Ladakh Freeride Expedition 2013

Ladakh to kraina w indyjskich Himalajach, czyli jeden z najwyżej położonych rejonów górskich. Czterech śmiałków planuje wybrać się tam z rowerami w poszukiwaniu wymagających freeride’owych zjazdów. Głównym celem wyprawy będzie próba dokonania pełnego zjazdu na rowerach z rekordowej wysokości 6622 m n.p.m.

zjzad z wulkanu Iztaccíhuatl (Meksyk)

Uczestnicy wyprawy na swoich rowerach mieli okazję zmierzyć się już z górami Atlas w Maroku, z meksykańskimi wulkanami, czy z Kaukazem w Gruzji. Doszli jednak do momentu w którym wyzwania są już dużo większe. Gdzie problemem oprócz braku wytyczonych szlaków, czy trudnych przeszkód na zjeździe jest sama wysokość.

W Polsce odłam grawitacyjnego kolarstwa polegający na eksploracji wysokich gór jest wciąż mało znany. Każdy zjazd okupiony jest w nim mozolny wpychaniem, czy wręcz wnoszeniem roweru na szczyt. Jednak satysfakcja z ujeżdżania dziewiczych terenów w otoczeniu niesamowitych pejzaży wynagradza wszelkie trudy.

widok na jezioro Tso Moriri i cel wyprawy - Chamser Kangri

Organizatorzy wyprawy starają się udowodnić, że warto doskonalić swoją technikę jazdy, aby móc cieszyć się spektakularnymi zjazdami w najwyższych górach. Należą oni do nieformalnych grup freeride’owych Born To Roam i G3R, których dokonania można zobaczyć na stronach www.borntoroam.pl, www.g3riders.com i carpathian-bike.blogspot.com.

ladakh_ofi

Wypatrujcie kolejnych wieści dotyczących naszej wyprawy na JoyRide.pl oraz na naszym facebookowym fanpage’u: https://www.facebook.com/LadakhFreerideExpedition

Jeśli ktoś chciałby pomóc w realizacji tego rowerowego wyzwania, to może je wesprzeć nawet najdrobniejszym datkiem, a w zamian otrzyma pamiątkę:

http://polakpotrafi.pl/projekt/ladakh-freeride-expedition

LadFR_patroni2