Małopolska Joy Ride Festiwal i Joy Ride Days – Kalendarz na rok 2022

Małopolska Joy Ride Festiwal i Joy Ride Days – Kalendarz na rok 2022

To oficjalna informacja. W przyszłym roku zorganizujemy pod szyldem Joy Ride dwa wydarzenia. Zgodnie z waszymi przewidywaniami, pierwszym z nich będzie Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach, a drugim nowa (ale sprawdzona w tym roku) impreza Joy Ride Days w Szczyrku. Poniżej opowiemy trochę o tym dlaczego podjęliśmy takie, a nie inne decyzje i zdradzimy co zaplanowaliśmy na kolejny sezon, więc jeśli chcecie wiedzieć więcej, scrollujcie dalej! 

Tą decyzję odwlekaliśmy już od dłuższego czasu. Sezon zawsze zaczynał się w Kluszkowcach i kończył w Zakopanem. Zawody na zakopiańskiej Harendzie organizowaliśmy przecież od dobrych kilkunastu lat. Staraliśmy się rozwijać lokalne środowisko rowerowe przygotowując mnóstwo różnych imprez i angażując się w najróżniejsze inicjatywy, ale z roku na rok, sytuacja zamiast coraz lepiej, wyglądała coraz gorzej. Właśnie dlatego, w tym roku, postanowiliśmy przeprowadzić testowy event w Szczyrku. Wiedzieliśmy, że ośrodek bardzo dynamicznie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach, miejscówka nadal będzie się rozrastać. Od zawsze organizowaliśmy nasze imprezy z myślą o rowerzystach, którymi przecież sami jesteśmy. Najważniejsza była dla nas bezpieczna, odpowiednia infrastruktura, którą w tej chwili znaleźć możemy właśnie w Szczyrku. Skoro nie udało się w Zakopanem, będziemy próbować w nowym miejscu.

„No dobra, a co z Kluszkowcami?” Spokojnie. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jesteśmy świadomi sytuacji, która panowała (panuje) na trasach w ośrodku Czorsztyn Ski. Od bardzo dawna walczyliśmy o prawo do całkowitej przebudowy bikeparku i … A niedługo sami zobaczycie. Powiemy tylko, że wyprowadziliśmy się z Harendy, bo nie mogliśmy się rozwijać i zadbać o trasy, w Kluszkowcach zostaliśmy, więc resztę możecie sobie dopowiedzieć sami. Tak, wiemy, że od kilku lat to obiecywaliśmy, więc jesteśmy w tym przypadku mało wiarygodni, ale dajcie nam jeszcze chwilę, a o wszystkim wam powiemy…

20-22.05.2022 Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach

Co to jest ten „ŻOŁRAJD Festiwal”. Dla osób, które wylądowały na naszej stronie pierwszy raz mamy kilka kluczowych informacji. Organizowany przez nas Małopolska Joy Ride Festiwal to obecnie największy, interdyscyplinarny festiwal rowerowy w Polsce. W każdym sezonie, na naszej imprezie pojawia się około tysiąca rowerzystów i kilka razy tyle kibiców i fanów najróżniejszych sportów rowerowych. W alejce targowej rozbija się kilkadziesiąt namiotów z rowerami testowymi i nowoczesnym sprzętem z najwyższej półki. Wiele produktów (w tym rowerów) można testować w realnych warunkach, śmigając po trasach z rowerowymi ziomkami. Bardziej ambitni, zajawieni na ściganie rowerzyści mogą się sprawdzić w 10 różnych dyscyplinach, z których niektóre są bardziej, a inne mniej ekstremalne. A! Bylibyśmy zapomnieli o najważniejszym. Atmosfera panująca na festiwalu jest nie do podrobienia. Wspólne przejazdy z kumplami, zimne napoje izotoniczne w karczmie, imprezy, grile, zbijanie piątek, wymienianie uśmiechów, spotkania z gwiazdami sportu – to wszystko i dużo więcej, znajdziecie właśnie na naszej imprezie.

9-11.09.2022 Joy Ride Days Szczyrk

Joy Ride Days to nowa impreza, w starym dobrym stylu. Jak już wspominaliśmy, w tym roku postanowiliśmy zorganizować testowy „mini-festiwal” w Szczyrku, który zgodnie z naszymi przewidywaniami okazał się świetnym pomysłem. Formuła jest nieco inna niż w przypadku Kluszkowiec, bo (narazie) zamiast rywalizacji w zawodach, stawiamy głównie na chill i nieskomplikowane „rowerowe konkursy”. Nie myślcie jednak, że to ostateczna decyzja i nigdy nie pościgamy się na trasach w Szczyrku. Planujemy rozwijać naszą wizję i jeśli ośrodek wykaże się podobną postawą, to ze sporym prawdopodobieństwem, za kilka lat zrobimy w Szczyrku drugą, kozacką imprezą z konkretnymi zawodami i wieloma dodatkowymi atrakcjami. Dajcie nam czas i wpadnijcie do Szczyrku we wrześniu. Jarajmy się wspólną jazdą na rowerze. Jak za starych dobrych lat.

Od nas to tyle. W kolejnych tygodniach będziemy was informować o kolejnych krokach i nowościach, które z całą pewnością pojawią się na naszych imprezach. Trzymajcie się ciepło i nie dajcie się jesiennej chandrze!

Pozdrawiamy,

Joy Ride Crew