I dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 za nami – podsumowanie i wyniki!

I dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 za nami – podsumowanie i wyniki!

Za nami pierwszy dzień Małopolska Joy Ride Festiwal – jak zwykle było epicko! Pogoda dopisała, a na trasach pojawiły się tłumy riderów. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji – od rana po okolicznych trailsach jeździły wycieczki e-bike od Specialized. Festiwalowicze mogli odpoczywać w strefie chill out od ON LEMON, oddawać luźne skoki na Joy Ride’owego Air Bag’a przygotowując się do wtorkowego contestu oraz trenować dual slalom z Kärcher. Poznaliśmy też zwycięzców w trzech konkurencjach: Shimano Bunny Hop, Red Bull Zjazd bez Łańcucha i THULE BT Project Pumptrack. 

Red Bull Zjazd bez łańcucha

Po zeszłorocznej Harendzie, na której riderzy jak co roku mogli brać udział w konkurencji Red Bull zjazd bez łańcucha, przenieśliśmy ją na Małopolska Joy Ride Festiwal do Kluszkowiec. W konkurencji udział wzięli wszyscy najlepsi polscy ściganci, a nawet specjalizujący się we freestyle’u Dawid Godziek! Najlepszy czas wykręcił Damian Konstanty, który kolejny raz zwyciężył w wyścigu Bez Łańcucha! W kategorii Pań, BAAARDZO MOCNO zaskoczyła Amelia Dudek, która dała swoim starszym koleżanką solidną lekcję jazdy bez napędu! Druga na mecie Dominika Wolska, wpadła na metę ze stratą ponad 7 sekund do debiutującej ścigantki! 

Wycieczki na rowerach elektrycznych Specialized 

Od rana wyruszyły, aż cztery wycieczki na elektrycznych rowerach od Specialized pod okiem instruktorów z MTB Academy. Grupy zwiedzały okoliczne tereny, podziwiając przepiękne widoki nad jeziorem Czorsztyńskim testując tym samym elektryki. Słyszeliśmy, że dla wielu okazały się niesamowitym funem, a rowery elektryczne pozwoliły przejechać im dużo więcej kilometrów! Pod okiem instruktorów MTB Academy uczestnicy zyskali też nowe skille, które mamy nadzieję będą owocować w przyszłości!

Shimano Bunny Hop – mamy zwycięzcę! 

Pewnie zastanawialiście się jak wysoko tym razem powędruje poprzeczka w Bunny Hop Contest – było grubo! Krzysztof Kaczmarczyk, który zwyciężył w tegorocznym conteście osiągnął niewiarygodny rezultat 95 centymetrów. 

  1. Krzysztof Kriss Kaczmarczyk 95cm
  2. Damian Konstanty 90cm
  3. Eryk Suder 90cm  Krystian Burz 90cm. Dawid Czekaj 90cm

THULE BT Project Pump Track

Tak jak w zeszłym roku BT Project rozstawił podczas festiwalu Pump’a na którym zawodnicy mogli walczyć o nagrody od THULE. Zwycięzcą w kategorii PRO mężczyzn okazał się Artur Więcławek, który zaskoczył starszych i bardziej doświadczonych riderów. W klasyfikacji kobiet najlepszy czas wykręciła Natalia Budner!

PUKY Kids Arena

Cały piątek najmłodsi riderzy mieli okazję zgarnąć pieczątki i nagrody w specjalnie przygotowanej strefie PUKY Kids Arena. Wraz z ekipą PUKY wierzymy w dewizę “czym skorupka za młodu nasiąknie…”! Dlatego zarówno w sobotę jak i niedzielę zapraszamy wszystkie maluchy w godzinach 10:00 – 16:00 na Arenę PUKY.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów