Majówka z Enduro Trails

Majówka z Enduro Trails

Na horyzoncie majówka i kilka dni wolnego. Żeby nie stracić tego pięknego czasu warto już teraz zaplanować rowerowe włajaże. Jedną z ciekawszych propozycji jest pierwsza edycja zawodów Enduro Trails w Bielsku-Białej. 

2

Zawody o których mowa składają się z czterech odcinków specjalnych (ich długość to około  9km i prawie 100% z nich stanowią górskie, wąskie i techniczne single. Ich przewyższenie to blisko 1400 metrów, a cała pętla wraz z dojazdówkami będzie wynosić 30 kilometrów. Odcinki specjalne są oznaczone (taśmy i strzałki) oraz zamknięte dla ruchu pieszego. Czas na odcinkach specjalnych mierzony jest za pomocą fotokomórek (homologowany system TagHeuer), wyniki będą dostępne Live – pełna profeska!

Poza zawodami enduro na miejscu odbędą się także inne konkurencje – m.in. Mistrzostwa Bielska-Białej Pump-Track. Obie edycje Enduro Trails​ są zaliczane do klasyfikacji generalnej Polish Enduro Series (www.polishenduroseries.com)

3

W sezonie 2015 głównym sponsorem zawodów jest firma Giant Polska. Przybyło również sponsorów nagród, w tym roku są to: Maxxis Polska​, Hi-Tec Polska​, Cane Creek/Beastie Bikes, ​ BERG Outdoor/Sportmaster​, Alda Sport​, GREGORIO​/iXS Sports Division. Sumaryczna wartość nagród jest prawie dwukrotnie wyższa niż rok temu, słowem będzie o co walczyć!!

Parę szczegółów:

– Biuro zawodów czynne będzie w piątek (od 18 do 20) oraz w sobotę  od 7.30 do 9.30.

– Zawody rozpoczną się o 10 a zakończą o 18

– Regulamin zawodów dostępny jest tu: http://www.endurotrails.pl/regulamin

– Aktualności i dodatkowe informacje publikowane są na stronie www.endurotrails.pl oraz na fanpage’u (https://www.facebook.com/Endurotrails)

4