Małopolska Joy Ride Festiwal 2020 VS Korona-Wirus

Małopolska Joy Ride Festiwal 2020 VS Korona-Wirus

Witajcie kochani! Dzwonicie do nas, piszecie wiadomości i szukacie w internecie informacji na temat odwołanych imprez masowych, więc chcemy was uspokoić. Małopolska Joy Ride Festiwal nie został i NIE ZOSTANIE ODWOŁANY! 

Bezpieczeństwo

Mamy świadomość, że jako organizatorzy imprezy jesteśmy odpowiedzialni za wasze bezpieczeństwo. W związku z tym, obdzwoniliśmy lekarzy, przepytaliśmy specjalistów, przeanalizowaliśmy wszystkie dostępne dane i informacje i podjęliśmy stosowne decyzje. Festiwal w Kluszkowcach nie został i nie zostanie odwołany. Jeśli cokolwiek ma się zmienić, (a mamy nadzieję, że do kwietnia/maja będzie już „po wszystkim”) to będzie to termin imprezy, o czym powiemy w dalszej części tekstu.

Razem damy radę!

 

W świecie kontrolowanym przez media i informacje ciężko być czegokolwiek pewnym. Codziennie jesteśmy zasypywani całą masą sprzecznych danych, przez co coraz większa część społeczeństwa nakręca niepotrzebną i nieuzasadnioną „paniczną spiralę”. Nie jest wesoło – to prawda, ale do tej pory, co rok wybuchała jakaś epidemia. Była już „ptasia grypa”, „choroba wściekłych krów”, „świńska grypa” i setki innych mniejszych lub większych wirusów, które miały unicestwić ludzkość. Absolutnie nie kwestionujemy tego, że korona-wirus jest groźny, a być może nawet najgroźniejszy z wszystkich wymienionych, niemniej jednak ciągle mamy wrażenie, że media robią wobec niego więcej szumu niż powinny.

Nie będziemy wam tutaj podawać statystyk i wyjaśniać na czym polega choroba, bo nie od tego jesteśmy, ale przedstawimy kilka suchych faktów, które powinny rozwiać wasze wątpliwości.

  • Włochy, które są europejskim epicentrum wirusa, odwołały imprezy masowe DO KWIETNIA 
  • Agencja Xinhua walcząca z epidemią w jej epicentrum w Wu-Han zamknęła ostatni polowy szpital. Organizacja poinformowała światowe media o tym, że „zwycięstwo nad epidemią jest blisko”
  • PRAWDOPODOBNIE wirus nie jest w stanie przetrwać w temperaturze wyższej niż 22/23 stopnie
  • Wirus jest najgroźniejszy dla osób starszych i posiadających osłabiony układ odpornościowy

Co jeśli?

Ale co? Wirus przejmie władzę nad światem? Spokojnie – organizujemy imprezy sportowe od kilkunastu lat, rozwijamy się razem z wami i jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Są zdarzenia losowe – takie jak pożary, powodzie, huragany, czy właśnie wybuchy epidemii. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja, ale nawet przy założeniu, że będzie źle – po prostu przełożymy imprezę na inny termin. Obecnie nie zwalniamy tempa, a wręcz przeciwnie – zasuwamy z tematami organizacyjnymi i szykujemy najlepszy w Polsce festiwal rowerowy. Jeśli coś będzie nie tak, od razu podejmiemy stosowne działania, podyktowane przede wszystkim waszym dobrem i bezpieczeństwem. W przypadku problemów, w pierwszej kolejności spróbujemy przełożyć festiwal, a jeśli okaże się to niemożliwe, to impreza zostanie odwołana. NA CHWILĘ OBECNĄ ZAKŁADAMY, ŻE WSZYSTKO ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM.

Zapisy na festiwal

Zapisy na imprezę wystartowały mniej więcej tydzień temu i bardzo się cieszymy, że wciąż nam ufacie. Każdego dnia przybywa nam zgłoszeń, a w chwili obecnej na listach startowych mamy już ponad 200 osób!

Oczywiście w przypadku przełożenia/odwołania imprezy cała kwota, jaką zapłaciliście za start w zawodach zostanie zwrócona, ale nie panikujcie, zostały nam jeszcze ponad dwa miesiące i sporo siły na walkę z wirusem! Chyba wiemy do kogo trzeba się zwrócić o pomoc…