Folklor II – już w necie!

Mniej, więcej o tej porze w zeszłym sezonie zaprezentowaliśmy Wam dobrą produkcję. Dotyczyła ona polskiej sceny freestyle’u na desce i nartach. Film był zacny i bardzo się spodobał. Wiadomo, że była to zasługa przede wszystkim wspaniałej jazdy, ale nie tylko. Skoro tytuł brzmiał „folklor”, to nie mogło się to mijać z prawdą. Cały soundtrack składał się z rodzimej nuty, głównie rapowej. Pora na drugą część!

Produkcja została stworzona przez ekipę Modest South przy wsparciu firmy Modest South Wear. Jak piszą sami autorzy: „Pomimo wyjątkowo słabej zimy udało się zebrać ilość materiału wystarczającego na utrzymanie widza w napięciu przez 34minuty.W filmie występuje czołówka polskiej sceny freeski z takimi riderami jak:

Bartek Sibiga, Piotr Wojarski, Marek Doniec, Szczepan Karpiel, Marcin Pospiech, Robert Szul, Piotr Pinkas, oraz z kilkoma znajomymi z Czech i Słowacji: Mario Skala, Natalia Slepecka, Maty Vranek.

Za nakręcenie i zmontowanie filmu odpowiedzialny jest Michał Całka, oraz ekipa Roadkill Productions, która w całości zrobiła zamykający film segment Marka Dońca.

Większości muzyki do filmu udzielili Polscy artyści sceny Hip-Hop z Grubsonem na czele.
Film został nakręcony głównie w Austrii, Włoszech i na ulicach Polskich miast. Znajdziecie tu takie lokacje jak: