Nowość: mostek Dartmoor Shorty

Nowość: mostek Dartmoor Shorty

Przedstawiamy kolejną nowość ze stajni Dartmoora. Polska marka z każdym sezonem zdobywa zagraniczne rynki i ugruntowuje swój wizerunek, który mocno związany jest z ekstremalnymi odmianami kolarstwa górskiego.

 

Jedną z nowości, którą Dartmoor Bikes przygotował na sezon 2016, jest mostek o nazwie Shorty. Jak sama nazwa wskazuje – jest to konstrukcja krótka, która idealnie nadaje się do nowoczesnych koncepcji: od rowerów dirtowych, po długie endurówki i skoczne rowery do freeride’u.

 

stem_shorty_0

 

Jakie są zalety krótkich mostków? Jest ich sporo, ale głównie chodzi o to, że pozwalają skrócić pozycję na rowerze. Dzieje się tak poprzez przybliżenie kierownicy do ridera. Poza tym odczuwalnie poprawiają też zwrotność. Dla tych, którzy wcześniej śmigali XC, krótkie mostki wprowadzają nerwowe prowadzenie. Zupełnie innego zdania są Ci, którzy wcześniej latali hopki, albo bawili się na zjazdówkach. Jednak biorąc pod uwagę generalne tendencje w świecie projektowania rowerów – zwłaszcza endurówek – widzimy, że z każdym sezonem rośnie baza kół. Przyda się więc skracanie pozycji przy użyciu krótkiego, sztywnego i lekkiego mostka.

 

„Shorty to jeden z tych elementów, które dodadzą naszej maszynie odrobinę unikalnego wyglądu. Wszystko dzięki swojej budowie z pół-zintegrowanym frontplate’em oraz ciekawym połączeniom kolorystycznym matowej anody i błyszczących naklejek”tak anonsuje swój nowy produkt marka Dartmoor.

 

stem_shorty_red

 

Shorty wystąpi w jednej długości – 32mm i pod jedno mocowanie kierownicy – 31,8 mm. Przebierać będzie można za to w wersjach kolorystycznych. Będzie klasyczny czarny, czarno-czerwony, czarno-niebieski i w wykończeniu „chrom”. Waga mostka Dartmoor Shorty będzie oscylować w granicach 105 g. Zapewne zapytacie też o cenę. Odpowiemy krótko – 299 pln.