Marin Best Whip Contest – rozpoczynamy rekrutację dla riderów!

Marin Best Whip Contest – rozpoczynamy rekrutację dla riderów!

Chociaż do festiwalu jeszcze ponad 2 miesiące, to już teraz przypominamy wam o przesyłaniu zgłoszeń, na bazie których przyznamy wjazdówki na tegoroczny Marin Best Whip Contest! Rolę tegorocznego sponsora dyscypliny po krótkiej przerwie ponownie przejął Marin. Wszystko wskazuje na to, że poza zamieszaniem na Whip Offie, ekipa Marina zorganizuje też dla Was mnóstwo atrakcji na swoim stanowisku w alejce targowej. Przypominamy, że widzimy się 26-28 maja w Kluszkowcach, a sam Whip Contest odbędzie się w sobotę, czyli w drugi dzień Festiwalu. 

Jak zgłosić się na Marin Best Whip Contest?

Jak już pewnie widzieliście na stronie zapisów, na Marin Best Whip Contest nie możecie zapisać się w naszym systemie. Jest to podyktowane zasadami bezpieczeństwa, ponieważ zawody odbywają się zawsze na jednej z największych skoczni, która nie powinna być weryfikatorem waszych umiejętności. Liczba miejsc będzie w tym roku mocno limitowana, ale spokojnie – kolejność zgłoszeń nie ma żadnego znaczenia. To wasze umiejętności są dla nas najważniejsze i właśnie dlatego żeby dostać wjazdówkę na zawody musicie w terminie do 15 maja przesłać mailem link do filmu na którym pokażecie nam swoje umiejętności*. Szczegóły dotyczące materiałów znajdziecie poniżej:

  • Maile z klipami przesyłajcie na adres maciek@joyride.pl
  • Filmy/Zdjęcia przesyłacie w formie linków do platformy YT/Facebook/Instagram/Dropbox NIE W FORMIE PLIKÓW LUB WeTransferu, który może szybko wygasnąć
  • Unikajcie ujęć typu POV – ciężko jest je ocenić i może się to przełożyć na odrzucenie zgłoszenia
  • Jakość filmu nie ma znaczenia, tak długo jak widać gięcie – film będzie brany pod uwagę (ale jak możecie to nagrywajcie telefonem lub kamerą, a nie suszarką lub tosterem)

*Ważna zmiana: W tym roku, żeby startować w Marin Best Whip Conteście trzeba mieć nadany numer startowy (warunkiem koniecznym jest zapisanie się na dowolną konkurencję lub pakiet nie startuję, chilluję) 

Dzikie karty i jam dla spóźnialskich

Tradycją jest też luźny Jam, który tuż przed Whip Contestem organizujemy na hopie w dolnej części A-Line’a. Ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie zawodów, zastrzegamy sobie prawo do przyznania 10 dzikich kart upoważniających do startu w dzień samych zawodów. Dzikie karty będą przyznawane riderom, którzy zdecydowali się przyjechać na festiwal w ostatnim momencie, przeoczyli termin nadsyłania zgłoszeń lub z powodu śmierci chomika, na moment zapomnieli o całym festiwalu.

Dzikie karty mogą też zostać przyznane w dniach poprzedzających Marin Best Whip Contest za „ogólne wrażenie”, wywarte na organizatorach. Jak pewnie wiecie, od poprzedniego sezonu staramy się jeździć z wami po trasach, by wspólnie cieszyć się naszą imprezą, zbijać piątki i szukać młodych talentów. Pilnujcie się, bo będziemy mieć was na oku! A no i co bardzo ważne po Whip Conteście, na tej samej hopie, czekają na was kolejne atrakcje. Ale na ten moment, to tyle o zasadach związanych z samą konkurencją, teraz przenosimy się pod namiot Marina.

Pod namiotem Marin Bikes & Motor Land

Co poza najlepszą kawą i ekipą specjalistów, którzy bez większych problemów przekonają Was, że to właśnie Marin jest najlepszą rowerową marką na świecie? Nowa gama rowerów elektrycznych, sprawdzone endurówki i spotkania z ambasadorem marki – Kamilem Kobędzowskim. Dogadywanie interesów, rozmowy branżowe i wymienianie się rowerowymi plotkami – to wszystko właśnie na stanowisku Marina. A teraz konkretnie i na poważnie. 

Pod namiotem Marina znajdziecie około 15 rowerów gotowych do testowania. Kilka modeli znacie z poprzednich lat, ale na stojakach znajdziecie również maszyny z kozacką, odświeżoną geometrią. Będą to między innymi San Quentin 3, Rift Zone 29 XR, Rift Zone 2, Alcatraz L oraz Elektryczny Alpine Trail 1. Do tego gravele, świetnie sprawdzające się w każdych warunkach oraz kilka nowości, o których jeszcze nie możemy pisać. Jak sami widzicie – będzie się działo, a namiot Marin Bikes to punkt obowiązkowy dla wszystkich uczestników imprezy.