• Home
  • Aktualności
  • ,
  • Wyjazdy
  • ,
  • zawody

Niner King of the Hill na Małopolska Joy Ride Festiwal – królewska nagroda trafi w ręce najbardziej wszechstronnego ridera!

Niner king of the Hill

Niner king of the Hill – do puli festiwalowych nagród trafił sprzęt o wartości 4 tysięcy dolarów! Tak jest. Ekipa Niner Bikes postanowiła wjechać w nasz festiwal na pełnym stylu i przygotowała królewską nagrodę, dla przyszłego króla imprezy! Zawodnik, który wykręci najlepszy czas generalnej obejmującej 5 różnych dyscyplin, będzie mógł wybrać dowolną ramę z damperem z oferty Niner Bikes! Szczegóły i technikalia poniżej, a my przypominamy o ciągle trwających zapisach na naszą imprezę: 

Niner King Of The Hill – zasady 

Żeby wygrać ramę Ninera wystarczy wystartować w 5 (z 10 festiwalowych konkurencji) i wykręcić w nich najlepszy możliwy czas. Czasy z wszystkich dyscyplin będą sumowane, a o końcowym rezultacie zadecyduje suma wszystkich przejazdów. Konkurencje, które wchodzą w skład naszej królewskiej piątki to: 

  • Joy Ride Downhill 
  • Garmin Enduro 
  • Dual Slalom (czas eliminacji) 
  • Shimano Pump Track (czas eliminacji) 
  • Red Bull Zjazd Bez Łańcucha 

Jeśli dokładnie przyjrzycie się powyższemu zestawieniu bardzo szybko zorientujecie się, że o królewską koronę powalczą jedynie zawodnicy, którzy wyróżniają się doskonałą techniką i niemałą wszechstronnością. 

W trakcie zawodów Red Bull Bez Łańcucha (które de facto prowadzone będą po zupełnie innej niż dotychczas trasie) sprawdzimy, kto potrafi oszczędzać hamulce i generować prędkość bez wykorzystywania napędu. W przypadku zawodów Enduro kluczowa okaże się wszechstronność i umiejętność szybkiego dopasowania się do trasy. 

Po drodze zawodników czeka jeszcze “weryfikacja” najbardziej podstawowych umiejętności takich jak skręcanie i pompowanie. Dual Slalom i Pump Track (czas eliminacji) będą odpowiadać za dodatkowe urozmaicenie zawodów. 

O tym, kto założy na głowę królewską koronę i pojedzie do domu z ramą Ninera zadecyduje ostatnia z festiwalowych konkurencji – Downhill. To właśnie od zawodów zjazdowych zaczęła się nasza przygoda z organizacją imprez sportowych, więc uznaliśmy, że takie zwieńczenie rywalizacji o tytuł króla festiwalu, będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. 

Niner – testy rowerów na festiwalu w Kluszkowcach 

Poza rywalizacja w tych szalonych zawodach, wszyscy uczestnicy naszej imprezy będą mogli skorzystać z rowerów testowych dostępnych na stanowisku Ninera. Czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie dostępnych modeli, ale zapewniamy Was, że będzie na czym jeździć. Poza tym, pragniemy tylko przypomnieć, że czerwone = szybkie, a najbardziej kozacki model WFO 9 RDO z zawieszeniem o 170 mm skoku występuje właśnie w takim kolorze.

Jeśli okaże się, że ten rower jeździ równie szybko jak wygląda, to może się okazać, że to właśnie taka rama padnie łupem zwycięzcy królewskiej klasyfikacji generalnej…

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Puky, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Dometic, Niner
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska, IXI Bikes, Magazyn Bike, Outdoor Magazine, MTB-XC.pl
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów