Downhill – czyli Pierwsza runda Pucharu Polski w zjeździe na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

OC1 Downhill – czyli Pierwsza runda Pucharu Polski w zjeździe na Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

Tak naprawdę to właśnie od Downhillu wszystko się zaczęło. Kilkanaście lat temu Szymon „Siara”Syrzistie, postanowił zaprosić swoich zjazdowych kumpli na pierwsze zawody, które zorganizował na zakopiańskiej Harendzie. Po kilku latach niewielki event mocno się rozrósł, a założyciel postanowił dorzucić do kalendarza kolejne edycje. Każda impreza była na swój sposób wyjątkowa, ale wszystkie posiadały jedną wspólną cech – Zawody nie mogły odbyć się bez rywalizacji w zjeździe. Teraz po ponad 10 latach od pierwszego festiwalu w Kluszkowcach, mamy zaszczyt organizować kolejną inaugurację Pucharu Polski w zjeździe!  

Ściganie z ambasadorem OC1 – Szymonem Godźkiem

 

OC1 to firma zajmująca się produkcją specjalistycznych środków do czyszczenia rowerów i wszystkiego z nimi związane. Założyciele firmy postanowili stworzyć świetne produkty bazując na wieloletnim doświadczeniu w dziedzinach takich jak motocross i kolarstwo grawitacyjne. Produkty zostały stworzone przez sportowców z myślą o sportowcach i przeszły testy w najcięższych możliwych warunkach.

Środki OC1 zostały stworzone z myślą o rowerzystach (i nie tylko), którzy cenią sobie jakość PREMIUM. W związku z tym, producent przygotował coś więcej niż zwykły „preparat do mycia”. W ofercie OC1 znajdziecie również środki konserwujące, nabłyszczające – wszystko, czego potrzebujecie, by wasz rower prezentował się, jak na zawodniczy sprzęt przystało.

Od kilku lat firma coraz mocniej rozpycha się na Polskim rynku. Trzeba przyznać, że ekipa od marketingu zna się na rzeczy, bo do promocji swoich specyfików zatrudniła jednego z największych freeride’owych asów nie tylko w Polsce, ale na Świecie. Mowa tu oczywiście o Szymonie Godźku, który stał się główną twarzą kampanii promocyjnej. Szaman wielokrotnie odwiedzał naszą imprezę, a w tym roku zapowiedział nawet, że wystartuje w kilku różnych konkurencjach. Nie mamy jeszcze oficjalnej rozpiski, ale wiemy do czego zdolny jest polski freerider. Jeśli postanowi stawić się na starcie niedzielnego zjazdu, to może być naprawdę ciekawie!

Rozkład jazdy i najważniejsze informacje

 

Trasa Zawodów

Tegoroczne ściganie, odbędzie się na dobrze wam znanej trasie zjazdowej. Już kilka tygodni temu zaczęliśmy remontować główną linię, poszerzyliśmy wszystkie lądowania i poprawiliśmy newralgiczne elementy, na które zawsze zwracaliście uwagę. Innymi słowy – będzie jeszcze płynniej i szybciej niż było, a mniej doświadczeni zjazdowcy nie będą się musieli już tak bardzo stresować, mocno wymagającymi „chicken line’ami”. Dla wytrawnych ścigantów dołożyliśmy kilka ukrytych opcji, które trzeba będzie rozkminić w trakcie treningów. Zobaczymy który zawodnik wykaże się największą kreatywnością i doleci na metę z najlepszym czasem zawodów!

Inauguracja Pucharu Polski

Warto zaznaczyć, że na tegorocznym festiwalu w Kluszkowcach, poza amatorskim ściganiem rozpoczniemy również rywalizację o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Ponieważ trasa posiada sporo widowiskowych elementów, zawody będą niezwykle widowiskowe. Liczymy, że w czerwcu na naszej imprezie pojawią się czołowi Polscy zawodnicy, a kibice z całego kraju, będą już mogli swobodnie poruszać się po górze Wdżar i dopingować swoich faworytów tuż przy trasie.

Treningi

Obecnie (niewiele ponad tydzień przed zawodami) na liście startowej mamy prawie 200 zawodników. Być może w tym sezonie nie pobijemy rekordu frekwencji, ale ponieważ trasa zjazdowa jest dość krótka, spodziewamy się, że w niektórych miejscach może być lekki tłok. Jeżdżąc po trasie w trakcie oficjalnych treningów pamiętajcie o zatrzymywaniu się w bezpiecznych miejscach (poza trasą) i zwracaniu uwagi na szybszych zawodników. Oczywiście każdy ma prawdo do zrobienia swojego przejazdu, więc liczymy, że jeśli będziemy dla siebie mili i wyrozumiali, treningi, kwalifikacje i zawody pójdą jak spłatka!

Harmonogram: 

Piątek 10:00 – 18:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Sobota 10:00 – 18:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Niedziela 8:30 – 10:00 –  OC1 Downhill – Treningi

Niedziela 10:00 – 11:00 –  OC1 Downhill – Treningi tylko dla riderów z licencją

Niedziela 11:30 – 13:30 –  OC1 Downhill – Eliminacje

Niedziela 14:00 – 16:00 –  OC1 Downhill – Finały

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie, bez ich pomocy, organizacja imprezy byłaby niemożliwa: 

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów