Najlepsze whipy z Les 2 Alpes

Wczoraj (9 lipca) w znanym kurorcie Les2Alpes rozegrano pretiżowy konkurs na najlepszego i najbardziej wyciągniętego whipa. Impreza odbyła się w ramach festiwalu Crankworx L2A, który we francuskie Alpy sprowadził światową czołówkę ekstremalnego mtb. Zobaczcie te finezyjne loty bokiem, cudo!

19389535299_5a485bceba_k

Whip-off Contest to świetna rozgrzewka przed pozostałymi zawodami, które rozgrywane są w ramach festiwalu Crankworx. W światowej elicie ekstremalnego mtb jest też kilku specjalistów od latania bokiem, którzy pojawili się we Francji głównie po to, by powalczyć o tytuł króla whipów.

19389664409_4825e64fd6_k

Najlepsze loty bokiem zafundował Bernardo Cruz, który jeszcze niedawno wpadł w objęcia słowackich nazistów (podczas wyścigu City Downhill World Tour w Bratysławie). Na szczęście trauma nie była dotkliwa, a Brazylijczyk pokazał pełnię swojej stylówki. Drugie miejsce wywalczył młodziutki Finn Iles z ekipy Lapierre Gravity Republic. Trzecie miejsce zgarnął David McMilan – nasz osobisty ulubieniec, Australijczyk propagujący spędzanie wakacji w starym busie (zupełnie tak samo, jak Ed Masters).

19562885341_bd486faca1_k

Pełne wyniki:

Mężczyźni:

1. Bernardo Cruz
2. Finn Iles
3. David McMillan
4. Bernard Kerr
5. Neil Stewart

Kobiety:

1. Casey Brown
2. Emilie Siegenthaler
3. Anneke Beerten

Poniżej prezentujemy wam film z zawodów. Polecamy oglądnąć do samego końca i skupić uwagę na napisach dotyczących twórców – ot taki polski akcent.