Długi – nowy singletrack w okolicach Kościeliska

Razem z rosnącą popularnością enduro i różnego rodzaju form rowerowej eksploracji terenu, przybywa też nowych miejscówek. Jedną z nich jest świeżutki singletrack, który zlokalizowany jest okolicach Kościelska (Zakopane).

Podhale z każdym sezonem robi się coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Nie chodzi już tylko o akceptację samej turystyki rowerowej, ale tworzenie całej infrastruktury tras i ścieżek, dzięki którym można poznać malownicze okolice podnóża Tatr. Ekipą, która prężnie działa w tym temacie jest Stowarzyszenie Rowerowe Podhale, która niedawno wytyczyła nowy singletrack o nazwie „Długi” (mapka poniżej).

mapadlugi

„Długi [GPX] bardzo długi singiel bo liczący 2,2 km od momentu odłączenia się od Ciepłego (z początkowym fragmentem Ciepłego długość linii wynosi ok. 2,5 km). Odcinek do wyjazdu na Długą Polaną jest bardzo kondycyjny i przecina las długimi trawersami. Fragment biegnący skrajem lasu wzdłuż polany jest bardzo techniczny, trasa miejscami odpada krótkimi stromymi ściankami i prowadzi sztucznymi profilami wykopanymi w bardzo stromym zboczu. Dolny odcinek (poniżej polany) to stosunkowa łatwa ścieżka przecinająca rzadki las. Natomiast końcówka trasy jest najtrudniejsza ponieważ opada bardzo stromo po skalistym podłożu poprzetykanym korzeniami (po opadach deszczu ścianka jest wręcz niebezpieczna)”

– tak opisują miejscówkę riderzy ze Stowarzyszenia Rowerowe Podhale.

jazda2

Na deser mamy dla was „helmeta”, którego udało nam się nagrać podczas jednej z przejażdżek po wspomnianym wyżej „Długim”. Obczajcie, jak to wygląda – jakie są scenerie, jaka boska ściółeczka i ile ciekawych miejsc, by puścić hamulce i nieco zaszaleć.