Dlaczego warto przyjechać na Małopolska Joy Ride Festiwal 2020?

Dlaczego warto przyjechać na Małopolska Joy Ride Festiwal 2020?

Największe w Polsce testy rowerowego sprzętu, 10 dyscyplin sportowych, cała masa dodatkowych atrakcji, najlepsi na świecie rowerowi znajomi i niepowtarzalny klimat – czego chcieć więcej? Łapcie pakiet informacji o nadchodzącym festiwalu. ZAPISY STARTUJĄ POCZĄTKIEM MARCA! 

1. PRAWDZIWE Testy rowerów i sprzętu w realnych warunkach!

Tak jest. To właśnie na Małopolska Joy Ride Festiwalu odbywają się największe w Polsce testy rowerów górskich oraz rowerowego sprzętu – części, kasków, ochraniaczy i wszystkiego co fani dwóch kółek mogą sobie tylko wymarzyć. Mamy końcówkę lutego, a obecność na naszej imprezie potwierdziło już prawie 30 firm prezentujących około 50 różnych marek! Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli,(a na to się zapowiada) to pobijemy rekord z zeszłego roku i zaprezentujemy na festiwalu ponad 60 różnych firm rowerowych. Nie możecie się doczekać testów? My też! Mamy nadzieję, że w tym roku przykatujemy co najmniej kilka nowych maszynek!

Co by tu potestować?

Lista wystawców, którzy potwierdzili swoją obecność na Festiwalu (Stan na 21.02.2020) :

 

Ważna Informacja dla zawodników rozkładających namioty: Zakazuje się rozstawiania swoich stanowisk w wodzie i pływania na namiotach! (przytwierdzajcie namioty porządnie lub poproście nas o pomoc, szkoda zdrowia i sprzętu!)

2. 10 dyscyplin sportowych!

Nie przecierajcie oczu ze zdumienia. Dobrze widzicie. W tym roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dodatkowej dyscypliny i dorzucenie jednego z pobocznych eventów do głównych festiwalowych wydarzeń. Co to będzie? Czytajcie dalej!

10 dyscyplin to nasz nowy rekord!

Joy Ride Downhill

Najbardziej ekstremalna z wszystkich odmian rowerowej grawitacji. Zawodnicy startujący w tej konkurencji muszą w jak najkrótszym czasie pokonać szybką, krętą trasę pełną technicznych elementów takich jak korzenne trawersy, długie skoki czy kamieniste rockgardeny. Warto dodać, że Joy Ride Downhill jest inauguracyjnym przystankiem Pucharu Polski w zjeździe. Najlepsi riderzy w kraju i setki szalonych kibiców sprawiają, że atmosfera panująca na zawodach jest nie do podrobienia!

 

Karcher Dual Slalom

Niezwykle widowiskowa i emocjonująca forma rowerowego wyścigu, w którym do walki o medale staje się w parach. Dwa identyczne tory, hopki, zakręty, techniczne przeszkody i zawodnicy ścigający się ramie w ramie do samej mety. Dual Slalom to ulubiona dyscyplina wielu zawodników, ponieważ wielokrotnie w bramie startowej staje się obok najlepszego, rowerowego kumpla!

 

Flybag

Skok na poduszkę powietrzną, to coś, czego powinien spróbować każdy fan rowerowej ekstremy. Długi lot na wysokości kilku metrów i bezpieczny, swobodny spadek na pneumatyczną poduszkę to ulubiona atrakcja wielu uczestników festiwalu. Luźne skoki to nie wszystko! W sobotnie popołudnie na dirtowym kickerze rozgrywany jest Best Trick Contest, w którym z całą pewnością zobaczycie całą masę grubych numerów i widowiskowych upadków.

 

Marin Whip Contest 

Zawody dla prawdziwych asów przestworzy! Zadaniem zawodników jest wygięcie roweru do kąta 90 stopni i zaliczenie długiego, stylowego lotu zakończonego płynnym lądowaniem. Jak się pewnie domyślacie, do walki w tej konkurencji stają tylko najlepsi zawodnicy, a klimatyczna muzyka i zachodzące słońce sprawiają, że atmosfera panująca na zawodach jest najlepsza na świecie! Warto też wspomnieć o setkach kibiców z megafonami, trąbami, piłami łańcuchowymi i „hałaśnikami” własnej produkcji, dzięki którym zawodnicy dają z siebie nie 100, a 250 % !!!

Whip Contest – Kto bardziej bokiem?

Garmin Enduro 

To zawody dla najbardziej wszechstronnych rowerzystów. 4 Bardzo techniczne, zjazdowe odcinki specjalne ułożone w kilkudziesięciokilometrową pętlę. Zawodnicy mają cały dzień na przejechanie całej trasy i zaliczenie 4 OS’ów. O wynikach zadecydują czasy wykręcone w trakcie zjazdów.

 

Cyklokarpaty Maraton

Dla wielu osób jest to ulubiony przystanek największej w Polsce serii maratonów. Kilka wyścigów na różnych dystansach. Piekielnie trudne podjazdy i techniczne odcinki zjazdowe, a w tle – przepiękne Tatry i zalew Czorsztyński – nie może was tam zabraknąć!

 

Kids Race 

W ramach festiwalu mamy coś dla każdego! Kids race to zawody dla najmłodszych fanów kolarstwa górskiego. Krótka pętla z kilkoma specjalnie przygotowanymi przeszkodami i emocje nie z tej ziemi. (zarówno u dzieci jak i u rodziców) Kids Race to często pierwszy start dzieci w rowerowej imprezie, więc cała grupa doświadczonych rowerzystów zadba o to, by wszystko odbyło się bezpiecznie, a każde dziecko kończyło wyścig z uśmiechem na twarzy!

Na miejsca, gotowi, START!

Bt Project Pumptrack 

Wyścig dla mistrzów pompowania. Zawodnicy rywalizować będą na specjalnie przygotowanym torze, na którym rower rozpędza się pompując w górę i w dół. (nie można pedałować). Tor składa się z kilku muld oraz zakrętów, na których riderzy będą podskakiwać i wciskać rower w poszukiwaniu prędkości!

 

Wintertall Bunny Hop Contest 

“To co tygrysy lubią najbardziej” – Bunny Hop Contest to jak sama nazwa wskazuje zawody dla wszystkich osób, które mają sprężyny w nogach. Po nabraniu krótkiego rozpędu zawodnicy będą przeskakiwać nad tyczką, która po każdej serii wędrować będzie w górę. Obecny rekord to aż 105 cm! Myślicie, że uda się nam powalczyć o kolejne centy w 2020 roku?

 

Red Bull Chojrak Dual Manual

Na koło i jazda! W roku 2020 pierwszy raz w historii festiwalu zorganizujemy zawody w jeździe na tylnim kole. Szczegóły poznacie wkrótce, ale już teraz możemy wam powiedzieć, że będzie się działo!

 

3. Niepowtarzalny klimat i dodatkowe atrakcje

Przeróżne szkolenia z pierwszej pomocy, jazdy na rowerze, zorganizowane wycieczki, konkursy dla młodych i młodszych. O wszystkich atrakcjach można by pisać godzinami, więc trzymajcie rękę na pulsie, a wszystkiego wkrótce się dowiecie!

Śledźcie nasze Social Media: Facebook & INSTAGRAM

Ciekawi jakie gwiazdy zobaczymy na tegorocznym festiwalu?

Nie wiemy czy o klimacie panującym na imprezie można mówić jak o „atrakcji” niemniej jednak, atmosfera jaka panuje w festiwalowym miasteczku jest czymś, czego nie da się podrobić. Tysiące rowerzystów, zawodników, widzów i kibiców spotyka się w Kluszkowcach by wspólnie cieszyć się życiem i bawić się na rowerach. Niezależnie od wieku, płci, stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny, tutaj każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na festiwalu po prostu oddycha się inaczej…

Zobaczcie relację z zeszłego roku:

 

 

Organizacja imprezy była by niemożliwa bez wspierających nas partnerów. Dziękujemy, że kolejny rok będziecie z nami!

WSPIERAJĄ NAS:

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma
Team
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański,
INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open,
72D, Velo Małopolska