Dartmoor Bikes na Małopolska Joy Ride Festiwal (wystawca nr 3.)

Dartmoor Bikes na Małopolska Joy Ride Festiwal (wystawca nr 3.)

Kolejny dzień i kolejna polska marka. Tym razem, chcemy Wam zaprezentować firmę, która od lat pojawia się na naszym festiwalu, a w ostatnich latach wprowadziła do swojej oferty sporo naprawdę konkretnych nowości. Mowa tu oczywiście o Dartmoorze i nowych modelach z serii Thunderbird, które będziecie mogli testować w trakcie naszej imprezy. Poza możliwością sprawdzenia właściwości jezdnych rowerów Darta, w Kluszkowcach pojawią się członkowie Teamu Dartmoora – Piotrek Krajweski, Natalia Budner, Antek Faszczewski czy Janek Kiliński. Jeśli macie ochotę na wspólne lapsy i zbijanie piątek, to nie będzie na to lepszej okasji. Przypominamy – widzimy się 26-28 maja! 

Więcej o marce Dartmoor Bikes

Dartmoor Bikes: „Od samych początków działalności marki Dartmoor-Bikes, zawsze motywowała nas jedna idea – w rowerze najważniejsza jest radość z jazdy. Te chwile spędzone na trasach, w bikeparkach czy na wielkich hopach, powodują, że zasypiając przeżywamy wszystko na nowo – słyszymy odgłos cykającej piasty, szum opon przy wchodzeniu w bandę, smak elektrolitów wypitych z ziomkami po dniu jazdy. Wracamy do najlepszych momentów naszego życia – pierwszych hop, whipów, brapów, czy backflipów. To wspomnienia, które zostaną z nami do końca życia. Nasze produkty są projektowane przez raiderów, z myślą o raiderach. Wiemy co jest ważne w zajawce rowerowej, i staramy dzielić się naszymi doświadczeniami i naszą pasją z każdym, kto tak samo jak my kocha jazdę na rowerze!

Korzenie Dartmoor-Bikes wywodzą się z Dirt Jumpingu, niezwykle widowiskowej dyscypliny, w której radość z jazdy jest wyjątkowo namacalna. I to staramy się przenieść na wszystkie odmiany kolarstwa grawitacyjnego, od bezkresnego Trailu, poprzez hardcorowe Enduro aż do nieograniczonego Freeride’u. Jeśli chcesz poczuć te emocje – wpadnij na nasze stoisko podczas Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 i przetestuj nasze najnowsze modele zawieszonych rowerów: karbonowych Thunderbirdów CF i E-Thunderbirdów oraz aluminiowych Thunderbirdów Superenduro i Thunderbirdów FR, na których na co dzień jeżdżą przyjaciele z naszego teamu: Janek Kiliński, Marcin Motyka, Olaf Odziomek, Piotrek Krajewski, Natalia Budner czy Antek Faszczewski.”

Rowery testowe na Małopolska Joy Ride Festiwal

W tym roku na stoisku Dartmoor-Bikes będzie można przetestować pełną gamę rowerów Thunderbird – naszej najnowszej rodziny sprzętu przeznaczonego do Enduro, Superenduro i Freeride’u.
Do testów w bikeparku udostępnione zostaną następujące modele:

  1. E-Thunderbird – w pełni karbonowy rower elektryczny na kołach 29”, przeznaczony do Enduro, napędzany silnikiem Shimano EP8 i wyposażony w zawieszenie Fox 38 170mm z przodu i Fox Float X 160mm z tyłu. Na tym rowerze ściga się w zawodach w Polsce i Europie Marcin Motyka.
  2. Thundebird CF Pro – karbonowy rower do Enduro na kołach 29”, na topowej specyfikacji z zawieszeniem Fox 38 170mm z przodu i Fox Float X2 160mm z tyłu. Jeżdżąc na takiej ramie Olaf Odziomek stanął na podium Mistrzostw Polski Enduro 2022.
  3. Thunderbird Superenduro Pro – aluminiowa wersja Thunderbirda na kołach 29”, przeznaczona m.in. do jazdy po najcięższych trasach Enduro, wyposażona w topowe komponenty, m.in. zawieszenie Fox 38 180mm z przodu i Fox Float-X 170mm z tyłu oraz mocne hamulce Magura MT-5.
  4. Thunderbird FR Pro – aluminiowa wersja Thunderbirda na kołach 27.5”, dedykowana do Freeride’u i ostrej jazdy bikeparkowej, z topowym zawieszeniem Fox 38 180mm z przodu i Fox DHX Factory 180mm z tyłu oraz pancernymi kołami na obręczach Shield Wide. Aluminiowe Thunderbirdy zostały gruntownie przetestowane przez Piotrka Krajewskiego, Antka Faszczewskiego i Natalię Budner w takich kultowych miejscach jak np. zaprojektowane przez Nico Vinka trasy w francuskim bikeparku Chatel.

Jeśli chcesz przetestować rowery z rodziny Thunderbird i przekonać się dlaczego według nas i naszych riderów dają tyle radości z jazdy – zarezerwuj wybrany model przez system rezerwacji rowerów testowych na stronie internetowej Małopolska Joy Ride Festiwal 2023! (zapisy wkrótce)