How to enduro – czyli pakiet informacji organizacyjnych.

Bardzo cieszymy się, że liczba osób biorących udział w enduro rośnie z roku na rok.  Wszystko wskazuje na to, że w już za kilka dni na liście startowej będziemy mieć 200 zawodników i zawodniczek! Zdecydowaliśmy się na nowy pomiar czasu, wprowadzenie dodatkowej kategorii – zawodów na rowerach elektrycznych, a całe środowisko zaczyna organizować swoje własne ‘’mini objazdówki’’.  Co tu dużo gadać… Rowerowy świat bardzo szybko jedzie do przodu, a my staramy się jechać razem z nim!

 

Zapisy

BARDZO  WAŻNA INFORMACJA: Na zawody Garmin Enduro można się zapisać do PIĄTKU 17.05,2019 włącznie!!

Nie będzie możliwości, żeby dopisać się w sobotę, ale jeśli nie możecie pojawić się w piątek na miejscu to spokojnie, pakiety startowe będą na was czekać. W sobotę przed zawodami zapraszamy spóźnialskich do biura zawodów. Pamiętajcie, że musicie się później wyrobić na start pierwszego OS’a! (Około półtorej godziny pedałowania).

 

 

Trasy

Poza kosmetycznymi poprawkami nasze trasy nie będą się różnić od tych z ubiegłego roku. Przygotowaliśmy dla was cztery odcinki specjalne – 3 okoliczne single i jedną trasę z naszego bikeparku. Nie przejmujcie się lokalnymi wyjadaczami, mamy dla nich kilka niespodzianek. Na pewno „na ślepo nie pojadą”. Z resztą.. Co ja wam tam będę pisał. Większość z was pewnie weszła na stronę przez naszego facebooka, na którym Szymon Tasz opowiada o tym co w trawie i lesie piszczy. Jeśli nie widzieliście filmu, to sprawdźcie GARMIN ENDURO na facebooku!  

Mądrego to i dobrze posłuchać…

Poniżej znajdziecie też GPSa, nagranego na zeszłorocznych OS’ach. Tak jak wspominaliśmy, wprowadzone zmiany są na prawdę kosmetyczne i nie odbiegają znacznie od głównej linii naznaczonej na mapie.

LINK DO GPS

 

Zawody

Listy startowe podamy wam w piątek wieczorem. Zostaną zamieszczone na naszej stronie, facebooku, a nasz instagram będzie was do nich odsyłał wszystkimi możliwymi sposobami. Innymi słowy nie ma opcji, żebyście mieli problem ze znalezieniem informacji na temat startu. Dodatkowo każdy z zawodników otrzyma swój czas startu do pierwszego OS za pośrednictwem SMS. Prosimy tak zaplanować sobie wyjazd z miasteczka żeby zdążyć na swój start. Osoby które nie stawią się na start w wyznaczonym czasie będą dyskwalifikowane.

Pierwszy zawodnik z listy wystartuje o godzinie 10:00 Tak zwanych wyjadaczy – top 45 z zeszłego roku zapraszamy na start na 9:30. Mamy nadzieje że zapobiegniemy w ten sposób korkom na trasach ;).

GODZINY OTWARCIA POSZCZEGÓLNYCH OS’ów:

  • OS 1 – 9:30 – 11:30
  • OS 2 – 12:30 – 14:30
  • OS 3 – 13:00 – 15:00
  • OS 4 – 15:30 – 17:30

Jak to wyglądało rok temu? Sprawdźcie sami:

 

Na rozdaniu nagród spotykamy się o 18:30 przy dolnej stacji wyciągu! Czyj będzie puchar? 😉

Sponsorem konkurencji już drugi rok z rzędu jest firma Garmin, która zajmuje się produkcją akcesoriów sportowych takich jak kamery zegarki, pulsometry i inne ciekawe sportowe bajery! Zdecydowanie będzie o co walczyć! Więcej informacji o nagrodach zdradzimy wkrótce.

Ścigamy się już za kilka dni! Pamiętajcie że nie było by to możliwe bez naszych patronów:

FESTIWAL  WSPIERAJĄ:

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open,
72D, Velo Małopolska