Czego się spodziewać na Kellys Enduro?

Czego się spodziewać na Kellys Enduro?

Trasa podobna jak w ubiegłbym roku. 4 OS’y o łącznym przewyższeniu 1200m i prawie 30km. Żeby nie było za prosto ekipa Enduro Trails przygotowała kilka nowinek na „dwójce”.

Jak było?

Na początek przypomnijmy sobie jak wyglądała trasa rok temu. Po pierwsze była mocno zróżnicowana. OS 1 na dzień dobry dostarczał wycisk kondycyjny bo zawierał odcinek podjazdowy. Kolejne trzy to spora ilość band, małych dropów z dość trudnymi lądowaniami, całość mocno pokręcona między drzewami i zakończona stromym zjazdem do festiwalowego miasteczka.

Mapa Poglądowa''

Zeszłoroczna edycja zdecydowanie należała do Remigiusza Cioka, ale przez większą część os’ów tuż na jego ogonie siedział Marcin Motyka (II miejsce) i projektant trasy Kuba Jonkisz (III miejsce).

Jak będzie – szczegóły odcinków

Odcinek Specjalny #1

Pierwszy OS to punkt w miasteczku festiwalowym, z którego ruszają zawodnicy. Każdy startujący musi podpisać listę po czym rusza do OS’u drugiego, gdzie rozpocznie się prawdziwa rywalizacja.

Mapka_Festiwalowa

Czas otwarcia OS1: 9:00-11:10

Odcinek Specjalny #2

Zaczyna się niedaleko ruin schroniska pod Lubaniem (300m w dół zielonego szlaku). Jest to bardzo ciekawa i dosyć trudna technicznie linia, która zaskoczyć może sporą ilością skałek, co się rzadko zdarza w tym terenie. Pojawi się parę dropów, hopek oraz odcinek podjazdowy (płaskie ale wykańczające kilkaset metrów). Całość bardzo urozmaicona i konkretnie pokręcona, jak na Enduro Trails przystało.

Dojazd: Z bazy zawodów przez Górę Wdżar (zakaz jazdy wyciągiem), dalej kawałek niebieskim szlakiem i w prawo na dół w kierunku Krośnicy, następnie leśnymi drogami do zielonego szlaku na Lubań.

Czas otwarcia OS2: 10:30-12:40

Joy Ride Staronphoto low res  3I0A6031 maja 16, 2015

Odcinek Specjalny #3

OS3 od ruin schroniska pod Lubaniem niebieskim szlakiem, aż do wypłaszczenia, dalej ścieżkami w dół do potoku Kluszkowianka. Poza paroma bandami identyczny jak rok wcześniej.

Dojazd: Z mety odcinka specjalnego 2 – kawałek drogą w dół i w lewo do szlaku zielonego (ta sama dojazdówka co na OS1), którym dostaniecie się aż do ruin schroniska.

Czas otwarcia OS3: 11:30-13:55

Odcinek Specjalny #4

OS4 Spod Jaworzyny Ochotnickiej w okolice Gierowej i Łysej Góry. Od samego początku do końca  labirynt singli, wąwozów i wąskich przesmyków. Bez zmian w stosunku do ubiegłego sezonu. 

Dojazd: Z miasteczka zawodów w kierunku Mizernej i Maniowych stamtąd drogami leśnymi aż do czerwonego szlaku grzbietowego w masywie Lubania, dalej kawałek w stronę Lubania i w prawo kilkaset metrów do startu.

Czas otwarcia OS4: 15:45-17:45

Odcinek Specjalny #5

Początek spod Gierowej Góry, taki jak rok temu, jednak w dolnej części, po przejechaniu szybszej i szerszej drogi leśnej, czeka Was spora niespodzianka w postaci zjazdu do samego miasteczka zawodów zawijasami w konkretnie stromym lesie

Dojazd: 300m w dół od mety OS3 J

Czas otwarcia OS5: 16:00-18:10

>>TRAKI GPX WSZYSTKO ODCINKÓW DO POBRANIA TUTAJ<<

Kolejność startów

Pierwsze w kolejności startują:
  • kobiety
  • mastersi
  • juniorzy
  • seniorzy
  • czterdziestka najszybszych zawodników (rozstawienie z różnych edycji zawodów,bez podziału na kategorie)

Festiwal wspierają:

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Sony Action Cam, Mitko

Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko, Ochotnica

Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator Turystyczny INFOGRAM.

Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, Enduro Trails, MTB Academy, Polish 4x open