KTM Best Whip Contest – nowy sponsor konkurencji i ogólne zasady kwalifikacji

KTM Best Whip Contest – nowy sponsor konkurencji i ogólne zasady kwalifikacji

KTM to marka, która sporty ekstremalne ma w swoim DNA. Chociaż firma zaczynała (już w 1934 roku) od produkcji maszyn związanych z motosportem, to obecnie ma w swojej ofercie całą masę kozackich rowerów przeznaczonych do jazdy grawitacyjnej. Jak pewnie wiecie, geometria pierwszych rowerów zjazdowych była wzorowana właśnie na maszynach do motocrossu i enduro, a w kwestii takich motocykli austriacka marka nigdy nie miała sobie równych. W tym roku poza stanowiskiem w alejce targowej KTM będzie sponsorował dwie festiwalowe konkurencje. Dziś na tapetę bierzemy KTM BEST WHIP CONTEST – czyli jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin, która zawsze cieszy się olbrzymim zainteresowaniem! 

KTM BEST WHIP CONTEST – O CO CHODZI?

Whip Contesty to najbardziej efektowne konkurencje organizowane na zawodach i festiwalach rowerowych. Dyscyplina została stworzona z myślą o najbardziej stylowych riderach, którzy latając kilka metrów nad ziemią, potrafią zrobić ze swoim rowerem praktycznie wszystko.

Whip to rowerowa sztuczka, która wygląda dość niepozornie, ale jej wykonanie jest dużo trudniejsze niż się wszystkim wydaje. Poprawny whip polega na „wygięciu” roweru, tak by ułożył się pod kątem prostym do kierunku lotu, a następnie wyprostowaniu pozycji  i płynnym lądowaniu. Ocenie podlegają różne parametry takie jak płynność wykonanego ruchu, „powrót” po wykonaniu whipa, wysokość, na której wykonana została sztuczka oraz ogólna stylówka. Trochę skomplikowanie to brzmi, co? Używając bardziej „zajawkowego” języka możemy w sporym uproszczeniu stwierdzić, że rider który „poleci większym bokiem” wygra zawody!

Zobacz jak rowery KTM’a spisują się w akcji:

ZASADY: 

Jak już pewnie widzieliście na stronie zapisów, na KTM Best Whip Contest nie możecie zapisać się w naszym systemie. Jest to podyktowane zasadami bezpieczeństwa, ponieważ zawody odbywają się zawsze na jednej z największych skoczni, która nie powinna być weryfikatorem waszych umiejętności. Rolę selektora będzie pełnić „niezależne komisja ekspertów”, składająca się z członków naszej ekipy. Żeby dostać wjazdówkę na zawody musicie w terminie do 15 maja przesłać mailem link do filmu na którym pokażecie nam swoje umiejętności*. Szczegóły dotyczące materiałów znajdziecie poniżej:

  • Maile z klipami przesyłajcie na adres maciek@joyride.pl
  • Filmy/Zdjęcia przesyłacie w formie linków do platformy YT/Facebook/Instagram/Dropbox NIE W FORMIE PLIKÓW LUB WeTransferu
  • Unikajcie ujęć typu POV – ciężko jest je ocenić i może się to przełożyć na odrzucenie zgłoszenia
  • Jakość filmu nie ma znaczenia, tak długo jak widać gięcie – film będzie brany pod uwagę

*Przed sobotnim whip contestem zostanie rozegrany krótki jam, na któym wyłapiemy dodatkowych riderów i przyznamy im dzikie karty upoważniające do startu w zawodach. 

**NAGRODA! Właśnie – bylibyśmy zapomnieli o najważniejszym. Za najlepszego Whipa przyznana zostanie konkretna nagroda finansowa. O tym ile kasy wpadnie w ręce zwycięzcy poinformujemy niebawem, a tymczasem zachęcamy was do zgłaszania się na zawody!

Kilka słów o stanowisku KTM na festiwalu

KTM: „W tym roku KTM jest sponsorem dwóch konkurencji. Bardzo widowiskowej Whip Contest oraz drugi rok z rzędu E-bike Uphill. Na stoisku będziecie mogli zobaczyć najciekawsze nowości grawitacyjne z kolekcji austriackiego producenta rowerów, ale również produkty dla młodszych, czyli rowerki Puky. Ponadto Puky kolejny rok z rzędu jest patronem wyścigu przełajowego dla dzieci. Będąc na stoisku warto poznać również dokładną ofertę Fidlock, w której znajdują się nie tylko bidony instalowane na magnes w rowerze, ale również wszelkie torebki oparte o ten system jak i nowość – wyjątkowy system instalacji telefonu na kierownicy o nazwie Vacuum.”

Pamiętajcie, że tegoroczny Małopolska Joy Ride Festiwal odbędzie się 20-22 maja. W trakcie imprezy będziecie mogli powalczyć o atrakcyjne nagrody w 10 różnych konkurencjach i przetestować całą masę rowerowego sprzętu na ponad 40 różnych stanowiskach. Poza targami i zawodami mamy dla was całą masę wycieczek, konkursów i dodatkowych atrakcji, które spodobają się każdemu rowerzyście. Wpadaj na festiwal i na własnej skórze poczuj klimat najbardziej kozackiego festiwalu rowerowego w Polsce – Do zobaczenia!

Dowiedz się więcej o tegorocznej imprezie. Sprawdź dostępne dyscypliny oraz listę wystawców (którą uzupełniamy na bieżąco). Już teraz możemy Ci obiecać, że w sezonie 2022 będziemy się bawić lepiej niż kiedykolwiek!

Tak bawiliśmy się na festiwalu w sezonie 2021:

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa: 

  • Partner tytularny: Małopolska
  • Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
  • Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
  • Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
  • Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
  • Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów