Maciek Kucbora o prototypie NS Bikes

Kilka dni temu CAŁY ŚWIAT rowerowej ekstremy zaniemówił. Powodem tego zjawiska było opublikowanie zdjęcia prototypowej wersji zjazdówki rodzimej marki NS Bikes. Temat niezwykle gorący i interesujący- pogadaliśmy więc z Maćkiem Kucborą, Product Developerem odpowiedzialnym za nową zjazdówę.

Foto: Zdjęcie wykonane przez redakcję Szok.it w San Remo.


JR: W kolekcji NS Bikes brakowało tylko typowej zjazdówki. Pracujecie nad nią- to spore wyzwanie?
Maciek: Dokładnie. Sukces NS’a Sody przetarł nam scieżkę do rynku full suspension i projekt DH jest niejako naturalną drogą rozwoju w tej kategorii produktów. Projekt ramy tego typu to dość długi i złożony proces, w który zaangażowanych jest wiele osób w firmie.

JR: Przecieki ramy widzieliśmy w sieci, ale póki co, to wersja raw. To finalna wersja, czy będzie bardziej NS’owski design?
Maciek: To pierwszy prototypowy egzemplarz, który testowaliśmy w zeszłym tygodniu we włoskim San Remo. Niebawem dotrą do nas pomalowane egzemplarze testowe, które będziemy intensywnie męczyć przez najbliższe miesiące. Obecnie wdrażamy wiele istotnych zmian do finalnej wersji ramy, która zostanie zaprezentowana podczas wrześniowych targów Eurobike. Jak wiadomo jest to pierwszy projekt ramy DH od NS Bikes, zatem jedyne, co będzie nawiązywało do naszych dotychczasowych produktów, to estetyka, trwałość, dbałość o szczegóły oraz design przyjazny użytkownikowi.

JR: A co do parametrów technicznych: powiesz coś o zawieszeniu, skoku, rozstawie tylnej piasty?
Maciek: Zawieszenie, to jak można było zobaczyć na spy shotach, to sprawdzony czterozawias z ogniwem horsta i po pierwszych testach wiemy, ze działa bardzo dobrze- spełnia nasze założenia. Co do reszty, póki co mogę zdradzić jedynie tyle, rama będzie na czasie z wszelkimi obowiązującymi na rynku DH standardami.

JR: Rowery NS Bikes z sektorów dirt i fr mają już swoich ambasadorów- sprzęt dh też doczeka się swojej gwiazdy?
Maciek: Z pewnością. W sezonie 2014 na nowej ramie DH zobaczymy kogoś ze światowej czołówki, póki co czujnie obserwujemy sytuacje na „pucharowym” podwórku. W fazie testowej, czyli w tym sezonie na nowej ramie będzie jeździł polski zawodnik, ściśle współpracujący z nami przy rozwoju produktu, o czym powiemy już niebawem.

Foto: Zdjęcie wykonane przez redakcję Szok.it w San Remo.

JR: A co z Tobą? Będzie Cię można zobaczyć w nadchodzącym sezonie, na polskich trasach z tym sprzętem?
Maciek: Oczywiście! Jako świeżo upieczony Masters i żywy dział R&D firmy będę, jak co roku obecny na większości imprez DH. Szykuje sie dobry sezon!:)

JR:Dzięki za wywiad, z niecierpliwością czekamy na więcej informacji!
Maciek: Dzięki również. Bądźcie czujni 🙂

foto miniaturka: Konwent Photographyhttps://www.facebook.com/KonwentPhoto