Czesi robią Downtown

Czesi robią Downtown

Nasi południowi sąsiedzi słyną z miłości do rowerów. W wielu kwestiach są dla nas (Polaków) wzorem, który bacznie obserwujemy i naśladujemy. Oto kolejna inicjatywa, jaką powinniśmy skopiować w kraju nad Wisłą.

 

Zawody typu Downtown nie są nowością. Trzeba też stwierdzić, że pomimo całej swojej widowiskowości i wprowadzania świata downhillu do miast nie mamy do czynienia z wielką popularnością. Okej, zawsze na początku sezonu jest głośno z powodu serii City Downhill World Tour, którą organizuje Filip Polc. A potem? Dalej jest już cisza, regularny sezon i ściganie w górach. Z czego to wynika? Z tego, że faktycznie Downtown dopiero raczkuje? A może to kwestia braku dużej ilości tego typu imprez?

Czesi odpowiedzieli sobie na to pytanie i ruszyli do akcji, której owocem jest seria o nazwie „Czech Downtown Tour 2016”. W jej ramach zostaną rozegrane cztery przystanki, które sprowadzą się do ścigania po ulicach czeskich miasteczek. Brzmi ciekawie? Spójrzcie na trailer imprezy, który umieściliśmy poniżej. A jeśli zechcecie pościgać się w kraju knedli, Holby i Skody Favorit, to pod tym adresem znajdziecie więcej przydatnych informacji -> http://www.czech-downtown.cz/

 

Czech Downtown Tour 2015 – rekapitula from Dolekop.com on Vimeo.