Joy Ride Zako Fest – obowiązkowo!

Po kolejnej edycji festiwalu rowerowego w Kluszkowcach przyszła pora na drugą tegoroczną odsłonę tego multidyscyplinowego wydarzenia. Tym razem fani rozmaitych odmian mtb i pięknego sprzętu spotkają się w stolicy polskich Tatr – Zakopanem.

 

Imprezy rowerowe Joy Ride mają w Zakopanem imponującą tradycję. W zasadzie znane są od 10 lat. To na stoku Harenda znajdującym się przy wjeździe do miasta odbywały się pierwsze imprezy zamykające sezon, które obecnie należą do obowiązkowej pozycji w ramówce każdego ridera. Tym razem jednak, dzięki współpracy z miastem, serce festiwalu zostanie ulokowane w jego samym centrum! To Dolna Rówień Krupowa zamieni się w rowerową mekkę, a kultowy stok Harenda będzie ją wspierać przyjmując na swoich zboczach 2 z 6’ciu festiwalowych dyscyplin.

stowarzyszenie

MIASTECZKO FESTIWALOWE

W dniach 24 – 26 lipca Joy Ride’owe miasteczko wypełnią namioty czołowych firm rowerowych. Obok nich powstanie rowerowe przedszkole, a w jego ramach odbędzie się kilka mini dyscyplin zaplanowanych specjalnie dla dzieciaków. Jak mówi organizator Szymon Syrzistie: „oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom. Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazje. Zawiera elementy pump tracka, pochylni i band – dzięki niemu dzieciaki będą mógłby zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalne.”

RowerowePrzedszkole_Fot.Piotr-Staron

W samym miasteczku znajdzie się również modułowy pump track skonstruowany przez BT Project oraz mobilną skocznię rowerową. To na niej odbędzie się niesamowity show z czołówką Polskich zawodników slopestyle i dirt.

6 DYSCYPLIN DLA KAŻDEGO

Oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod samiućkimi Tatrami odbędzie się też poważna rywalizacja sportowa. Przez trzy dni będzie można rywalizować w 6 konkurencjach takich jak:

– Joyride.pl Downhill na górze Harenda

– Kellys Enduro

KellysEnduro_Fot.-Tomek-Rakoczy

– BT Project Pumptrack

– Kärcher Dual Slalom

KarcherDualSlalom_Fot.Tomek-Rakoczy

– Cyklokarpaty Maraton

– Kids Race

Maraton_Fot.Piotr-Staron

ATRAKCJE NIE MAJĄ KOŃCA

Kilkanaście najnowszych maszyn będzie czekało na swoich testerów, którzy zabiorą je na pobliskie trasy endurowe lub szosowe. Kolejnym miłym dodatkiem będzie głośne afterparty, projekcja filmów rowerowych i mini konkursy z nagrodami.

Targi-Rowerowe_Fot.Piotr-Staroń

Tak więc jeśli nie zaplanowałeś jeszcze tegorocznego urlopu wakacyjnego i lubisz aktywnie spędzać wolny czas – wpadaj do Zakopanego, bo będzie się działo!

ZAPISY I DETALE

Ruszyły zapisy na imprezę w Zakopanem. Więcej informacji na temat wydarzenia, dyscyplin, pakietów startowych i terminów zapisów z konkretnymi cenami (także promocyjnymi) znajdziesz na stronie – https://joyride.pl/zakofest/. Wszystkie informacje podzielone są w konkretnych zakładkach.

KOLEŻANKO, KOLEGO – TO WAŻNE: jeśli zapiszesz się do 1 lipca, to możesz liczyć na promocyjną cenę opłaty startowej! Więcej w linku powyżej.

Plakat-Joy-Ride-Zako-Fest

PRZYJACIELE FESTU

  • Partnerzy: Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, ZEW Niedzica, Niedzica.pl
  • Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher
  • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
  • Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress.
  • Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, RowerowePodhale.Eu

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego