Joy Ride Bike Sesh – obóz w Les Deux Alpes 2012

Piękna pogoda sprawia, że cieszymy się każdym dniem wolnym od obowiązków. Pora też pomyśleć o wakacyjnych wyjazdach i łapaniu chwil, które będziemy wspominać przez cały następny rok. Jeśli planujecie, kalkulujecie i nie możecie tego ogarnąć- dajcie sobie spokój. My zrobimy to za Was, podczas gdy Wy będziecie tylko korzystać z uroków dobrej zabawy.

DOKŁADNIEJ?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie wakacji bez opcji przebywania w górach i korzystania z ich uroku, to dobrze trafiłeś. Miejscowość Les Deux Alpes, to prawdziwy raj dla pasjonatów najróżniejszych sportów ekstremalnych. Jeżeli  jesteście fanami BIKE Downhillu, rowerów i wszelkich sportów spod znaku EX i nie chcecie tego lata spędzać nigdzie indziej niż w górach na rowerze, to zabierzemy Was takie miejsce, które spowoduje, że będziecie wracać tam co wakacje. W tym roku SummerCamp Sesh organizowany jest w mędzynarodowej kooperacji. Odpowiedzialnymi za całe zamieszanie są – Joy Ride, Ronin Snowboards, Hiver, Sesh Bar, 77 Project i rosyjski Event Academy. Zapraszamy więc na międzynarodowy Summer Camp, jakiego do tej pory jeszcze nie było !!! Oferta tygodniowa – BIKE DH : LIFE IS SHORT. MAKE IT AMAZING. Podczas organizowanego przez nas pobytu w kurorcie Les Deux Alpes odbędą się dwie bardzo ważne imprezy. Dla rowerzystów ze starego kontynentu odbędzie się, Crankworx Festival (po raz pierwszy organizowany w Europie, a znana w USA i Kanadzie). To właśnie tam każdego roku przesuwane są granice i możliwości jazdy na rowerze. Każdy, kto miał okazję widzieć największych wirtuozów ekstremalnego MTB w akcji – bez wahania poleci to niesamowite show. Dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani prezentujemy małą dawkę tego, co dzieje się na Crankworx.     Natomiast dla fanów nart i snowboardu- odbędzie się kolejna edycja zawodów Kumi Yama 2012. Nie można także zapomnieć o niepisanej tradycji- dobrej zabawie i relaksie:  Specjalnie dla wszystkich obozowiczów, po ciężkim dniu w górach w zaprzyjaźnionym barze,bęzie można odpocząć i poczilować. Wszystko za sprawą naszego DJ – RT, który podepnie się pod sound-system w legendarnym już klubie L`Avalanche, a z głośników popłynie tłusty bas i głos naszego MC –Steppy… nie zaznacie ciszy do białego rana 🙂    

KILKA SŁÓW O SAMYM LES DEUX ALPES

Samo L2A położone jest w Masywie L’Oisans na wysokości 1.650 m.n.p.m., oddalone jest ok godzinę jazdy od Grenoble.  Miejsce posiada wspaniałe warunki do uprawiania wszelkich odmian kolarstwa grawitacyjnego i sportów śnieżnych. Otaczające je 3- tysięczniki z jednym z największych lodowców w Europie schodzącym z Mont-de-Lans 3.500 m.n.p.m. są niewątpliwym atutem tego miejsca. Właśnie to spowodowało, że L2A ma już statut mekki summercampów w Europie.     Jeśli chodzi o rowerzystów, to stoki L2A zaspokoją nawet najbardziej wymagających riderów. Do dyspozycji mamy: 31 stoków zawierających 28 tras zjazdowych i 5 cross country, 10 wyciągów zaadoptowanych pod rowery, Bike Park – four cross, slopestyle, northshore, walls, tables & dirt lines. Bikepark możecie obaczaić na: 2alpes-vtt.com     Dla siebie i swoich rowerów znajdziecie 4 główne sektory: Pied-Moutet, Jandri I, obszary miejscowości Mont de Lans i Venosc. Łączna liczba wyznaczonych i opisanych tras, zaaprobowanych przez Francuską Federację Kolarstwa wynosi 127 kilometrów (7 zielonych, 12 niebieskich, 12 czerwonych, 5 czarnych). Sama miejscowość L2A to sektor downhillowy, 10 wyciągów przystosowanych do transportu rowerów, 3 stanowiska do mycia rowerów (przy zjazdach Vallée Blanche, le Diable oraz w centrum miejscowości). W Les2Alpes znajduje się równiez maly bikepark – (wallride, sekcja drop’ów z northshore od 0,5 m do 5.50 m, 2 transfery, 3 stoliki, 1 step down, wall ).

WYJAZD

Wyjazd planowany jest z Katowic w piątek 06.07.2012 w godzinach popołudniowych, przy odpowiedniej ilości osób możliwy wyjazd z Krakowa. Termin wyjazdu: 06.07.2012 – 14.07.2012 Cena:  250 euro plus  500 pln – wpłata zaliczki  euro do dnia 31.05.2012, reszta kwoty  pln płatna do dnia 15.06.2012 Cena obejmuje: – zakwaterowanie w Rezydencji Alba lub Hotelu Mejotel – przejazd autokarem klasy Lux – 6 dniowy skipass – 2,5 godziny szkolenia dziennie pod okiem instruktorów – ubezpieczenie NNW pełny pakiet Cena nie obejmuje: – wyżywienia – dojazdu do Katowic, (ew. Krakowa) które są miejscem zbiórki – kaucji zwrotnej za app. (ok 300 euro Mejotel i Alba) – kaucji zwrotnej za skipass (ok 5 euro) – taksy klimatycznej (ok 7 euro/tydzień) Na wyjazd do Hotelu Mejotel prosimy zabrać swoje poszewki na pościel (możliwość wykupienia na miejscu za 15 euro), oraz ręczniki.  

OTO JAK BYŁO OSTATNIO 🙂

JOY RIDE SUMMER CAMP – Les2Alpes on Pinkbike ]]>