Musisz tam być – Joy Ride Days w Szczyrku już 27-29 sierpnia

Musisz tam być – Joy Ride Days w Szczyrku już 27-29 sierpnia

Tytuł artykułu w zasadzie wyjaśnia wszystko, ale my mamy naprawdę mnóstwo powodów, dla których nie może Was zabraknąć na naszej imprezie w Szczyrku. To będą 3 dni pełne rowerowej zabawy w jednej z najlepszych polskich miejscówek. Mamy nadzieję, że kozackie trasy i niepowtarzalny klimat podbiją wasze serca i sprawią, że festiwal Joy Ride Days na stałe wpisze się w rowerowy kalendarz. W planie przede wszystkim dobra zabawa na rowerach, (z karnetami za 50% ceny) szkolenia i wycieczki z profesjonalnymi instruktorami, oraz zakupy w strefie targowej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a każdy rider niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie! 

Joy Ride Days w Szczyrku – Stara formuła w nowym wydaniu (i nowym miejscu)

Od „Joy Ride Days” wszystko się zaczęło. Kilkanaście lat temu nasza pierwsza impreza z cyklu została zorganizowana przez kumpla dla kumpli. Chodziło w niej o to, by wspólnie pojeździć na rowerach i spędzić trochę czasu na wieczornym chillowaniu przy szklaneczce zimnego napoju izotonicznego. Nasze wydarzenia zawsze organizowaliśmy tak, jakbyśmy sami mieli na nie przyjechać. Zależało nam na tym, by wszyscy dobrze się na nich bawili i co roku chcieli wracać na kolejne zawody.

Joy Ride Days jest więc starą formułą, ale w nowym wydaniu. Od kilku lat bacznie obserwujemy środowisko rowerowe i staramy się słuchać tego co do nas mówicie. Wiedzieliśmy, że jeśli chcemy się rozwijać, musimy znaleźć dla siebie nowe miejsce, dzięki któremu, będziemy mogli w kolejnych latach wykonać duży krok naprzód i być może zbliżyć się do imprez o międzynarodowym formacie. Tegoroczna edycja Joy Ride Days, jest więc dla nas pewnego rodzaju sprawdzianem, który mamy nadzieję przypadnie wam do gustu. Raczej nie będziemy się ścigać, a przynajmniej nie będziemy tego robić w „klasycznym” wydaniu, ale za to spędzimy 3 dni na wspólnej rowerowej zabawie – szkoleniach, wycieczkach, konkursach i zakupach w alejce targowej. Zależy nam na tym, by rozwijać tą formułę więc postanowiliśmy, że w tym roku wstęp na imprezę będzie w 100% bezpłatny, a dzięki życzliwości ośrodka Szczyrk Mountain Resort, od piątku do niedzieli karnety na karuzele (wyciągi i gondolki) będą przecenione o 50%!

Rozkład Jazdy – Szkolenia, Konkursy, Targi i Chill na rowerach

Na tegoroczną imprezę nie planowaliśmy wielkich zawodów, bo mamy w planach mały powrót do korzeni. Chcemy skupić się na tym co naprawdę ważne – dobrej zabawie na rowerze. Oczywiście dla fanów rywalizacji przygotowaliśmy kilka modnych ostatnimi czasy „konkursów rowerowych”, ale będą to raczej luźne konkurencje, w których udział będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy naszej imprezy.

Warto wspomnieć, że równolegle do naszej imprezy, w sąsiednim bielsku będą się odbywać najważniejsze polskie zawody Enduro tego sezonu. Kwalifikacje do legendarnego cyklu Enduro World Series to niezwykłe wydarzenie, na które z całą pewnością zjadą się wszyscy najlepsi riderzy z całej europy. Wielokrotnie odwiedzaliśmy bielskie trasy naszą ekipą i jesteśmy przekonani, że są one doskonałym weryfikator umiejętności technicznych i kondycji fizycznej. Wpadając na naszą imprezę, zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień na odwiedziny ośrodka Enduro Trails w Bielsku (kilkanaście minut samochodem) i sprawdzenie jak na bardzo wymagających trasach radzą sobie najlepsi zawodnicy.

Wróćmy jednak do Szczyrku. O ile do tej pory, większość naszych imprez oparta była głównie na ściganiu, o tyle Joy Ride Days to wydarzenie dla osób, które chcą przede wszystkim dobrze pobawić się na rowerze. Mamy też ciekawe propozycje dla riderów, którzy chcą poprawić swoje zjazdowe umiejętności i spotkać się z ziomkami na  klimatycznej imprezie, jak za starych dobrych lat.

Joy Ride Days rozpoczniemy już w piątek. O 10 wystartujemy z PUKY Kids Areną i otworzymy alejkę targową, w której pojawi się kilkanaście firm. Na trasy ruszą pierwsi rowerzyści, którzy przez cały dzień będą walczyć o jak najlepsze czasy. Zbój Strava Challange to nowa forma rywalizacji, w której (ZA DARMO) może wziąć udział absolutnie każdy uczestnik imprezy. Wystarczy wyjechać na szczyt góry z telefonem, odpalić na nim Enduro Stravę i zjechać na dół wykręcając jak najlepszy czas. Proste? No pewnie, że proste, więc widzimy się przy bramce startowej! Warto zaznaczyć, że po trasach będzie też krążyć nasz fotograf. Codziennie będziemy wybierać jakiś ciekawy element, na którym przez godzinę, będziemy wam strzelać foty. RÓWNIEŻ ZA DAMRO) Dla chętnych zaplanowaliśmy również wycieczki z instruktorami Specialized MTBAcademy, a po południu rozpoczniemy „after bike”, czyli rowerowe chillowanie w strefie gastronomicznej pod gondolą. Będzie dobre jedzenie, zimne napoje nawadniające – wszystko czego rowerowa dusza zapragnie.

Sobota to dzień, który upłynie nam pod znakiem szkoleń rowerowych i wycieczek. Drugi dzień imprezy również rozpocznie się o godzinie 10:00. Poza targami, strefą dla dzieciaków i ściganiem po trasach z telefonem w kieszeni, mamy dla was całą masę szkoleń i wycieczek na rowerach elektrycznych i klasycznych „analogach”. Po południu, gdy wszyscy zbiorą się już pod gondolą, powalczymy o tytuł rowerowego strongmana. Wieczorem na strefie chilu rozegramy również Bunny Hop Contest, w którym do zgarnięcia będą nagrody od The Trail.

W niedzielę będziemy już odpoczywać po dwóch bardzo intensywnych dniach spędzonych na rowerze. To dobry moment na zakupy w strefie targowej, dodatkowe szkolenie na technicznych, czerwonych trasach i wzięcie udziału w jednej z kilku dostępnych wycieczek. Wieczorem, o godzinie 18:00 oficjalnie zamkniemy imprezę.

Harmonogram Imprezy

PIĄTEK 27.08.2021

10:00-16:00 – Puky Kids Arena

11:00, 13:00, 15:00, 17:00 – Wycieczki z przewodnikiem Specialized MTB Academy

16:00-17:00 – Photo of the day – sesja fotograficzna na danym elemencie trasy

15:00-22:00 – After Bike pod gondolą

10:00-18:00 ZBÓJ STRAVA CHALLENGE czerwona trasa Zbój

18:30-Rozdanie nagród ZBÓJ STRAVA CHALLENGE

 

Targi rowerowe: 10:00 – 18:00

SOBOTA 28.08.2021

10:00-16:00 – Puky Kids Arena

10:00-18:00 – ZBÓJ STRAVA CHALLENGE czerwona trasa Zbój

10:00-12:00 Szczyrk Bike Academy for Kids (8-12 l.) SkillZone

12:30-14:30 Szczyrk Bike Academy for Youth (13- 18 l.) BlueLine Training

10:00, 12:00, 14:00, 16:00 – Szkolenia z pierwszej pomocy

11:00-14:00 – Szczyrk E-bike Adventure – wycieczka rowerowa

11:00, 13:00, 15:00, 17:00 – Wycieczki z przewodnikiem Specialized MTB Academy

13:00-14:00 – Photo of the day – sesja fotograficzna na danym elemencie trasy

15:00 – Strongman – trzymanie roweru na czas

17:00 – The Trail Bunny Hop Contest

15:00-22:00 – After Bike pod gondolą

18:30 – Rozdanie nagród

 

Targi rowerowe: 10:00 – 18:00

NIEDZIELA 29.08.2021

10:00-16:00 – Puky Kids Arena

10:00-12:00 Szczyrk Bike Academy RedLine Training – trasy czerwone + czarna

10:00-11:00 – Photo of the day – sesja fotograficzna na danym elemencie trasy

11:00-14:00 – Szczyrk E-bike Adventure – wycieczka rowerowa

11:00, 13:00, 15:00, 17:00 – Wycieczki z przewodnikiem Specialized MTB Academy

18:00 – Zamknięcie Joy Ride Days Szczyrk

Targi

Co to za Joy Ride bez targów?! No właśnie. Mimo, że w tym roku tylko sprawdzamy nową miejscówkę, postanowiliśmy zorganizować targi. Mimo problemów z dostępnością sprzętu, wiemy, że w Szczyrku pojawi się mniej więcej 15 firm i cała masa nowego sprzętu z najwyższej półki. Obecność na naszej imprezie potwierdzili jak narazie:

 • Phinance
 • EVOC, G-Form
 • DMR Bikes, Troy Lee Designs, Racer One, Mondraker, Norco
 • Sue Bike
 • 100percent, Dirtlej
 • Force, Sixpack- Racing
 • THULE
 • TYGU
 • Dainese, BLIZ UYN
 • Racer Protection, Royal Racing, BB Components, V-MAX, 7iDP, Ariete, BIKEbySG, BAD PIG, SPRINDEX, TAG Metals, ZENO
 • The Trail
 • X-Factor, Foog
 • Trek

Co gdzie jak i kiedy – najważniejsze informacje

Chyba wszystko udało się nam kompleksowo opisać, ale na wszelki wypadek wyszczególnimy kilka najważniejszych kwestii.

 • Karnety od piątku do niedzieli (27-29 sierpnia) będą przecenione o 50%
 • Wstęp na teren imprezy i miasteczko targowe jest w 100% bezpłatny.
 • Udział we wszystkich konkurencjach, szkoleniach i atrakcjach jest bezpłatny

Jeśli ciągle zastanawiacie się czy warto przyjechać, to zobaczcie relację z naszej ostatniej imprezy:

 • Partner tytularny: Szczyrk Mountain Resort
 • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Red Bull
 • Patroni medialni: BikeBoard, Freestyle.pl, 43ride.pl
 • Współorganizatorzy: The Trail, PUKY