• Home
  • Aktualności
  • ,
  • Kluszkowce

Darmowe konkursy i atrakcje na Małopolska Joy Ride Fesitwal 2022: KTM E-Bike Uphill, Szkolenia, Wycieczki

Darmowe konkursy i atrakcje na Małopolska Joy Ride Fesitwal 2022: KTM E-Bike Uphill, Szkolenia, Wycieczki

Przecież Małopolska Joy Ride Festiwal to nie tylko ściganie i zawody! To przede wszystkim największa w Polsce impreza rowerowa, na której poza oficjalnymi konkurencjami, odbywają się też dodatkowe konkursy, wycieczki i szkolenia oraz największe w Polsce testy rowerów w realnych warunkach. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy i już teraz wybierz darmowe atrakcje, w których chcesz wziąć udział! 

KTM E-Bike Uphill

„Ściganie na Ebike’u? I to pod górę? Czy oni już całkiem powariowali?” Otóż zupełnie nie! Jak najlepiej zrozumieć potencjał drzemiący w rowerach elektrycznuch, jeśli nie w trakcie baaaardzo agresywnego podjazdu z przeszkodami. Już w ubiegłym sezonie przetestowaliśmy tą formułę, która zgodnie z założeniami cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Żeby wystartować w zawodach wystarczy zapisać się w panelu (dostępnym poniżej) i po prostu stawić się na starcie. Riderzy będą startować pojedynczo, na idealnie naładowanych i przygotowanych wyścigówkach KTM’a. Nakrycie głowy? Kask i to obowiązkowo. Jeśli wpadniecie na festiwal bez swoich ochraniaczy i sprzętu, nic się nie dzieje – przygotujemy dla was kilka sztuk, które będziecie mogli wypożyczyć na czas zawodów.

Zasady? Uczestników dzielimy na dwie kategorie – mężczyźni open i kobiety open. Kto najlepiej wykorzysta moc drzemiącą w wyścigówkach KTM’a i dojedzie na metę z najlepszym czasem zawodów, ten zgarnie kozacką nagrodę finansową. 500, za kawałek podjazdu na elektryku? To chyba całkiem niezły interes! Ścigamy się w niedzielę w godzina 10:00 – 12:00 – nie przegap swojej szansy, na zgarnięcie naprawdę kozackiej nagrody! 

Wycieczka krajoznawcza z ekipą 80 rowerów

Ponieważ na przestrzeni ostatnich lat, nasz festiwal stał się bardzo rodzinną imprezą, postanowiliśmy pomyśleć o tych, którzy rowerowy weekend w Kluszkowcach planują spędzić rowerowo, ale może nie aż tak ekstremalnie jak my. Naszą propozycją jest krajoznawcza wycieczka ze znaną i lubianą ekipą 80 rowerów. Zaprzyjaźniony przewodnik zabierze was na niezwykłą „mini-wyprawę”, która może stanowić wstęp do bardziej niezwykłych przygód. Przejedziecie się razem po najbardziej klimatycznych szlakach rowerowych, zwiedzicie kilka zabytków, a po drodze zatrzymacie się też na „małe co nieco”. Sama trasa wycieczki zostanie dopasowana do poziomu grupy oraz warunków atmosferycznych, ale możemy was zapewnić, że jeśli dołączycie do wesołego peletonu 80-rowerów, to zdecydowanie nie pożałujecie. Wycieczki będą się odbywać w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 14:00. Miejsce startu – festiwalowe miasteczko targowe, namiot ekipy Joy Ride!

Piątek

Sobota

Niedziela

Rowerowe szkolenia z fizjoterapii z Fizjocito

Na pewno kojarzycie już Pawła z FizjoCito. Ten gość jest z nami od pierwszych imprez, które organizujemy i od kilkunastu lat, nieprzerwanie zadziwia nas swoją wiedzą, fachowym podejściem i kreatywnością, której mogą mu pozazdrościć inni fizjoterapeuci. Nie bez powodu sami korzystamy z jego usług, a na liście pacjentów Pawła, poza członkami naszej ekipy znajdują się też bracia Godziek, Marcin Rot, Sławek Łukasik, czy najszybsi w Polsce zawodnicy z klubu Gravity Revolt. Innymi słowy – jeśli chcesz robić wyniki, prędzej czy później wybierasz się do Pawła na konsultacje. Jeśli chcesz powalczyć ze starą złośliwą kontuzją, która nie daje Ci spokoju na rowerze – znów, prędzej czy później wylądujesz u Pawła. Dlatego naszym zdaniem nie ma na co czekać. W piątek, sobotę i niedzielę, będziecie mogli wziąć udział w darmowych warsztatach, które Paweł poprowadzi w swoim namiocie. Nie zwlekajcie i już teraz zapiszcie się na darmowe prelekcje. I pamiętajcie zdrowy rowerzysta – to szczęśliwy rowerzysta!

Piątek 14:30 

Sobota 13:00

Niedziela 11:00

Wycieczki z przewodnikiem E-Bike na rowerach Specialized

Trochę pod górę, trochę z góry – tak, żeby sprawdzić do czego tak właściwie zdolne są elektryki. Na enduro e-wycieczkę zabierze was przewodnik z naszej ekipy Specialized MTBAcademy. Do waszej dyspozycji będziemy mieć kilkanaście rowerów testowych, zapewnianych przez naszego głównego sponsora. Furki będą w pełni naładowane i gotowe do podjęcia najbardziej wymagających wyzwań. Nasza wycieczka zajmie nam około godziny, a w jej trakcie przejedziemy się jednym z pobliskich szlaków widokowych i zahaczymy o wybraną bikeparkową trasę. Tempo oraz poziom trudności będzie zależał od umiejętności i ogólnego (mamy nadzieję bojowego) nastawienia grupy. Na wycieczki zapraszamy codziennie w godzinach: 10, 12, 14 i 16! Startujemy z pod namiotu Specialized! 

Piątek 10:00

Sobota 10:00

Niedziela 10:00

Piątek 12:00

Sobota 12:00

Niedziela 12:00

Piątek 14:00

Sobota 14:00

Niedziela 14:00

Piątek 16:00

Sobota 16:00

Niedziela 16:00

Warsztaty Freestyle na Air Bag’u z Ekipą On Lemon

Spokojnie! W tym roku poduszka będzie znacznie mniejsza i dużo bardziej bezpieczna. Poza samymi zawodami, które klasycznie rozegramy w sobotę, na poduszce codziennie będą się odbywać krótkie pokazy i warsztaty. Za przeprowadzenie szkoleń będzie odpowiedzialna ekipa z On Lemona: Dawid Czekaj, Wojtek (ATOM) Bajor i Krzysiek Kaczmarczyk. Chłopaki doradzą wam jak zacząć swoją przygodę ze skakaniem i na spokojnie przeprowadzą was przez wszystkie najważniejsze elementy – od najazdu, przez wybicie, aż po samo lądowanie. Na uczestników szkolenia czekają chłodne napoje On Lemona – głównego sponsora konkurencji, a wieczorem, w strefie obok poduchy, nakręcane będą kozackie imprezy i afterki dla wszystkich uczestników festiwalu. Zapisz się na warsztaty:

Piątek 17:00

Sobota 14:00

Niedziela 14:00

Szkolenie z pierwszej pomocy z Extreme Trauma Team

To szkolenie traktujemy jako odstraszacz – „zróbmy, to na pewno się nam na nie przyda!” Jednak jak wiadomo, zjazd, enduro i całe kolarstwo górskie to sporty ekstremalne, w których czasem nie sposób upadków i wypadków. Właśnie dlatego, przed każdym sezonem decydujemy się na udział w krótkim szkoleniu z pierwszej pomocy, na którym przypominamy sobie wszystkie najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Niejednokrotnie musieliśmy korzystać z tego, co dowiedzieliśmy się w trakcie zajęć i właśnie dlatego bardzo mocno zachęcamy Was do udziału w krótkim i DARMOWYM szkoleniu z najlepszym teamem zabezpieczającym rowerowe (i nie tylko) imprezy. Ekipa Extreme Trauma Team nabrała doświadczenia w terenie, więc jeśli mamy komuś zaufać, to tylko im! Szkolimy się przez całą sobotę o parzystych godzinach – 10, 12, 14 i 16! 

Sobota 10:00

Sobota 12:00

Sobota 14:00

Sobota 16:00

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie, bez ich pomocy, organizacja imprezy byłaby niemożliwa: 

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów