Garmin Enduro na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – Pakiet informacji organizacyjnych

Garmin Enduro na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – Pakiet informacji organizacyjnych

Znowu w bike parku? Tak. Tak wyszło i nie mamy na to żadnego wpływu. Chociaż przez kilka lat walczyliśmy o to, by zawody odbywały się na lokalnych singlach, to ostatecznie musieliśmy zaakceptować, że po prostu nie mamy na to wpływu i skompresować konkretne ściganie do nieco mniejszej formy. Oczywiście wolelibyśmy ścigać się po starych trasach zbudowanych w okolicznych lasach. Z drugiej strony, takie „mniejsze” ściganki są bardziej przystępne  i dają większą szansę na skorzystanie z pozostałych atrakcji dostępnych na festiwalu! Co ważne, w tym roku zawody Garmin Enduro znów będą wliczane do generalki  Polskiej Serii Enduro współorganizowanej z ekipą Enduro Trails i Enduro MTB Series. 

Garmin Enduro na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 – bike park’owe OS’y

Zaczynamy od najważniejszej informacji, czyli tras, na których będziemy się ścigać w tym roku. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, zostajemy w bike parku. Zawody zostaną rozegrane na czterech krótkich, ale za to bardzo treściwych trasach, na których znajdziecie mnóstwo naturalnych elementów, otwartych zakrętów i technicznych sekcji. Aktualnie na trasach prowadzone są ostatnie prace naprawcze, ale jeśli ścigaliście się na zawodach w sezonach 2021 i 2022, to raczej nie będziecie zaskoczeni. 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że marzą się wam 5-minutowe OS’y na pełnej prędkości, ale ponieważ trasy enduro zbudowane w lokalnych lasach musiały “zniknąć”, korzystamy z tego co mamy. Być może nie są to idealne zawody dla starych wyjadaczy, którzy ścigają się za granicą i są przyzwyczajeni do długich płynnych tras, jednak naszym zdaniem, udział w takiej imprezie to świetny sposób na rozpoczęcie swojej enduro-kariery i doskonały sposób na przetestowanie swoich umiejętności.

*Ważna informacja! Najmłodsze grupy dzieciaków będzie się ścigać tylko po dwóch OS’ach. Chłopcy i Dziewczynki pierwsi wystartują w zawodach, a o godzinach swojego startu zostaną poinformowani przez wiadomość SMS.  

WAŻNE: ODBICIE CZIPA I WSPÓLNY START HONOROWY

WSPÓLNY START 

W tym sezonie, dla zawodników biorących udział w konkurencji Garmin Enduro zaplanowaliśmy też start honorowy. Każdy zawodnik MUSI pojawić się pod namiotem pomiarowym w miasteczku festiwalowym, między 8:00 a 10:00, by podpisać się na liście, zbić piątkę z komentatorem i odebrać chip, dzięki któremu, ekipa od pomiaru czasu, będzie mogła jeszcze sprawniej, przeprowadzić zawody. 

Później, będzie już z górki. To znaczy, nie całkiem, bo na uczestników czekać będą cztery podjazdy na szczyt góry Wdżar. Pogoda zapowiada się naprawdę kozacko, więc nie zapomnijcie o kremie z filtrem, którym wysmarujecie się przed startem! Jak wspominaliśmy, całe zawody zostaną przeprowadzone w bikeparku, zbudowanym w ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski. W związku z tym, jeśli ktoś zgłodnieje lub poczuje, że do pokonania kolejnych odcinków specjalnych, niezbędne są odpowiednie napoje nawadniające, zawsze może zaliczyć szybki pit-stop w restauracji, lub trochę odpocząć między swoimi przejazdami. 

GARMIN ENDURO CZĘŚCIĄ POLSKIEJ SERII ENDURO

Po co, dlaczego i jak to się stało? Znów staramy się odpowiedzieć na prośby, które docierają do nas ze środowiska. Chcieliście, by kategorie były takie same na każdych zawodach enduro w Polsce, więc od 2 lat zawody Garmin Enduro zaliczane są do cyklu Polskiej Serii Enduro.  Poza naszą ekipą, w tworzenie Wspólnej Klasyfikacji Generalnej dla imprez Enduro w Polsce zaangażowali się również riderzy z Enduro Trails, i Enduro MTB Series. Pod koniec sezonu zawodnicy i zawodniczki, którzy zgromadzą na swoich kontach najwięcej punktów staną na podium w oficjalnej „enduro-generalce”! 

Kozackie nagrody

Na najlepszych zawodników, czekają jak zwykle, najbardziej kozackie nagrody. Jak wszyscy wiemy, Garmin to absolutny lider na rynku sportowych zegarków i liczników rowerowych, wyposażonych w najnowszą technologię. Przypominamy, że zawody Garmin Enduro są też częścią naszej klasyfikacji generalnej, której zwycięzca zabierze do domu ramę Ninera wartą kilka tysięcy dolarów! 

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, KTM, Puky, Shimano, Specialized, Thule, Crank Brothers, Marin, Dometic, Niner
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska, IXI Bikes, Magazyn Bike, Outdoor Magazine, MTB-XC.pl
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: Tech Ramps, Polish 4x open, 80 rowerów