Fox Metah – korona endurowca

Enduro i jego wszelkie odnogi nadal nie schodzą ze sceny. Agresywna jazda w zróżnicowanym terenie okazała się na tyle popularnym tworem, że producenci stale pracują nad udoskonalaniem sprzętu, który dedykowany jest tego typu riderom.

 

MTB16_15933_189_2

 

Jednym z najnowszych przykładów na poparcie tej tezy jest Metah – kask znanej marki Fox. Sprzęt kierowany jest do endurowców, którzy potrzebują bezkompromisowego podejścia. Oprócz typowego podejścia konstruktorów, którego efektem jest niska waga, duża ilość sporych otworów wentylacyjnych (3 od przodu i 7 z boku oraz tyłu) – system Big Bore Vents – i idealnie skrojona skorupa (nieco bardziej przedłużona)… są też nowości.

 

MTB16_Product23982

 

Ciekawym rozwiązaniem numer 1 jest materiał Sealed Liner, z którego stworzono wnętrze kasku. To kilkuwarstwowa pianka, która ze względu na swój kształt zapewnia większy komfort, pochłania drgania i dodatkowo chroni czaszkę podczas upadku. Inna interesująca kwestia to system zapinania kasku, który umożliwia zapięcie jedną ręką. Dodatkowo zapewnia też szybką i wygodną regulację, co jak wiadomo bardzo przydaje się w trakcie wyścigów, albo jazdy w ciężkich warunkach. Za dopasowanie kasku do czaszki odpowiada system Y-Strap Anchor.

 

MTB16_Product23993

 

A z suchych faktów – kask wystąpi w dwóch rozmiarach (s/m 54-58cm i l/xl 59-64cm) i pięciu wersjach kolorystycznych. Cena to 499 pln. Dużo? Niekoniecznie, zwłaszcza, że Fox to od wielu lat naprawdę góóóórna półka.

 

MTB16_Product23971

 

O zaletach kasku opowiedzą wam znani riderzy – chyba uwierzycie autorytetom?