III Dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 – podsumowanie i wyniki

III Dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 – podsumowanie i wyniki

To już ostatnia jednodniowa (będzie jeszcze kozacka z całej imprezy) relacja z tegorocznego Małopolska Joy Ride Festiwal 2022! Jak podsumujemy trzeci dzień imprezy? Tak jak dwa poprzednie. Bawiliśmy się świetnie, poza oficjalnymi konkurencjami wpadło sporo spontanu – generalnie rzecz biorąc było po prostu kozacko. W niedzielę trasami w Kluszkowcach zawładnęli zjazdowcy startując w OC1 Downhill. Kolejny raz odbyła się również konkurencja dla fanów rowerów elektrycznych – KTM E-Bike Uphill. Natomiast na dzieci czekała strefa  PUKY Kids Arena oraz zawody na THULE BT Project Pumptrack. Z powodu silnych podmuchów wiatru, musieliśmy ostatecznie odwołać wszystkie warsztaty oraz zawody na naszej nowej poduszce, ale ekipa On Lemon & Tripula zadbała o to żeby jakoś wam to wynagrodzić i zorganizowała pierwszego w historii rowerowego zbijaka. 

OC1 Downhill 

Downhill to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych dyscyplin na naszym festiwalu. To właśnie trzeciego dnia imprezy najlepsi riderzy mogli pokazać swoje umiejętności na krótkiej, ale bardzo treściwej trasie pucharowej. Trzy pierwsze pozycje zostały obstawione przez festiwalowych weteranów – Sławka Łukasika (1), Damiana Konstantego (2), Wojtka Czermaka (3). W kategorii Pań na podium wylądowały: Zielińska Oliwia (1), Dudek Amelia (2), Kulesza Oliwia (3).

KTM Uphill

Rowery elektryczne zyskują coraz więcej zwolenników – to właśnie dla nich po raz kolejny KTM zorganizował u podnóża góry Wdżar konkurencję KTM E-Bike Uphill. Najwięcej prądu w swoim elektrycznym rowerze i pary w nogach mieli  odpowiednio Motyka Marcin i Skubiosz Aleksandra. Szacuneczek!

On Lemon Zbijak 

Ponieważ wiatr ostatecznie nie dał za wygraną musieliśmy mocno zmodyfikować nasze plany na konkurencję, którą organizowaliśmy razem z On Lemonem. Niestety nie udało nam się pochwalić nową poduchą i zorganizować naszego wymarzonego Best Tricka, ale na całe szczęście nasi ziomale z Tripuli, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w mgnieniu oka zorganizowali pierwszego w historii naszych imprez “rowerowego zbijaka”! Konkurencja zdecydowanie przypadła wam do gustu i już teraz wiemy, że na kolejnych imprezach będzie to stały punkt naszego programu.

Niedziela dla dzieciaków 

Poza rywalizacją w zjeździe przygotowaliśmy też całą masę atrakcji dla najmłodszych. Młodzi fani dwóch kółek rywalizowali dziś w konkurencji Thule Pumptrack i przez cały dzień bawili się na specjalnie przygotowanej PUKY Kids Arenie. Po setkach uśmiechów, które zobaczyliśmy dziś na twarzach dzieci zdecydowaliśmy, że w następnym sezonie będziemy jeszcze mocniej koncentrować się właśnie na najmłodszych. 

Stójka z Dometic

To kolejna konkurencja, która została rozegrana na totalnym freestyle’u. Na stanowisku Dometic’a, która od tego sezonu wspiera nasze imprezy odbył się mini-contest, w trakcie którego zawodnicy mieli za zadanie jak najdłużej utrzymać rowerową „stójkę” opierając przednie koło na lodówce. Walka była bardzo wyrównana do momentu, w którym swoją próbę rozpoczął Eryk Suder. Zawodnik, który wcześniej wygrał zbijaka, ustał w „niezbyt komfortowej” (delikatnie mówiąc) pozycji ponad 8 minut!!! To był wyczyn, za który należała się naprawdę kozacka nagroda i właśnie dlatego nowy mistrz festiwalowej stójki zgarnął wypasioną lodówkę, która z całą pewnością przyda mu się na kolejnych rowerowych tripach. 

Zobacz relację z drugiego dnia imprezy:

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów