• Home
  • Ogólne

Harmonogram „Rowerowego Weekendu w Niedzicy”

Wycieczka enduro z Rowerowym Podhalem, szkolenia downhillowe, pokazy dirt jumpingu, projekcja filmu pt. Inside the Biotop3 i spora dawka atrakcji dla dzieciaków – w najbliższą sobotę na Koronie Zapory w Niedzicy będzie się działo, więc zabierajcie znajomych albo rodzinę i widzimy się na miejscu!

JR Events, czyli ekipa odpowiedzialna za organizację festiwalu Joy Ride BIKE Festival w Kluszkowcach i nadchodzącego Joy Ride Zako Fest w Zakopanem (więcej o imprezie na zakopane.joyride.pl) w najbliższą sobotę, wraz z ZEW Niedzica, zorganizuje porządny rowerowy weekend. Harmonogram sobotnich wydarzeń jest mocno napięty i wygląda następująco…

Plakat_Rowerowy_Weekend

11:00 – Wycieczka Enduro z Rowerowepodhale.eu – Zbiórka na koronie zapory, następnie przepłyniecie statkiem przez zalew Czorsztyński i przejazd po 4 OS’ach, na których ścigali się zawodnicy Kellys Enduro, podczas Joy Ride BIKE Festivalu (więcej o trasie tutaj: http://joyridefest.pl/2015/05/12/odkrywamy-osy-na-kellys-enduro/)

11:00 – 16:00 – Szkolenie dla początkujących w Joy Ride Bike Park Kluszkowce (zbiórka pod hotelem Czorsztyn-ski. Do szkoleń można dołączyć w trakcie ich trwania – instruktor będzie dopasowywać program pod umiejętności każdego z adeptów mtb.)

14:00 – Kino w Pawilonie („Halny” w reż. Jakuba Brzosko)

14:00 – 21:00 – DJ Gumix – muzyka prosto z winyli

15:00 – 17:00 – Mnóstwo atrakcji dla dzieci (namiot w ogródku Herbaciarni u Sherlocka w Pawilonie na Koronie Zapory)

17:00 – 17:30 – Pierwsza część pokazu ewolucji rowerowych

17:30 – 20:00 – Rowerowe Przedszkole, czyli tor złożony z mini przeszkód, na którym najmłodsi będą się uczyć równowagi i opanowania roweru

18.00 – Spotkanie z aktorem Henrykiem Gołębiewskim (Sala kinowa w Herbaciarni u Sherlocka)

18.30 – Projekcja serialu „Wakacje z duchami” (Sala kinowa w Herbaciarni u Sherlocka)

19:00 – Kino w Pawilonie („Dokąd” reżyseria: Luca Bich, Włochy 2014, czas trwania: 51 min.)

20:00 – 20:30 – Druga część pokazu skoków rowerowych

21:00 – Kino plenerowe pod Herbaciarnią u Sherlocka – pokaz filmów rowerowych (Inside the Biotop 3 oraz Path Finder) – Zielona widownia z leżakami (zachęcamy do wzięcia koca).

22:15 – 22:45 – Inscenizacja „światło dźwięk” na murach Zamku Dunajec oraz pokaz fajerwerków

Szkolenia-Downhill

Wszystkie atrakcje, oprócz szkoleń rowerowych, odbędą się na Koronie Zapory w Niedzicy (Osiedle Zamek 1, Niedzica), skąd rozciąga się widok wyrywający z butów – spokojny zalew Czorsztyński, a po dwóch stronach zachowane w świetnym stanie zamki. Zdecydowanie jest to jedno z najlepszych miejsc na weekendowy chillout, zwłaszzca, że w sobotę w Pawilonie (zwanym „okrąglakiem) tuż poniżej Korony Zapory zostanie otwarta klimatyczna „Herbaciarnia u Sherlocka”!

W Niedziele do szkoły… downhillowej!

Natomiast niedziela będzie w 100% będzie szkoleniowa. Ekipa Joy Ride Crew od godziny 11:00 poprowadzi lekcje downhillowe dla początkujących i średniozaawansowanych. Szkolenia, podobnie jak wszystkie inne atrakcje będą kompletnie darmowe.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na niedzica.joyride.pl.

Przyjaciele eventu

  • Sponsor oraz współorganizator: ZEW Niedzica
  • Organizator: JR Events
  • Współorganizatorzy: Rowerowe Podhale, Dirt It More, Kris Serwis,  CinemaTour
  • Patroni medialni: Tygodnik Podhalański, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Dh-zone.com, Polska na rowery, Joyride.pl, Pieninyinfo.pl, Andegrand.pl, Freestyle.pl