Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 – Najważniejsze informacje

Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 – Najważniejsze informacje

Ponad 30 firmy zapisanych na testy sprzętu, zmiany w dyscyplinach, nowe atrakcje dla profesjonalistów i amatorów, rejestracja na imprezę – wszystkie kluczowe informacje zebrane w jednym miejscu. Sprawdźcie artykuł i dowiedzcie się więcej na temat nadchodzącej imprezy. Mamy nadzieję, że w tym roku, będzie jeszcze grubiej, niż kiedykolwiek wcześniej! 

1. Testy, Targi, Wystawcy

Mamy wrażenie, że mimo ciągłych zawirowań, w naszej branży wszystko zaczyna powoli wracać do normy. Firmy rowerowe w końcu odzyskują dostęp do sprzętu, a imprezy sportowe można organizować bez dodatkowego stresu związanego ze skomplikowanymi obostrzeniami. Jesteśmy pewni (w 99%), że tegoroczne targi i cały festiwal odbędą się bez większych zakłóceń.

Z tego co widzimy po pierwszych zgłoszeniach, to zarówno rowerzyści, jak i pracownicy eventowi najróżniejszych firm związanych z branżą dosłownie nie mogą doczekać się naszego festiwalu. Pierwszy raz w historii, początkiem lutego mamy na liście ponad 30 potwierdzonych wystawców, którzy wystawią swoje namioty w alejce targowej.  Będą rowery do testowania, sprzęt i ciuchy do mierzania i mnóstwo kozackich gadżetów i akcesoriów do kupienia:

Stanowiska z rowerami Testowymi:

 • Beastie Bikes (Ibis Cycles, Transition Bikes, Cane Creek, Industry Nine, DVO Suspension) 
 • Power Bikes / Bike Icon (Norco, Mondraker, DMR Bikes, TroyLeeDesings, Leatt, Pepsi Tire, RSP, Exustar)
 • Sport Project (BH Bikes / NOX Cycles)
 • 7anna (NS Bikes, Octane One) 
 • Protocycles (Pivot, Galfer, Chromag, AMS, Juice Lubes, Praxis, OneUp,Trailmech,9point8) 
 • Canyon Bicycles 
 • Pierer E-Bikes GmbH (HUSQVARNA, RAYMON) 
 • KTM, PUKY

Stanowiska z odzieżą i ochraniaczami:

 • The Trail – Ciuchy i akcesoria rowerowe Made in Bielsko Biała
 • X-Factor + Foog – Ochraniacze rowerowe i odzież wykonane w Polsce
 • SUE BIKE – Kozacka odzież rowerowa dla Pań
 • TYGU – Polska odzież rowerowa z najwyższej póły!
 • Beerduro – Stylowa odzież dla wyznawców nowej dyscypliny
 • O’NEAL – ochraniacze i ciuchy rowerowe klasy premium
 • Dainese, Bliz, UYN – ochraniacze i odzież rowerowa prosto z włoch 
 • Funaticos – jedyne w swoim rodzaju techniczne ciuszki ekologiczne
 • Challange Store – kombinezony Dirtlej, ciuchy i ochrona 100%

Gadżety, części, akcesoria: 

 • Phinance – ekstremalne ubezpieczenia dla specjalistów od sportów ekstremalnych
 • Ambro-Sol – lakiery do malowania rowerów i sprzętu
 • 4-bike – akcesoria ochronne dla sprzętu
 • BIKE BY SG – środki do mycia i pielęgnacji rowerów
 • Thule – bagażniki na rowery, plecaki, akcesoria, namioty dachowe dla podróżników klasy PREMIUM
 • FF-Sport – Zawieszenia Ohlins, Cush Cory, etc.
 • EVOC, G-form, Kids Ride Shotgun, Freshed
 • BATBOYS – ochraniacze, części i akcesoria wielu topowych marek (szczegóły wkrótce)
 • FORCE, SIXPACK-RACING, CHALLENGE TIRES
 • 7iDp, Tag Metals, Onza Tires, Racer Protection, Sprindex, MadPig, BIKEbySG, BB Components, RacingBros, ARI
 • Nie/dzielni jeźdźcy
 • Fidlock – innowacyjny, magnetyczny system montażu bidonów i akcesoriów na rowerach

2. Format imprezy i komunikaty

Gdy zaczęliśmy organizować pierwsze imprezy rowerowe, myśleliśmy głównie o naszych kumplach z którymi chcemy się pościgać i znajomych, z którymi wieczorem stukniemy się szklankami na imprezach. Chyba nikt nie spodziewał się, że w przeciągu kilkunastu lat, dojdziemy do momentu, w którym zaczniemy organizować największy w Polsce festiwal rowerowy, który swoim niezwykłym charakterem wyróżnia się na tle największych sportowych imprez w kraju.

Poza samą imprezą zmieniło się też środowisko. Dawniej znaliśmy każdą osobę, która wpadała na zawody, a teraz, ponieważ na imprezach pojawia się kilka tysięcy osób, jest to po prostu niemożliwe. Paręnaście lat temu na nasze zawody przyjeżdżali tylko zawodnicy i profesjonalni ściganci, ale teraz, zaczęli na nich dominować amatorzy oraz początkujący rowerzyści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem grawitacyjnym. Wierzymy, że jako organizatorzy mamy realny wpływ na rozwój lokalnego środowiska oraz kreowanie pewnych trendów, dzięki którym nowa społeczność rowerowa zostanie pokierowana w odpowiednią stronę.

Właśnie dlatego, już w tym roku, nasze komunikaty, będą podzielone na dwa główne typy: 🔴🔵

🔴 ZAWODY 🔴

„Czerwone Komunikaty” będą dotyczyć wszystkich kluczowych informacji związanych z najróżniejszymi dyscyplinami. Rozpiski startów, wyniki, zmiany w harmonogramie itp. Jeśli bierzecie udział w którejkolwiek z 10 konkurencji i zobaczycie kolor czerwony, zwróćcie uwagę na komunikat, bo ze sporym prawdopodobieństwem może dotyczyć właśnie waszej dyscypliny.

🔵 TARGI i ATRAKCJE 🔵

„Niebieskie komunikaty” to przede wszystkim informacje o zapisach na testy, konkursy, dodatkowe wycieczki i atrakcje. Jeśli wpadacie na festiwal i wybieracie opcję „nie startuję, chilluję” lub po prostu przyjeżdżacie w roli gości i kibiców, ale chcecie wziąć udział w różnych dodatkowych atrakcjach – uważajcie na kolor niebieski bo to właśnie do was będą skierowane komunikaty tego typu.

Oczywiście warto śledzić wszystkie komunikaty, bo jako kibice, na pewno będziecie chcieli zobaczyć zmagania w Whip Conteście, czy finały zawodów zjazdowych i odwrotnie: jako zawodnicy, na pewno skusicie się na testowanie rowerów i dodatkowe atrakcje, których w tym roku nie zabraknie.

*Prawdopodobnie pojawią się też oznaczenia w kolorze 🟡 żółtym 🟡, ale o ich znaczeniu poinformujemy w niedalekiej przyszłości.

3. Nowości i zmiany

Jak co roku pojawi się kilka zmian. W tworzenie festiwalu zaangażowali się nowi sponsorzy, my sami wpadliśmy na nowe pomysły mające ulepszyć naszą imprezę, kilka sugestii dostaliśmy od was,  zmieniły się okoliczności, ceny itp. Mamy dla was głównie dobre informacje, ale pojawią się też takie, które raczej nie sprawią wam przyjemności.

 1. 🔴 Red Bull Bez Łańcucha – tak jak pisaliśmy, z powodu zakończenia współpracy z ośrodkiem w Zakopanem, przenosimy dyscyplinę Red Bull Bez Łańcucha do Kluszkowiec. Będziemy ją organizować w piątek zamiast Red Bull Chojrak Dual Manual i spróbujemy przeprowadzić ją w luźnej formule, na trasie, która umożliwi bezpieczny start nawet mniej doświadczonym riderom.
 2. 🟢 Jak już jesteśmy przy temacie tras, to może warto powiedzieć o tym co dzieje się w Kluszkowcach. Właściciele ośrodka poinformowali niedawno, że uzyskali dofinansowanie na budowę tras rowerowych w ośrodku, więc możemy powiedzieć, że doszło do prawdziwego przełomu. Podkreślaliśmy wielokrotnie, że nie jesteśmy odpowiedzialni za stan tras w Kluszkowcach, ale jeśli prace remontowe rzeczywiście dojdą do skutku, to nasza ekipa z całą pewnością zaangażuje się w modernizację bikeparku. Największa obawa? Śnieg. Jeśli do kwietnia biała pokrywa zniknie z Kluszkowiec, to jesteśmy pewni, że w tym roku, marudzenia na trasy już nie będzie!
 3. 🔴 Rywalizacja w Pumptracku  – wracamy ze ściganiem dla dzieci. Co więcej, w tym roku w organizację zawodów na Pumpie zaangażował się nowy sponsor, więc mamy nadzieję, na małe „odrodzenie” tej dyscypliny. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale możemy wam już powiedzieć, że będzie o co walczyć!
 4. 🔵 On Lemon Best Trick – tutaj czeka nas spora rewolucja. Same zawody zmienią się w pełnowymiarową strefę, na której będzie się działo. O szczegółach opowiemy wkrótce, ale sam format będzie bardziej przystępny dla amatorów, a ekipa z On Lemona zadba o dodatkowe atrakcje, które spodobają się każdemu uczestnikowi festiwalu!
 5. 🔴 Wpisowe i Zapisy – to również niestety musi ulec zmianie, ale nie na pocieszenie powiemy wam, że zdecydowanie nie będziemy szaleć. Jak zwykle wprowadzimy system rejestracji etapowej, a z samymi zapisami wystartujemy końcem lutego. Wcześniejsze zapisanie będzie jednoznaczne z niższą ceną, więc zdecydowanie do tego zachęcamy. Wierzymy, że ilość dodatkowych atrakcji, które zaplanowaliśmy na ten rok (a o których jeszcze nie powiedzieliśmy) zrekompensuje wam wyższe wpisowe. Poza tym wiemy, że jak to w Polsce bywa „ile by nie było i tak będzie ZA DROGO”. 😉

I jak narazie to od nas tyle. Mamy dla was jeszcze sporo przyjemnych niespodzianek, o których poinformujemy w stosownym czasie. Trzymajcie rękę na pulsie, bo niedługo postaramy się wystartować z zapisami. O wszystkim dokładnie was poinformujemy, a tymczasem – trzymajcie się zdrowo, nie dajcie się covidowi i za 3 miesiące widzimy się na podium! 

Joy Ride Crew