• Home
  • Ogólne

Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – ruszyły zapisy na darmowe atrakcje, wycieczki i konkursy

Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – ruszyły zapisy na darmowe atrakcje, wycieczki i konkursy

Przecież Małopolska Joy Ride Festiwal to nie tylko ściganie i zawody! To przede wszystkim największa w Polsce impreza rowerowa, na której poza oficjalnymi konkurencjami, odbywają się też dodatkowe konkursy, wycieczki i szkolenia oraz największe w Polsce testy rowerów w realnych warunkach. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy i już teraz wybierz darmowe atrakcje, w których chcesz wziąć udział! 

Konkurs na najlepsze przebranie – piątek 12:00

W tym roku festiwal otworzymy w baaardzo spektakularny sposób. O godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich uczestników imprezy na pierwszy (w Kluszkowcach) zjazd w przebraniach. Wystartujemy ze szczytu góry Wdżar i na sam dół dojedziemy wspólnie zieloną trasą. Następnie niezależna komisja sędziowska składająca się głównie z kibiców zgromadzonych w miasteczku festiwalowym wybierze najlepsze przebranie, za które przyznamy bon na 500, który będzie można będzie wykorzystać na nowe ciuchy w naszym sklepie.

Tripula Bike Fight by Crank Brothers – niedziela 14:00

W tym roku festiwal otworzymy w baaardzo spektakularny sposób. O godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich uczestników imprezy na pierwszy (w Kluszkowcach) zjazd w przebraniach. Wystartujemy ze szczytu góry Wdżar i na sam dół dojedziemy wspólnie zieloną trasą. Następnie niezależna komisja sędziowska składająca się głównie z kibiców zgromadzonych w miasteczku festiwalowym wybierze najlepsze przebranie, za które przyznamy bon na 500, który będzie można będzie wykorzystać na nowe ciuchy w naszym sklepie.

Prelekcje i spotkania z ciekawymi osobami

W tym roku pogadamy głównie o wyprawach rowerowych do najbardziej egzotycznych krajów startach w najbardziej szalonych zawodach. W planach mamy między innymi spotkania z Szymonem Godźkiem, Jankiem Karpielem i Kasią Burek! Dokładna rozpiska przedstawia się następująco:

Wyprawy: 

  • piątek 26.05 18:00 – 20:00 
  • sobota 27.05 18:00 – 20:00 

Spotkania z riderami: 

  • piątek 26.05 20:00 – 22:00 
  • sobota 27.05 20:30 – 22:30 

KTM E-Bike Uphill (niedziela 10:00) i wycieczki elektryczne z ekipą KTM’a

„Ściganie na Ebike’u? I to pod górę? Czy oni już całkiem powariowali?” Otóż zupełnie nie! Jak najlepiej zrozumieć potencjał drzemiący w rowerach elektrycznuch, jeśli nie w trakcie baaaardzo agresywnego podjazdu z przeszkodami. Już w ubiegłym sezonie przetestowaliśmy tą formułę, która zgodnie z założeniami cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Żeby wystartować w zawodach wystarczy zapisać się w panelu (dostępnym poniżej) i po prostu stawić się na starcie z własnym rowerem elektrycznym. W tym roku zmieniamy nieco przebieg zawodów, bo riderzy ruszą na trasę ze startu wspólnego, najpierw dobiegając do ustawionych w specjalnej strefie maszyn.

Zasady? Uczestników dzielimy na dwie kategorie – mężczyźni open i kobiety open. Kto najlepiej wykorzysta moc drzemiącą w swoim elektryku i dojedzie na metę z najlepszym czasem zawodów, ten zgarnie kozacką nagrodę finansową. 500, za kawałek podjazdu na elektryku? To chyba całkiem niezły interes! Ścigamy się w niedzielę w godzina 10:00 – 12:00 – nie przegap swojej szansy, na zgarnięcie naprawdę kozackiej nagrody! 

Dodatkowo, codziennie w godzinach 9:00, 12:00 i 15:00 będą się odbywać zorganizowane wycieczki na rowerach elektrycznych, które poprowadzą przewodnicy z ekipy KTM’a. Nie musicie mieć ze sobą roweru, wystarczy, że pojawicie się pod pomarańczowym namiotem i zgłosicie chęć udziału w wyjeździe. Limit miejsce jest mocno ograniczony, więc nie ociągajcie się! 

Wycieczki na analogach (i elektrykach) z ekipą 80 rowerów

W tym roku przygotowaliśmy naprawdę kozackie propozycje na piątek i sobotę. Obie wycieczki możecie zaliczyć zarówno na zwykłych rowerach, jak i wspomaganych dodatkową mocą elektrykach
Piątek: Eksploracja masywu Lubania i Velo Czorsztyn
 
Naszą rowerową eksplorację rozpoczniemy od przejazdu wzdłuż jeziora Czorsztyńskiego trasą Velo Czorsztyn, która niesamowicie wije się tuż nad taflą wody i pozwala dostrzec w oddali wyłaniające się majestatycznie Tatry. Jedziemy w kierunku Szlambraku, gdzie rozpoczniemy podjazd do Przysiółka Studzionki. Tam znajduje się Skansen Studzionki, w którym będziemy mogli oddać się chwili wytchnienia z widokiem i pogłębić kulturę tego regionu. Następnie ruszymy Głównym Szlakiem Beskidzkim w kierunku najważniejszego punktu tej wycieczki, czyli wieży na szczycie Lubań (1211m.n.p.m.). Po zdobyciu wieży ruszymy z powrotem w kierunku zielonego szlaku do Mizernej, który uraczy nas niezwykłym flow. Na koniec wrócimy do miasteczka JoyRide, gdzie zakończymy naszą górską przygodę!
TRASA: 41km | 1080m przewyższenia | Start 9:00 – Koniec 16:00 | 
 
——————————————————————————————————-
Sobota: Śladami Velo Dunajec i Singletracków w Lechnicy
Naszą przygodę rozpoczniemy od podjazdu w stronę Czorsztyna, a następnie kierowania się wzdłuż Dunajca przez Sromowce Niżne, do Wyżnych. Po przekroczeniu rzeki, a tym samym granicy naszego Państwa zaczniemy podjazd do głównej atrakcji tego dnia – Singletracków Lechnica. Ta miejscówka oferuje najlepsze widoki na okolicę i bardzo przyjemne flowowe singletracki. Kolejnym punktem programu będzie przejazd trasą rowerową przez szczyt Polianka (706m.n.p.m.) w kierunku Leśnicy. Niestety ze względu na remont trasy przełomem Dunajca będziemy zmuszeni poprowadzić ją właśnie w ten sposób, co nie zmienia faktu, że widoków będzie wciąż wiele, a trasy na pewno bardziej urozmaicone. Na koniec dojedziemy jeszcze do Szczawnicy, gdzie wspólnie zrobimy krótką przerwę na lunch. Ostatnim punktem będzie powrót przez Krościenko nad Dunajcem, Grywałd i Krośnice w okolicę szczytu Wdżar (767m.n.p.m.), gdzie na sam koniec zjedziemy jedną z łatwiejszych tras festiwalowego bikeparku, tj. green linem. Wycieczka zakończy się w miasteczku festiwalowym.
TRASA: 52km | 1200m przewyższenia | Start 9:00 – Koniec 16:00 | 
 

Piątek

Sobota

Konsultacje indywidualne z Pawłem FizjoCito

Na pewno kojarzycie już Pawła z FizjoCito. Ten gość jest z nami od pierwszych imprez, które organizujemy i od kilkunastu lat, nieprzerwanie zadziwia nas swoją wiedzą, fachowym podejściem i kreatywnością, której mogą mu pozazdrościć inni fizjoterapeuci. Nie bez powodu sami korzystamy z jego usług, a na liście pacjentów Pawła, poza członkami naszej ekipy znajdują się też bracia Godziek, Marcin Rot, Sławek Łukasik, czy najszybsi w Polsce zawodnicy z klubu Gravity Revolt. Innymi słowy – jeśli chcesz robić wyniki, prędzej czy później wybierasz się do Pawła na konsultacje. Jeśli chcesz powalczyć ze starą złośliwą kontuzją, która nie daje Ci spokoju na rowerze – znów, prędzej czy później wylądujesz u Pawła. Dlatego naszym zdaniem nie ma na co czekać. W piątek, sobotę i niedzielę, będziecie mogli skorzystać z fachowych porad Pawła i wziąć udział w indywidualnych konsultacjach. Warto nadmienić, że takiego wypasu jeszcze nie było, bo do tej pory spotykaliśmy się raczej na grupowych szkoleniach. Dodatkowo, o godzinie 11:00 w niedzielę w namiocie Joy Ride Academy odbędzie się wspólny wykład dla głodnych fizjoterapeutycznej wiedzy zawodników! 

Piątek 13:00

Sobota 10:00

Piątek 13:30 

Sobota 10:30

Piątek 14:00

Sobota 11:00

Piątek 14:30 

Sobota 11:30

Piątek 15:00

Sobota 14:30

Piątek 15:30 

Sobota 15:00

Piątek 16:00 

Sobota 16:00

Piątek 16:30 

Sobota 16:30

Wycieczki z przewodnikiem E-Bike na rowerach Specialized

Trochę pod górę, trochę z góry – tak, żeby sprawdzić do czego tak właściwie zdolne są elektryki. Na enduro e-wycieczkę zabierze was przewodnik z naszej ekipy Specialized MTBAcademy. Do waszej dyspozycji będziemy mieć kilkanaście rowerów testowych, zapewnianych przez naszego głównego sponsora. Furki będą w pełni naładowane i gotowe do podjęcia najbardziej wymagających wyzwań. Nasza wycieczka zajmie nam około godziny, a w jej trakcie przejedziemy się jednym z pobliskich szlaków widokowych i zahaczymy o wybraną bikeparkową trasę. Tempo oraz poziom trudności będzie zależał od umiejętności i ogólnego (mamy nadzieję bojowego) nastawienia grupy. Na wycieczki zapraszamy codziennie w godzinach: 10, 12, 14 i 16! Startujemy z pod namiotu Specialized! 

Piątek 10:00

Sobota 10:00

Niedziela 10:00

Piątek 12:00

Sobota 12:00

Niedziela 12:00

Piątek 14:00

Sobota 14:00

Niedziela 14:00

Piątek 16:00

Sobota 16:00

Niedziela 16:00

Piątek 18:00

Sobota 18:00

Szkolenie z pierwszej pomocy z Extreme Trauma Team

To szkolenie traktujemy jako odstraszacz – „zróbmy, to na pewno się nam na nie przyda!” Jednak jak wiadomo, zjazd, enduro i całe kolarstwo górskie to sporty ekstremalne, w których czasem nie sposób upadków i wypadków. Właśnie dlatego, przed każdym sezonem decydujemy się na udział w krótkim szkoleniu z pierwszej pomocy, na którym przypominamy sobie wszystkie najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Niejednokrotnie musieliśmy korzystać z tego, co dowiedzieliśmy się w trakcie zajęć i właśnie dlatego bardzo mocno zachęcamy Was do udziału w krótkim i DARMOWYM szkoleniu z najlepszym teamem zabezpieczającym rowerowe (i nie tylko) imprezy. Ekipa Extreme Trauma Team nabrała doświadczenia w terenie, więc jeśli mamy komuś zaufać, to tylko im! Szkolimy się przez całą sobotę o parzystych godzinach – 10, 12, 14 i 16! 

Piątek 12:00

Sobota 12:00

Niedziela 12:00

Piątek 17:00

Sobota 17:00

Niedziela 16:00

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Puky, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Dometic, Niner
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska, IXI Bikes, Magazyn Bike, Outdoor Magazine, MTB-XC.pl
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów