Generalka Joy Ride DH – będzie się działo!

Lada moment liście zaczną spadać z drzew, a dla wielu nas ramówkę tygodnia zdominuje obowiązek edukacji. Nie ma jednak tego złego – w końcu zawsze we wrześniu zamykamy sezon huczną imprezą na Harendzie. Zanim jednak spotkamy się na miejscu spójrzmy w generalkę i podnieśmy nieco racingowe emocje.

facebook_22072015

Więcej informacji na temat Zakończenia sezonu na Harendzie znajdziesz na naszej stronie w newsie, który opisuje całą ramówkę i przebieg imprezy. Aaa, nie zapomnij wpaść na after. W końcu zagrają sami Bracia Figo Fagot!

Pełna generalka zawodów Joy Ride Downhill dostnępna jest tutaj: DH_Generalka 2015.

Hobby Full

W znanej i mocno obleganej kategorii sporo ciekawostek. Póki co niepokonany jest Adrian Purzycki, który w Kluszkowcach i podczas Zako Festu zdobył komplet punktów (2 x 250). Zaraz za nim ze stratą 150 punktów Mateusz Smoter. Trzecia lokata na chwilę obecną to własność Pawła Woźnicy.

hobbyfull

Hobby Hardtail

U zjazdowców na „sztywniaka” gorąca sytuacja w czubie „generalki”. Tutaj Mateusz Rajpold i Kuba Welten mają po tyle samo uzbieranych punktów – 400. Możemy być pewni, że chłopaki ostro będą walczyć podczas nocnego downhillu na Harendzie. Zwłaszcza, że trzeci jest Maciek Welten, który również podejmie rzucone w jego stronę rękawice. Co prawda dzieli ich 120 punktów, ale w downhillu wszystko jest możliwe…

hobbyhardail

Hobby Junior

Niby młodziaki, a jednak wiedzą co to dobry „racing”. U nich w „generalce” jeszcze cieplej. Na chwilę obecną prowadzi Mateusz Płonka z kompletem 360 punktów. Jednak w jego cieniu, ze stratą zaledwie 10 oczek, czai się Bartłomiej Kowalski. Trzecie lokata zajęta jest przez Wojtka Nalepę, ale to nie koniec wyścigu, rywalizacji i roszad w rankingu. Będzie się działo!

hobbyjunior

Kadet

W tej kategorii znajdziemy sporo znanych talentów. Obecnie w peletonie przewodzi Kriss Kaczmarczyk, który po dwóch odsłonach serii Joy Ride ma na koncie sowite 500 punktów. Z wynikiem o 100 oczek mniejszym goni go Sebastian Podgórski i Jakub Czajka (190 punktów mniej). Warto wspomnieć także o Igorze Wypiórze, który w tym momencie jest na czwartej pozycji. Znamy jednak młodziaka i wiemy, że skrywa w sobie prawdziwą bestię dh!

kadet

Kobiety

Pośród zawodniczek największy dorobek uzbierała na chwilę obecną Ela Figura (410 pkt). Tylko 10 punktów mniej ma Laura Wojtas, która na pewno pokusi się o atak na pozycję lidera. Trzecia lokata „generalki” przypada obecnie Hani Kurek. Panie mają umiejętności, świetny sprzęt i przede wszystkim ducha walki. Możemy być pewni, że sporo się tutaj podzieje…

kobity

Masters 1

Masters 1 to kategoria, w której możemy wyłapać sporo znanych nazwisk, które jeszcze niedawno ścigały się na całego w najlepszej kategorii elita. Póki co prym wiedzie tutaj Artur Miśkiewicz (410 punktów). Za nim Staszek Kruk i Michał Śliwa. Warto też wspomnieć o Macieju Jodko i Tomku Mosoniu, którzy z dorobkiem po 200 punktów i jednym występem w serii mają także szanse na podium. Ciekawe czy tym razem zamienią enduraki na rowery DH?

masters1

Masters 2

W nieco starszych mastersach również ciekawie. Dwóch zawodników z takim samym dorobkiem 250 punktów dzieli prowadzenie – mowa o Rafale Wiszniewskim i Robercie Zable. Trzecią osobą, która ostrzy pazury na tytuł „mistrzunia” jest Rafał Wypiór. Tutaj wystarczy mały błąd, albo uśmiech losu, żeby sytuacja się wyjaśniła. Będzie ciekawie!

masters2

Asy

A na deser najbardziej widowiskowa i szybka kategoria. Pośród elity polskiego zjazdu prowadzi Grzesiek „Gonzo” Wincenciak, który pomimo średnio udanego występu na Harendzie zdołał utrzymać prym w „generalce”. Drugie miejsce to działka Kamila Gładysza, którego od „Gonza” dzieli zaledwie 5 punktów. Trzecia lokata przypada obecnie Konradowi Porochniakowi, który po przesiadce na zjazdówkę dostał nieziemskiego przyspieszenia. A reszta? Popatrzcie na te nazwiska i sami skumajcie, co będzie się działo w tej kategorii podczas nocnych finałów na Harendzie…

asy