Marin Best Whip Contest 2020 – Nowa odsłona

Marin Best Whip Contest 2020 – Nowa odsłona

Marin Best Whip Contest to bez dwóch zdań jedna z najbardziej widowiskowych festiwalowych dyscyplin. Wysokie, stylowe loty bokiem, setki zgromadzonych kibiców i zachodzące słońce tworzą klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. Na Małopolska Joy Ride Festiwalu 2020 czeka nas jednak kilka zmian. Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz

 

Marin Best Whip Contest 2020 – Nowa odsłona

 

Wysokie, stylowe loty bokiem, setki zgromadzonych kibiców i zachodzące słońce tworzą klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. Na Małopolska Joy Ride Festiwalu 2020 czeka nas jednak kilka zmian. Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz

Jeśli w roku 2020 wybierasz się na swój pierwszy rowerowy festiwal lub po prostu chcesz odświeżyć sobie informacje o dyscyplinach, to ten akapit jest właśnie dla Ciebie. Marin Best Whip Contest to tak jak wspominaliśmy jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin na Festiwalu. Zadanie zawodników polega na wykonaniu, stylowego whipa i płynnym  lądowaniu po skoku. Brzmi banalnie? Uwierzcie nam, że tylko garstka najlepszych w Polsce Riderów jest w stanie wykonać ten trik na tyle stylowo by zdobyć uznanie sędziów i szacunek publiczności.

 

Zobacz krótkie video obrazujące czym jest Whip:

 

 

Marin Best Whip Contest na Małopolska Joy Ride Festiwal 2020

 

Nowy rok – nowy festiwal – nowe zasady. Na tegorocznym Małopolska Joy Ride Fesitwalu zmieni się sporo, w tym właśnie Best Whip Contest. Ponieważ chcemy organizować imprezę, na najwyższym, europejskim poziomie podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kilku usprawnień, które naszym zdaniem sprawią, że konkurs na najlepszego Whipa będzie bardziej widowiskowy, bezpieczny i przebiegnie szybko i sprawnie (tak jak reszta dyscyplin)

Go big, or go to hospi… HOME!

Co się zmieni:

  • Ograniczona liczba zawodników
  • Dzikie karty przyznawane przez sędziów na podstawie osiągnięć zawodników
  • Kwalifikacje filmowe (nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową)

 

Jak wziąć udział w Marin Best Whip Contest

 

Wzięcie udziału w konkurencji Marin Best Whip Contest nie będzie już takie łatwe jak do tej pory. Na tą konkurencję nie da się zapisać, a jedyny sposób na start w zawodach to wywalczenie specjalnego zaproszenia.

Część zawodników, których bacznie obserwujemy i którzy zasłużyli się w poprzednich Whip Contestach dostanie specjalne zaproszenie drogą mailową. Pozostała grupa o swoje miejsce musi trochę powalczyć!

Jak to zrobić? Wrzucić na instagrama/facebooka/youtuba krótkie video 10-15 sekund (edycja nie ma znaczenia, liczy się tylko technika wykonywanego whipa – 2/3 skoki wystarczą), w którym pokażecie swoje najlepsze gięcia! Liczba miejsc jest ograniczona, a niezależna komisja ekspertów jest baaaardzo wymagająca. Czekamy z niecierpliwością!

Za takie kąty, wjazd masz jak w banku!

Linki ślijcie na maila maciek@joyride.pl temat wiadomości „Marin Best Whip Contest – Zgłoszenie”

Zgłoszenia można przesyłać do 16.08.2020 ! ! ! 

*Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie wrzucić video na social media – podeślijcie link do dysku gogle lub dropboxa.

**Dla osób, które wywalczą zaproszenie udział w Whip Conteście jest darmowy, ale trzeba zapisać się na festiwal (opcja full/nie startuje chilluje)

***Sędziowie zastrzegają sobie prawo do przyznania kilku dzikich kart w trakcie trwania imprezy

 

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian? (dla hejterów)

 

  1. Pierwszym i najważniejszym powodem było wasze bezpieczeństwo. Tak, skocznia, na której odbędzie się Whip Contest będzie otwarta przez cały festiwal i będzie można na niej skakać, ale luźne skoki, a udział w zawodach przy pełnej buzacji to dwie zupełne różne rzeczy. Analizując kilka poprzednich imprez, które organizowaliśmy, podjęliśmy decyzję, że w przypadku ryzykownej i technicznej konkurencji, którą bez wątpienia jest Whip Contest, musimy zdecydowanie ograniczyć ilość riderów, którzy po prostu „nie są jeszcze gotowi”. Spokojnie ziomeczki – wasz czas wkrótce nadejdzie!

 

  1. Druga kwestia to sprawy związane z organizacją konkurencji. Mając 150 zawodników, których umiejętności nie są w żaden sposób weryfikowane, jest duża szansa, że widowisko będzie słabe, a konkurencja będzie się przeciągać w nieskończoność. Chcemy wam dać esencję rowerowego freeride’u, najlepszych zawodników, najlepsze whipy, grube numery i tuuuurbo atmosferę. Zgoda? No pewnie, że zgoda!

 

Staramy się być jak najbliżej was – naszych zawodników, riderów, testerów i kumpli, więc jeśli macie jakieś zastrzeżenia, uwagi, sugestie – piszcie śmiało. Robimy tę imprezę dla was i chcemy żebyście bawili się na niej jak najlepiej – nawet lepiej niż rok temu!

 

 

Kontakt @: maciek@joyride.pl

Dużo zdrówka!

Podpisano:

Joy Ride Crew