II dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 za nami – podsumowanie i wyniki!

II dzień Małopolska Joy Ride Festiwal 2022 za nami – podsumowanie i wyniki!

MATKO BOSKO CO TU SIĘ STANĘŁO! Chyba ciężko lepiej opisać to co wydarzyło się w drugi dzień festiwalu w Kluszkowcach. Klasyczne ściganki, dodatkowe spontaniczne dyscypliny i szalony Best Whip Contest, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wam wszystkim za drugi dzień naszej imprezy. Mamy nadzieję, że bawiliście się chociaż w połowie tak dobrze jak my! 

Kärcher Dual Slalom

Ściganie w Kärcher Dual Slalomie to festiwalowy klasyk. Rywalizacja ramię w ramie to coś co kręci zarówno młodych amatorów dwóch kółek, jak i doświadczonych ścigantów. Tegoroczny Dual odbywał się na nowej trasie z metą u podnóży Koliby. Dwie linie poprowadzone po trawie, okazały się zdecydowanie bardziej bezpieczne, a atmosfera panująca wokół strefy Karchera była naprawdę obłędna!  Emocje były ogromne szczególnie w trakcie trwania konkurencji najmłodszych riderów – to właśnie im przyjechały kibicować całe rodziny oraz koledzy i koleżanki m.in. z krakowskiego i zakopiańskiego Klubu Rowerowego MTB Academy!

Garmin Enduro 

Coraz większa ilość entuzjastów enduro spowodowała, że na starcie tych zawodów pojawiła się rekordowa liczba zawodników! Już od czwartkowego poranka wielu z nich trenowało na trasie, aby wyznaczyć jak najlepszą linię przejazdu na zawody! W wypadku zawodów Enduro nie było zaskoczenia. W kategorii prosów, najlepszy czas wykręcił zawodnik teamu Canyon Collective Sławomir Łukasik, a u kobiet najlepsze czasy wykręciła Martyna Puda. 

Coś dla dużych i małych

Tak jak pierwszego dnia cały dzień mogliście korzystać z rowerowych wycieczek organizowanych przez Specialized z instruktorami MTB Academy poznając tym samym uroki Tatr z poziomu roweru elektrycznego. PUKY zadbał o nasze maluchy oddając im we władanie swoją PUKY Kids Arenę – zwycięstwom nie było końca!

Każdy z festiwalowych gości mógł także odbyć szkolenie z pierwszej pomocy organizowane przez Trauma Extreme i zadać nurtujące pytania fizjoterapeutom z Fizjo Cito.

KTM Whip Contest + Best Trick + Longest Jump Contest 

Na taki Whip Contest baaaardzo długo czekaliśmy. W tym roku w zawodach udział wzięli bracia Godziek i cała czołówka polskiego Freestyle’u. Po zobaczeniu ponad 30 kozackich boków, sędziowie wybrali 8 najlepszych riderów, którzy wskoczyli do wielkiego finału. Trzy serie skoków załatwiły sprawę i chociaż walka była bardzo zacięta, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Szymon Godziek zawinął takiego Whipa, że sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości.

Tuż po KTM Whip Conteście został rozegrany jeszcze Best Trick i mimo dość mocnych powiewów wiatru, zawodnicy ostatecznie zakręcili naprawdę grube sztuczki. Najlepsze numery wykręcił specjalista od „slopeduro” Dawid Czekaj, który zgarnął spontaniczną nagrodę zorganizowaną przez Etniesa.

W tak zwanym międzyczasie odbył się również „pół-oficjalny” Longest Jump Contest by Godziek Brothers, który przyciągnął całą masę fanów dewizy „go big, or die trying”! Musimy przyznać, że takie nowe pomysły bardzo przypadły nam do gustu i w kolejnych latach na pewno będziemy je rozwijać…

Zobacz relację z pierwszego dnia imprezy:

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów