II Podhalański Zlot Enduro MTB – wpadajcie!

II Podhalański Zlot Enduro MTB – wpadajcie!

Stowarzyszenie Rowerowe Podhale zapraszama na II Podhalański Zlot Enduro MTB, który odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 r. w Kościelisku. Wioska, o której mowa, położona jest m.in. na obszarze Pasma Gubałowskiego – to jeden z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce. Można więc spodziewać się nie tylko dobrej jazdy ale i niezapomnianych widoków.

 

2pze

 

 

O niebywałych walorach turystycznych kościeliskiej okolicy stanowią: urzekające piękno i rozmaitość rzeźby terenu, mnogość wychodzących stąd szlaków, świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz wysoki potencjał w aspekcie turystyki rowerowej. Tradycyjnie Bazą Zlotu będzie MTB Hostel Kościelisko, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających. Więcej informacji na temat hostelu znajdziecie na stronie http://www.mtbhostel.pl/

 

Enduro Award 2015

Podczas II Podhalańskiego Zlotu zostanie rozstrzygnięty konkurs Enduro Award 2015. Ideą plebiscytu jest wyłonienie postaci lub podmiotu szczególnie przyczyniających się do promocji i rozwoju kolarstwa górskiego enduro. Prosimy o zgłaszanie nominacji i ich uzasadnienie za pomocą formularza na stronie internetowej www.rowerowepodhale.eu. Nominowane mogą być osoby indywidualnie jak również organizacje, instytucje lub firmy działające w środowisku enduro. Nominacje przyjmowane są do 30 września 2015 roku. Spośród nominowanych zostanie wyłoniona finałowa trójka na którą będzie można oddawać głosy za pomocą sondy internetowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetki odbędzie się podczas Zlotu.

Statuetka powstała w Drobnej Manufakturze Metamorfozy Złomu Rowerowego. Niepowtarzalna, oryginalna, w całości wykonana ręcznie ze starych części rowerowych, świetnie wpisuje się nie tylko w kolarstwo górskie, ale także ideę recyklingu. Należy zaznaczyć, że artysta spawacz, który wykonał statuetkę, jest silnie związany z kolarstwem górskim i oprócz pracy włożył także mnóstwo serca podczas tworzenia tego trofeum.

 

statuetka_enduro_award_2015

 

 

Program

23.10.2015 Piątek

15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel

20:00 – 24:00 Otwarcie Zlotu, ognisko z poczęstunkiem

24.10.2015 Sobota

6:00 – 10:00 Kwaterowanie uczestników Zlotu w bazie MTB Hostel

10:00 – 15:00 Wycieczka enduro

15:00 – 17:00 Obiad w bazie Zlotu

17:00 – 18:30 Możliwość skorzystania z sauny w bazie Zlotu

19:00 – 19:30 Otwarcie gali Enduro Award 2015 i wręczenie statuetki (baza Zlotu)

19:30 – impreza integracyjna, ognisko, dyskoteka, poczęstunek

25.10.2015 Niedziela

11:00 – 16:00 Wycieczka enduro

16:00 – 19:00 Ognisko, obiad, zakończenie Zlotu

 

IMG_7989

 

Co zawiera wpisowe?

W ramach wpisowego, w pakiecie standardowym bez noclegu znajduje się (wszystko dostępne na terenie bazy Zlotu – MTB Hostel): wyżywienie na piątkowym ognisku, obiad i kolacja w sobotę, obiad w niedzielę, możliwość przechowanie sprzętu rowerowego pod nadzorem profesjonalnego ochroniarza, uczestnictwo w imprezie integracyjnej, relaks w saunie oraz przewodnictwo lokalnych rowerzystów podczas trwania enduro wypadów. Ponadto istnieje możliwość wykupu pakietu rozszerzonego o noclegi 23/24/25 VIII, ale o tym więcej na stronie organizatora. Limit uczestników wynosi 100 osób więc należy się pośpieszyć i zarejestrować już dziś! Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.rowerowepodhale.eu.

 

Rowerowe testy

Nasi sponsorzy rowerowi udostępnią mnóstwo sprzętu do testowania! Dzięki tej opcji będziecie mogli pojeździć w terenie na rowerach przeróżnych producentów i sprawdzić, jak sprawują się ich produkty.

 

IMG_7860

 

II PZE wspierają

  • WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
  • PATRON HONOROWY: Gmina Kościelisko
  • PARTNERZY: Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka
  • SPONSORZY: Cannondale Polska, HCC Components, Beastie Bikes, Kellys, Tomar Kraków – sklep rowerowy, Kross, fat-bike.pl
  • PATRONI MEDIALNI: Bike Board, JoyRide, Rowerowa Telewizja, 1Enduro.pl

 

zlot_scianka