Marin Best Whip Contest – jak zgarnąć zaproszenie na zawody i dlaczego warto się zgłosić?

Marin Best Whip Contest – jak zgarnąć zaproszenie na zawody i dlaczego warto się zgłosić?

Na tegorocznym festiwalu w Kluszkowcach, zawodnicy będą rywalizować w dziesięciu różnych konkurencjach. Mało która dyscyplina dostarcza jednak zawodnikom i kibicom takich emocji, jak Marin Best Whip Contest. Co to za zawody i dlaczego warto się na nie zgłosić? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz poniżej: 

Marin Best Whip Contest na festiwalu w Kluszkowcach

Chcesz zostać rowerowym królem lub królową stylu? Wcale nie musisz kupować najbardziej kozackich ciuchów w festiwalowym miasteczku. Wystarczy, że weźmiesz udział w konkurencji Marin Best Whip Contest i zaprezentujesz ekipie sędziowskiej naprawdę solidne gięcie. Każdy zawodnik, który weźmie udział w tych zawodach, będzie miał do wykonania, jedno, nieskomplikowane (tak się przynajmniej wszystkim wydaje) zadanie. Na specjalnie przygotowanej hopie odbędzie się luźny Jam, w trakcie którego wszyscy riderzy spróbują wykonać najbardziej stylowego i wyciągniętego Whipa. Whip polega na „wygięciu” roweru w locie, tak by rama i tyle koło, leciały pod kątem prostym, do kierunku ruchu zawodnika. Trochę to zagmatwane co? Tylko na pierwszy rzut oka. Kto wykona sztuczkę najbardziej stylowo i dynamicznie, zostanie królem Whipów na tegorocznym Festiwalu. Tytułu będzie bronił Antek Faszczewski, który w ubiegłym sezonie, wydarł zwycięstwo swojemu koledze z ekipy – Andrzejowi Wrzoskowi.

Jak zakwalifikować się na Whip Contest?

 

 

Whip Contest, to jak wspominaliśmy jedyna dyscyplina, na którą trzeba otrzymać imienne zaproszenie. Żeby dostać wjazd na konkurs stylu, musisz udowodnić nam, że wiesz jak powinien wyglądać klasyczny whip i przekonać nas, że dorzucisz do naszego contestu trochę ognia! Liczba miejsc jest ograniczona, a w finałach wezmą udział tylko najlepsi lotnicy. Chcesz wziąć udział w konkursie na najlepszego whipa? Podeślij nam linki do materiałów, na których widać jak radzisz sobie na dużych hopach i prezentujesz swoje najlepsze whipy (filmik na insta/yt/fb/dropboxie/dysku google). Termin nadsyłania zgłoszeń mija tydzień przed festiwalem! (10 czerwca)

Zgłoszenia trzeba przesłać drogą mailową na adres: maciek@joyride.pl w polu „temat” wpisując „marin best whip contest – zgłoszenie” 

Osoby, które zakwalifikują się na imprezę, otrzymają na swoją skrzynkę maila zwrotnego z powyższą grafiką. (12 czerwca)

P.S. W trakcie festiwalu zaplanowaliśmy 30 minutowy jam, w trakcie którego przyznamy tak zwane „dzikie karty”. Jam odbędzie się w sobotę w godzinach wieczornych, o czym będziemy jeszcze informować.

P.S. 2 Nie wysyłajcie nam helmetcamów z waszych kasków. Takich filmów niestety nie możemy oceniać, bo po prostu nic na nich nie widać.

 

Rama Marin Alcataz – Kozacka nagroda dla zwycięzcy  Whip Contestu

Tak jest. W tym roku, za zwycięstwo w konkurencji Marin Best Whip Contest, można zgarnąć jedną z najlepszych ram do dirt jumpingu – Marin Alcatraz. Rama od kilku lat jest testowana i ulepszana przez szalonego Brytyjczyka Matta Jonesa. Skoro udało mu się na niej odblokować kilka naprawdę niewykonalnych trików, to na polskich trailsach, na pewno sobie poradzi!

Bardzo się cieszymy, że kolejny rok spędzimy razem, na najpiękniejszym festiwalu rowerowym w Polsce. Trzymajcie za nas kciuki, bo przed nami ostatnia prosta przed imprezą. Widzimy się 18-20 czerwca w Kluszkowcach – będzie się działo! Pamiętajcie, że już teraz możecie zapisywać się na zawody! KLIKNIJ W LINK I ZAPISZ SIĘ NA MAŁOPOLSKA JOY RIDE FESTIWAL 2021 

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie, bez ich pomocy, organizacja imprezy byłaby niemożliwa: 

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Red Bull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open, Velo Małopolska