Nowa konkurencja na Joy Ride BIKE Festivalu

Lada moment spotkamy się w Kluszkowcach, bo uczestniczyć w kolejnej odsłonie Joy Ride BIKE Festivalu. Pomimo tego stale raczymy was nowościami dotyczącymi imprezy. Oto kolejna – do palety dyscyplin organizowanych podczas festiwalu w Kluszkowcach dołączył bike sprint, czyli krótki, ale bardzo męczący wyścig na dystansie 1300 metrów ze sporym przewyższeniem.

 

Jak sama nazwa wskazuje nowa konkurencja będzie szybka i męcząca! Zgłoszeni zawodnicy pojedynczo, w odstępie 20-tu sekund, ruszą z Przełęczy Drzyślawa (środek góry Wdżar) na szczyt. Podjazd odbędzie się po nowo wybudowanej drodze. 600 metrów, 65 metrów przewyższenia i kolejny zawodnik siedzący na ogonie z pewnością zmusi riderów to ostrego „korbowania”. Zjazd ze szczytu góry Wdżar do miejsca startu odbędzie się po nowo wybudowanej trasie o nazwie „Green Linie”.

 

Bike-Sprint_2

 

Dla kogo?

Bike Sprint otworzy tegoroczne zmagania rowerowe w Kluszkowcach i będzie stanowił ciekawy (ale nie obowiązkowy) prolog dla endurowców i maratończyków. Co więcej, Green Line dostarczy każdemu zawodnikowi (niezależnie od posiadanego roweru i umiejętności) gigantyczną przyjemność ze zjazdu – mówi Szymon Syrzistie, organizator festiwalu.

Benefity i zapisy

Dla zapisanych na festiwal zawodników start w bike sprint’cie jest darmowy, a żeby zachęcić w szczególności endurowców do spróbowania swoich sił na krótkim dystansie, organizatorzy postanowili nagrodzić ich trud. W skrócie – im lepszy czas osiągniesz, tym wcześniejszą pozycję startową na Kellys Enduro otrzymasz.

Podobnie jak na wszystkie pozostałe konkurencje zapisy odbywają się na stronie Time Do: https://system.timedo.pl/joyride2016/pl/panel

1

FESTIWAL WSPIERAJĄ:

  • Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Karcher, Sony Action Cam, Producent namiotów reklamowych Mitko
  • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
  • Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko
  • Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Infogram.
  • Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, MTB Academy, Enduro Trails, Polish 4x open