DownMall 2015 – podsumowanie serii

DownMall to seria nietypowych wyścigów, które rozgrywane są w… centrach handlowych. W całej serii, którą zorganizowan na początku sezonu 2015, znalazły się trzy przystanki. Jednym z nich był Szczecin! Oto podsumowanie tego, co działo się w galeriach, kiedy zapanowali nad nimi specjaliści od ekstremalnego mtb.

Pierwszy przystanek serii DownMall miał miejsce w Szczecinie. To właśnie wtedy Galeria Kaskada zamieniła się w arenę boju. Tor przygotowała ekipa EasternGravity – nie brakowało na nim ciasnych zakrętów, drewnianych rollerów, dropa i sporych rozmiarów hopy. Rywalizacja rozegrana była w dwóch kategoriach (downhill i freestyle). Oto jak wyglądały wyniki ze Szczecina.

Downhill:
1. Tomáš Slavík – 27.06 sek.
2. Michal Prokop – 27.82 (+0.76)
3. Milan Myšik – 28.20 (+1.14)
4. Jakub Říha – 28.22 (+1.16)
5. Felix Beckeman – 28.43 (+1.37)

Freestyle BMX: 
1. Dawid Godziek
2. Konrád Szabó
3. Dan Miller
4. Vilibald Vitek

Freestyle MTB:
1. Tomas Zejda
2. Szymon Godziek
3. Damjan Sirski
4. Petr Andreev

gal2

Kolejnym miejscem na mapie, w którym rozegrano wielkie rowerowe show, był Berlin i galeria Eastgate. To właśnie tam ponownie zjechała się śmietanka zawodników ze Środkowej Europy. Nie brakowało zjazdowców, speców od 4x i freestyle’owców. I chociaż trasa „racingowych” zmagań dawała pokonać się w około 30 sekund, to walka była bardzo zacięta. Wielu z riderów, którzy zaliczyli w Szczecinie dobry występ, liczyło na powtórkę i stabilizację swojego miejsca w generalce. Poniżej wyniki z berlińskiej batalii w centrum handlowym.

Downhill:
1. Tomáš Slavík – 29.27 sek.
2. Johanes Fischbach
3. Hynek Strouha

Freestyle BMX: 
1. Dawid Godziek
2. Vilibald Vitek
3. Dan Miller
4. Konrad Szabo

Freestyle MTB:
1. Tomas Zejda
2. Szymon Godziek
3. Petr Andreev

gal1

Uwieńczeniem serii DownMall był przystanek w praskiej galerii handlowej Pankrac. Nie był to tego typu debiut, bo zawody w zjeździe odbywają się tam regularnie od kilku lat. Tym bardziej organizatorzy liczyli na „pewniaka”… i się nie mylili. Zmagania oglądało ponad 2 tysiące widzów. Obsada zawodników też prezentowała się imponująco. Ale czy mogłoby być inaczej, jeśli finał rozgrywany jest w kraju, którego mieszkańcy kochają ekstremalne mtb? O tym, jak wyglądały wyniki z poszczególnych kategorii dowiecie się poniżej.

Downhill:
1. Tomáš Slavík – 39.16 sek.
2. Johanes Fischbach
3. Milan Mysik

Freestyle BMX: 
1. Dan Miller
2. Vilibald Vitek
3. Dawid Godziek

Freestyle MTB:
1. Szymon Godziek
2. Petr Andreev
3. Tomas Zejda

gal3