Dainese, UYN, Bliz – czyli topowe marki w namiocie Contesport na Joy Ride Days w Szczyrku!

Dainese, UYN, Bliz – czyli topowe marki w namiocie Contesport na Joy Ride Days w Szczyrku!

Dla naszej ekipy, najlepszym gwarantem jakości są doświadczeni i „prawdziwi” ambasadorzy, którzy współpracują z firmami przy tworzeniu produktów. Legendarny Fabien Barel jest riderem, który od lat działa z włoską firmą Dainese, która wywodzi się z najbardziej hardkorowych sportów motorowych. Materiały które zniosły najbardziej wymagające przeciążenia zostały wykorzystane przy tworzeniu nowych rowerowych kolekcji, więc nie możemy się doczekać, co już niebawem zobaczymy na stanowisku ekipy Contesport w Szczyrku. Poza flagowymi produktami Dainese pojawią się też flagowe produkty marek takich jak UYN czy Bliz.

Contesport: 

Dainese, UYN, Bliz to zestaw firm, które odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Jest to szczególnie ważne przy DH i Enduro.

Dainese to marka wywodząca się z motocykli, w oparciu o doświadczenie od 1972 w protekcji motocyklowej, produkuje również ochraniacze rowerowe. Od tego sezonu w ofercie ma również najlżejszy kask na rynku do DH, o wadze zaledwie 570 g. Serdecznie zapraszamy do jego przymiarki!

Poza nowościami w ofercie Dainese jest szeroki wybór ochraniaczy rowerowych, przez wiele osób uważanych za najlepsze na rynku. Charakteryzuje je bezkonkurencyjna oddychalność, niska waga, pozwalają na maksymalną swobodę ruchów.

UYN to również włoska, jednak znacznie młodsza od Dainese bo działająca od 2018 roku marka specjalistycznej odzieży sportowej, w tym rowerowej. UYN to skrót od Unleash Your Nature, co jest filozofią marki.

Kluczową technologią UYN jest materiał NATEX. Jest to włókno, do którego produkcji nie wykorzystano ropy naftowej, tak jak w większości technicznej odzieży, tylko naturalnego oleju roślinnego z fasoli rycynowej. NATEX jest 25% lżejszy od klasycznej odzieży nylonowej, wysycha do 50% szybciej, a jego działanie bakteriostatyczne minimalizuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Bliz to szwedzka marka, należąca do grupy optycznej Future Eyewear, specjalizująca się przede wszystkim w okularach rowerowych i goglach. Oprócz innowacyjnych technologii takich jak Nordic Light™ oraz wykorzystania Grilamidu TR90 do opraw, wyróżnia ją charakterystyczny skandynawski design.

Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce „Szczyrk”, a tymczasem sprawdźcie, jak wyglądała nasza impreza w ubiegłym sezonie: