Ekstremalna rewolucja w Zakopanem!

Nocny zjazd rowerowy Diamondback Downhill, Puchar Skrzata i Maxxis Kids Bike Challange dla najmłodszych czy podniebne zmagania snowboardzistów i narciarzy podczas FlyBag Winter Session – 21 września będziemy świadkiem ekstremalnego przejścia lata w zimę, którego dopełnieniem będzie  afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour.

Już po raz siódmy końcówka września przyciągnie na stok Harenda w Zakopanem miłośników ekstremalnych wrażeń, którzy będą świętować oficjalne zakończenie sezonu rowerowego i nadchodzące rozpoczęcie zimowego. Tegoroczna edycja zawodów zdecydowanie będzie niezwykłym wydarzeniem sportowym, a to za sprawą dyscyplin jakie zostaną rozegrane:

Diamondback Night Downhill – jedyny w Polsce nocny zjazd rowerowy to wizytówka ostatniej edycji Joy’a. Latarki, halogeny i zmysł widzenia w ciemności z pewnością  przydadzą się podczas szybkiego zjazdu w ciemnym lesie czy wysokich skoków. Specjalnie na potrzeby imprezy kultowa trasa downhillowa na Harendzie zostanie wzbogacona między innymi o takie elementy jak pokaźny wallride. Riderzy i riderki, którzy osiągną najlepsze wyniki w swoich kategoriach zostaną nagrodzeni pokaźnymi pakietami nagród od Sony VAIO, Sizeer, New Era, Diamondback, Dakine, Kali, Karcher i Infonarty!

night downhill

Polish 4XOpen Dual Slalom – Po raz pierwszy w historii Harendy pojawi się tor do Dual Slalomu. W ramach cyklu zawodów 4XOPEN zawodnicy i zawodniczki będą się ścigać równolegle na torze, którego wygląd ciągle pozostaje tajemnicą.

Dual Slalom_2

Maxxis Kids Bike Challenge – Podobnie jak w roku ubiegłym na Sony VAIO Joy Ride Open pojawią się najmłodsi rowerzyści, którzy będą walczyć o czas na prostej i krótkiej trasie przygotowanej na dolnej części stoku. Kask, zwykły rower górski i wielkie serce do walki – to jedyne elementy jakie są potrzebne aby wystartować w odpowiednej kategorii podczas KBC:

– do 4 lat (ur. do 2009 r.) – podział na grupy według płci

– od 5 do 7 lat (ur. 2008 – 2006 r) – podział na grupy według płci

– od 8 do 10 lat (ur. 2005 – 2003 r.) – podział na grupy według płci

– od 11 do 12 lat (ur. 2002 – 2001 r.) – podział na grupy według płci

Maxxis_KBC_2

Frowerpower Puchar Skrzata – mali rowerzyści, którzy szukają mocniejszych doznań znajdą je podczas kolejnej edycji Pucharu Skrzata, który będzie rozgrywany na Harendzie po raz pierwszy. Na downhillowej trasie wypełnionej ostrymi zakrętami i niewielkimi skoczniami wystartują dzieciaki w kategoriach:

– dziewczynki roczniki 1999 i młodsze
– chłopcy roczniki 2006 i młodsi
– chłopcy roczniki 2005-2002
– chłopcy roczniki 2001-1999

Puchar Skrzata

Fly Bag Winter Session – w ubiegłym roku narciarze i snowboardzisci rywalizowali na 6 metrowej rurce. W tym roku zamiast żelastwa pojawi się skocznia! Po raz pierwszy w Polsce pod koniec lata część stoku Harenda przykryje masa śniegu. Dzięki niemu snowboardziści i narciarze będą rozpędzać się na pokaźną skocznie aby wykonać powietrzne ewolucje i wylądować na gigantycznej poduszce pneumatycznej. Dodatkowo obok śnieżnego najazdu powstanie najazd dla rowerzystów, którzy również zaprezentują podniebne ewolucje. Całość zawodów zostanie rozegrana w formie best tricku.

FlyBag_2

Podczas Sony VAIO Joy Ride Open nie zabraknie relaksacyjnej jazdy na rowerze. Dla wszystkich tych, którzy cenią przede wszystkim ładne widoki i odkrywanie nieznanych dotychczas tras. Rowerowepodhale.eu zorganizuje darmową wycieczkę dookoła Zakopanego.

Kiedy światła latarek zgasną, a nagrody zostaną rozdane przyjdzie czas na celebrację emocjonującego dnia podczas afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour. W klubie Dworzec Tatrzański DJ Prescot & & Break Da Funk Soundsystem (DJ Benito i DJ Spike w towarzystwie bębnów Justin’a) zaprezentują uskrzydlający mix gatunkowy łączący funk, breaks, mash up z domieszką rock, disco i hiphop. Tradycyjnie jak to podczas każdej imprezy z cyklu Sizeer Music On Tour bywa, świętowanie będzie trwało dopóki słońce nie pojawi się na horyzoncie.

plakat-B2 harenda2013 druk

Zapisać można się już teraz na stronie extremeseries.pl, a wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia facebook (https://www.facebook.com/events/167004513485489/?fref=ts)

IMPREZE WSPIERAJĄ:
Sponsor tytularny: Sony VAIO
Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide
Sponsorzy: Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Dakine, Kali, Karcher, Info-narty.pl
Współorganizatorzy: Broken Music, stok Harenda, miasto Zakopane
Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, magazyn Kaczor Donald, Si Magazyn, Radio Eska, Dh-Zone.com, Szok.it, MTB.pl, Freestyle.pl, Aktywni.pl, Podhale 24, Giga sport, Empiktravel.pl, Empikfoto.pl, Traseo.pl, Muno.pl, Snowtown.pl, Skigo.pl, Malopolskaonline.pl, Goryonline.pl, Orange