Crankworx Les Gets – to trzeba oglądać!

Crankworx Les Gets – to trzeba oglądać!

Tegoroczna odsłona kultowego festiwalu rowerowego Crankworx zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Największą niespodzianką jest zmiana lokalizacji. Impreza, która dotychczas rozgrywana była w Les2Alpes w 2016 roku odbędzie się w znanym Les Gets. Miejscówa jest sroga, więc i cały festiwal może okazać się prawdziwą petardą.

 

Thomas Genon
Thomas Genon podczas zawodów Crankworx Rotorua. Foto: Bartek Woliński

 

W ramach festiwalu Crankworx Les Gets rozegrane zostaną zawody w praktycznie wszystkich istniejących odmianach ekstremalnego mtb. Jednak to tylko Slopestyle będzie transmitowany przez Red Bull TV. Szkoda, że tylko tyle. Ale z drugiej strony zawody zapowiadają się bardzo interesująco. Dlaczego? Oto główne powody…

 

Totalnie nowa trasa

W Les Gets usypano już tor do Slopestyle. W tym celu wykorzystano ponad 5 tysięcy m3 ziemi i ogromną ilość drewna, z którego budowano przeszkody. Trasa jest widowiskowa, a przeloty imponujące. Linia zaczyna się od drewnianego zeskoku typu North Shore, który mierzy 10 metrów. Potem najazd na hopki (4 i 6 metrów) oraz hip jumpa, który napędzi riderów na sekcję dirtów. Dalej czekają na nich dwa ogromne double, które pozwolą zaserwować najgrubsze tricki w całym arsenale. Na trasie znajdzie się również step-up, który pozwoli sprawdzić umiejętność technicznych i szybkich combosów. Brzmi ciekawie? W rzeczy samej!

 

Brett Rheeder
Czy tym razem Brett Rheeder pokona Brandona Semenuka? Foto: Bartek Woliński

 

Semenuk dostał energię z kosmosu

Zapewne widzieliście ostatni film z udziałem 25-letniego Kanadyjczyka. Tak? To pewnie też zbieraliście swoje szczęki z podłogi. Zwłaszcza po ostatnim combosie whip to tailwhip. Jeśli Semenuk dopracował tę sztuczkę i zaserwuje ją podczas swoich przejazdów, to konkurencja może mieć pozamiatane. Zwłaszcza, że Brandon marzy o zdobyciu potrójnej korony Crankworx Slopestyle. A biorąc pod uwagę jego pierwszy triumf z początku roku (Crankworx Rotorua) zadanie wydaje się być w zasięgu możliwości.

 

Brandon Semenuk
Semenuk jest ostatnio w wybornej formie. Foto: Bartek Woliński

 

Szymon Godziek i cała reszta

W Les Gets wystąpi także Szymon Godziek. „Szaman” również pracował ostatnio nad nowymi trickami. Poza tym zdecydowanie przydałby mu się jakiś spektakularny sukces. Trzymamy za to kciuki!

 

Winner
Kto stanie na podium Crankworx Les Gets? Foto: Bartek Woliński

 

Transmisję z zawodów Crankworx Slopestyle Les Gets znajdziecie na Red Bull TV (klik). Zawody ruszą 18 czerwca (sobota) o 16.30 czasu polskiego.