Na czym jeździ Jerome Clemetz?

Na czym jeździ Jerome Clemetz?

Lubimy oglądać najlepszych riderów w akcji. Równie ciekawe są też materiały dotyczące ich sprzętu – komponentów, setupów i ukrytych rozwiązań. Idąc tym szlakiem postanowiliśmy wziąć pod lupę rower znanego ridera enduro – Jerome Clementza.

 

Jerome Clementz od kilku sezonów współpracuje z niezwykle specyficzną marką Cannondale. Francuz zasiada najczęściej za sterami modelu Jekyll. Co warto wiedzieć o tej rakiecie? Rama pozwala na dwa ustawienia skoku: 160 i 95mm – mechanik Jerome konfiguruje skok w zależności od trasy i oczekiwań ridera. Idąc dalej: w karbonową ramę (rozmiar M) wsadzono koła 650b i topowy osprzęt rodziny SRAM. Zawieszenie Rock Shoxa opiera się na działaniu rozwiązań Blackbox – z przodu to widelec Rock Shox Pike, z tyłu natomiast unikalny damper Dyad 2.

 

1

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia wersji roweru Cannondale Jekyll, na której Jerome Clementz startował podczas inauguracyjnych zawodów EWS w nowozelandzkiem Rotorua. Warto zaznaczyć, że ten setup musi być naprawdę dobry. W końcu pomógł Francuzowi wygrać tę ciężką przeprawę.

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10