Czy opona WTB Convict wywoła rewolucję?

Czy opona WTB Convict wywoła rewolucję?

Znana marka rowerowa od lat odważnie stawia czoła konkurencji. Najnowszym przejawem tego zjawiska jest specjalistyczna opona przeznaczona do najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Poznajcie Convicta, który wkrótce może nieźle namieszać.

Analizujac potencjalną konkurencję Convicta łatwo dojść do wniosku, że to odważny ruch. W końcu w temacie opon do dh, fr i ostrego enduro nawet stolarz bez dwóch palców spokojnie wyliczyłby monopolistów. Nie znazcy to jednak, że ten układ nigdy nie runie. W historii było już kilka przypadków udanych prób opanowania rynku, jednak najczęściej kończyły się kiepską dostępnością produktu, albo jego wybujałą ceną. Ciekawe co na to WTB?

2

Co warto wiedzieć o nowej oponie WTB Convict?

– to najbardziej wytrzymała opona w całej rodzinie WTB

– oponę zrobiono z mieszkanki DNA, która łączy miękkie klocki boczne (45a) z twardszymi (60a) w jej środkowej części

– kapcie wystąpią w systemie TCS – czyli bezdętkowym patencie, który w ergonomiczny sposób połączył normy ETRTO, ISO i UST z obniżeniem masy rotacyjnej

– rozmiar 650b x 2,5 cala

3

Jakie wersje?

– Opona w wersji TCS Light: High Grip waży 1042g, a jej sugerowana cena detaliczna to 57,50€

– wersja TCS Tough: High Grip waży 1239g, a sugerowana cena detaliczna wynosi 65,00€

– TCS Tough: Fast Rolling waży 1253g , a sugerowana cena detaliczna to 65,00€

 

Czy Convice faktycznie będzie hitem i zdoła doścignąć gumowe legendy? Parametry mówią, że jak najbardziej są szanse. Pytanie tylko, jak opony przyjmą się w kwestii dość wysokiej ceny.