Dzień pierwszy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2021 – Hat Trick Dawida Godźka

Dzień pierwszy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2021 – Hat Trick Dawida Godźka

Za nami pierwszy dzień festiwalu! Chyba wszyscy możemy uczciwie przyznać, że klimat panujący na naszej imprezie jest po prostu obłędny. Zawodnicy, amatorzy, kibice, wystawcy – są po prostu wszyscy. I to z całej Polski! Poza epicką atmosferą i konkretnymi targami, mamy też oczywiście zawody sportowe. Trzy pierwsze dyscypliny – Bunny Hop Contest, Red Bull Chojrak Dual Manual i BT Project Pumptrack już za nami. Co ciekawe, pierwszy raz w historii, wszystkie konkurencje zostały zdominowane przez jednego zawodnika. Ale za to jakiego! 

1. Bunny Hop Contest

W konkurencji dla najlepszych skoczków najlepszy okazał się Dawid Godziek, który przekroczył barierę metra i ustanowił nowy festiwalowy rekord – 105 cm. Drugie miejsce zajął krakowski dirtowiec Patryk Kopko, a na trzecim miejscu zameldował się reprezentant klubu Gravity Revolt – Damian Konstanty.

2. Red Bull Chojrak Dual Manual

Dawid Godziek po raz drugi! Ten gość jest nie do zatrzymania. Na naszym lokalnym „Crankworxie” kosił dyscyplinę za dyscypliną i w finale wygrał z Krystianem Burzem. Trzecie miejsce zajął Bartek Giemza, który w ubiegłym roku wylądował na drugiej pozycji.

3. BT Project Pumptrack

O ile w pierwszych dwóch dyscyplinach brali udział sami Panowie, o tyle w Pumptracku mieliśmy już całkiem niezłą reprezentację dziewczyn. Na nowym torze przygotowanym przez ekipę BT PRoject najlepszy czas wykręciła Natalia Budner, na drugiej pozycji zameldowała się Ola Podstawa, a na trzecim Ola Ciupak.

W kategorii Panów bez niespodzianki – Dawid Godziek po raz trzeci! Mimo mocno freestyle’owego zaplecza Dawid pokazał, że jazda z odkręconą manetką wcale nie jest mu obca i zwyciężył w trzeciej, z trzech piątkowych dyscyplin. Drugie miejsce wpadło w ręce Iwa Rawickiego, a na najniższym stopniu podium, drugi raz stanął Damian Konstanty.

 

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie, bez ich pomocy, organizacja imprezy byłaby niemożliwa: 

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, On Lemon
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski,  Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Współorganizaotrzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open