Nowi instuktorzy w ekipie Specialized MTBAcademy

Nowi instuktorzy w ekipie Specialized MTBAcademy

Nowy rok – nowi my! Tak można podsumować ostatnie zmiany w szeregach rowerowej kadry szkoleniowej Specialized MTBAcademy. Do starego grona rowerowych belfrów dołączyło kilka znanych postaci z imponującym dorobkiem i warsztatem rowerowym. Poznajcie raz jeszcze grono pedagogiczne, które nauczy was jak płynnie pokonywać bandy, panować nad rowerem i fruwać hopki. Z tymi dżentelmenami szkolenia rowerowe to czysta frajda!

 

Krystian Basiaga

Instruktor

 

Członek ekipy Joy Ride Crew od wielu sezonów – w zasadzie to jej filar. Na polskiej scenie rowerowej znany przede wszystkim jako budowniczy tras. „Kilka” łopat ziemi przerzucił tworząc miejscówki m.in. w Kluszkowcach, Koninkach, K-Trail’sach i paru innych lokalizacjach w Polsce. Jego druga znana twarz to tzw. „Wujek dobra rada” – zarówno dla młodych, którzy zaczynają przygodę z rowerowym światem, jak i tych bardziej zaawansowanych z problemami sprzętowymi. Freerider, włóczykij leśny, uśmiechnięty i energiczny jegomość. Zimą, kiedy rower na chwilę odstawia do garażu, pracuje jako instruktor snowboardu.

 

Szymon Syrzistie

Instruktor & założyciel

 

Żywa legenda polskich tras zjazdowych. Na rowerze górskim od 1993 roku. W jego dorobku znajduje się kilka prestiżowych tytułów – m.in Pierwszego Mistrza Polski w zjeździe rowerowym. Poza rowerem to kreatywna głowa, założyciel firmy Joy Ride, organizator znanych imprez rowerowych – w tym Festiwalu rowerowego w Kluszkowcach. Doświadczenie zdobyte w ramach wieloletniej pracy jako instruktor narciarstwa oraz podczas 20’sto letniej kariery zawodniczej przenosi na grunt szkoleń rowerowych. Jeżeli wybije się na hopce, to pewne, że zaserwuje stylowego whipa.

 

Szymon Tasz

Instruktor

 

Zakopiańczyk od kilkunastu lat związany z polską sceną rowerową – szczególnie zjazdową. W latach 2005-2009 startował w zawodach jako zawodnik teamu Radiostacja i RMF Maxx Joy-Ride. „Taszu” był także test-riderem znanej marki Karpiel Bikes. Tytuły? Jak najbardziej! Dwukrotny Mistrz i trzykrotny vice Mistrz Polski w kat. Masters. Z zamiłowania budowniczy rowerowych tras m.in. w Zakopanem, Kluszkowcach i Przemyślu (konstruktor przeszkód na widowiskowe zawody DownTown). Wieloletni instruktor narciarstwa z doświadczeniem gromadzonym na zagranicznych stokach.

 

Tomasz Kostołowski

Kierownik wypraw & Instruktor

 

W jego przypadku przygoda z rowerem trwa nieprzerwanie od 1989 roku do dziś. W latach 90-tych Mistrz Polski MTB. Od kilku lat Tomek postanowił spróbować zupełnie innej formy spędzania czasu na dwóch kołach – podróżuje na rowerze po Europie, Afryce, Azji i Ameryce. Warto zaznaczyć, że jest on kilkukrotnym zdobywcą najwyższych przełęczy na świecie (Himalaje Indyjskie, Himalaje Nepalskie). Przejechał bezkres pustynnych piasków Sahary, a sam rower nie ma przed nim tajemnic – naprawi to co nienaprawialne w ekstremalnych warunkach – korzystając tylko z tego, co ma pod ręką. Czy wyobrażacie sobie kogoś innego na stanowisku „kierownika wyprawy”?

 

 

Mateusz Stoch

Instruktor

 

Ten jegomość działa w ekipie Joy Ride Crew od 13 roku życia. Jest pasjonatem rowerów, podróży, gór i narciarstwa – zestaw całkiem zrozumiały, prawda? Pierwszy start na rowerze górskim w konkurencji XC zaliczył jako 6 letni młokos. Był wtedy najmłodszym startującym zawodnikiem. W konkurencji zjazdowej debiutował w wieku 11 lat. Łatwo więc zauważyć, że Mateusza od małego nie rozstaje się z rowerem. Poza jazdą zajmuje się także budową lokalnych tras. Chętnie zaraża sportową zajawką nowych ludzi. W sezonie zimowym spełnia się jako instruktor narciarstwa.

 

Maciej Jodko

Instruktor

 

Popularny „Joda” to jeden z nowych członków naszej ekipy. Maciek jest zdobywcą kilkunastu tytułów Mistrza Polski w ekstremalnych konkurencjach kolarstwa górskiego – Downhill, 4Cross, Dual, Dual Slalom. Ponadto w jego biografii sportowej znajduje się także reprezentowanie Kadry Polski w Snowboardzie, w tym dwukrotne uczestnictwo w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (w Vancouver 2010 i Sochi 2014), w kategorii Snowboardcross. Obecnie swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy zarówno z zawodnikami jak i amatorami.

 

Łukasz Madej

Instruktor

 

Na poważnie na rowerze górskim zasiada do 2003 roku. Od kilku lat zajmuje się pracą trenera w sekcji kolarskiej Stali Rzeszów. Jest znanym riderem, budowniczym tras – na jego koncie są między innymi trasy w Rzeszowie i okolicy. „Madej” pracuje również w sklepie rowerowym i jest czynnym zawodnikiem. Tematyka jazdy na rowerze nie jest dla niego zagadką.

 

Sebastian Wnęk

Instruktor

 

Sebastian dołączył do ekipy Joy Ride Crew w 2015 roku. Swoją przygodę z rowerem zaczynał w wieku 14 lat, by z każdym sezonem nabierała jeszcze większego rozmachu. Poza jazdą jest typową, rowerowa „złota rączka”. W zimie rower zamienia na narty i edukuje kolejne pokolenia narciarzy. A kiedy i tego mu za dużo, pakuje plecak i rusza w podróż – nie omijając ukochanych gór. Fundamentem jego zajawek jest możliwość zarażania pasją.

 

Piotr Janik

Instruktor

 

I oto owoc naszych wieloletnich starań. Zapytacie jakim cudem? A takim, że Piotrek o rowerowej grawitacji dowiedział się podczas Joy Ride Night Downhill w 2014 roku, a już rok później zadebiutował w tej samej imprezie. Co więcej był to debiut z przytupem, bo Janik wygrał w swojej kategorii. Obecnie nadal czynny zawodnik i entuzjasta ścigania w downhillu i enduro. Nie unika także machania łopatą i kilofem podczas budowania nowych, lokalnych tras.

 

Poznaliście już ekipę instruktorów, ale zapewne ciekawi was, na jakich maszynach zobaczycie chłopaków w sezonie 2019. Mamy dla was dodatkowy materiał, dzięki któremu dowiecie się, na jaki rozmiar kół postawiła kadra instruktorów Specialized MTBAcademy i jakie mają wrażenia po pierwszych jazdach na swoich wymuskanych rowerach… zaglądnijcie tutaj!